Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Kastrace

Problémy s močovými cestami, u potkanek s pochvou, genitálie atd.

Re: Kastrace

Příspěvekod Pethka » 15 dub 2012 17:00

Myslela jsem si to.. Oddělená už je a vážím ji, zda z toho něco bude. Bohužel si ji nechat nemůžu, takže přemlouvám blízký známý, zda by si ji nevzali. Pokud to neklapne, pokusím se jí nabídnout zde na fóru. Ale trhá mi to srdce.
Pethka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Pepinie » 26 dub 2012 08:37

Takže my hlásíme úspěch - Pihulka je od včerejška zařazený k holkám a ty ho buď berou jako trochu divnou samici nebo jako nástroj pro uspokojení svých potřeb (to když mají říji:), včera večer jej neustále pronásledovala naše Květuš :)
Jeho ani nenapadlo jim nějak ubližovat jak tak rád provozoval u kluků
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod janucha » 26 dub 2012 08:46

Gratuluju:)...u nas probehlo zhruba 10 dni na samotce a kdyz jsme je pak dali zase k sobe, tak to bylo jeste horsi, nez na zacatku. Jako by se Ninja snazil vybit si vztek na Kukym, ze on mohl byt ve velke kleci, zatimco Ninja v male, a jeste bez kontaktu:( ted uz snad jedine ta kastrace a nebo je nechat kazdeho zvlast:(
Shakespeare je mrtvy, Einstein je mrtvy, ani ja se necitim dobre..
Obrázek
janucha
Růžovka
Růžovka
Potkani: Ninja (Marlon Sankari) S, černý, berkshire *4.2.2011
Kuky (Maxim Sankari) S, champagne, hooded *4.2.2011

:'(
Pixel (Iseo van Rattenburg) S, americká modrá, berkshire, spotted
*15.4.2009 - 16.2.2011

Příspěvekod Pepinie » 26 dub 2012 10:23

já být tebou tak bych to zkusila, ale nejdříve bych si zajistila případně někoho kdo má holky a mohl by si ho pak třeba vzít, kdyby to náhodou nepomohlo...nebo v případě neúspěchu pro každého pořídit nového společníka - pro nekastrovaného kluka, kastrovaného holku...

jinak tak to vypadá u nás (Pihulka - černý hoodeďák vlevo s Jájou - která všechny nově příchozí normálně nesnáší)
Obrázek
Obrázek
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod khaty » 05 črc 2012 10:30

Holky potrebujem radu.. Zvažujem kastráciu Igušáka. Vždz bol tak trocha hajzlík ale teraz je to ešte horšie. Dva dni do zadu som musela nečakane dať uspať Maltona, cca dva mesiace predtým Gangstra. Dúfala som, že to Malton rozchodí takže som nestihla poriešiť nové miminá a Igy zostal sám. Čistenie abscesov a menších zranení bolo u nás normálne. Dokonca kusol občas mňa, ale to som si alibisticky dávala za vinu sebe. Teraz ako je dva dni sám nás už 4x pohrýzol. Priateľ skončil celkom dobre ja si ale necítim prst. Keď som ho škrabkala tak proste po chvíli z ničoho nič proste zaútočil a chvílu trvalo, než ma vôbec pustil. A bolí to ako čert. Premýšlam, že by som ho nechala vykastrovať, ale s týmto vôbec nemám skúsenosti a už som preliezla celé fórum. Myslíte, že je to bezbečné a hlavne či to má ešte zmyslel, má rok a tri mesiace. Nové dve miminá k nemu prídu cca v polke srpna. Takže by som ich šupla k nemu.
khaty
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Igy
Malton (13.3.2010-03.7.2012)
Gangster (17.4.2011-18.5.2012)
Coffey (22.3.2009-12.5.2011)
Jingles (22.3.2009-8.3.2011)

Příspěvekod chesterfield » 05 črc 2012 13:40

No pokial prídu miminka takto až neskoro asi by som kastráciu uvážila až po ich príchode. A predtým bol na tých dvoch aký? Pokial už boli zárodky agresie a zostal sám tak by to mohlo pomoct. Je to ale vždy na zváženie chovateľa. Za akých okolností hryzie, koho kedy. V tomto veku už to nemusí byt hormonami, a potom kastrácia nemusí pomoct. V zásade ti tu nikdo nepovie urob - neurob. Je to OP zákrok, pokial má sklon k abscesom je to na pováženie ako sa rana bude hojit. Osobne by som počkala ako sa bude staviat k miminkám a rozhodla až potom.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod khaty » 05 črc 2012 14:03

So starší, potkanom celkom v pohode, mladého mlátil jak žito. To som čistila rany pravidelne niekedy menšie, inokedy lietali kusy kože aj s chlpami ale väčšinou som buď stihla k nim proskočiť, alebo boli tie rany také, že som ich zvládala čistiť doma, až na hlboké abscesy a jedno odhryznuté ucho... Na nás začal proste teraz útočiť bez príčíny. Pol dňa v pohode a sedí na ramene, behá, chrápe atď a potom proste skočí po prste (priateľovi dokonca prekusol peru). Práve sa bojím, aby mi nových malých neprizabil. A úprímne ani prstov nemám tolko :smi: Otáčame na chrbát, keď kusne ide do tmavej chodby v prenoske a pod. ale to očividne nepomáha. Nechám to ešte tak a uvidím ako sa to vyvrbí predsa je ešte len dva dni sám, možno má len nejakú suúer depku a uklidní sa. Inak s abscesmi problémy nemá, na to že som ich zrovna u neho čakala na dennom poriadku keď ke fuzzik. Zdravie má (musím si zaklopať) 100%.
khaty
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Igy
Malton (13.3.2010-03.7.2012)
Gangster (17.4.2011-18.5.2012)
Coffey (22.3.2009-12.5.2011)
Jingles (22.3.2009-8.3.2011)

Příspěvekod Pepinie » 05 črc 2012 14:52

podle mého se jedná o projev nervozity z toho, že mu odešli jeho kamarádi (není prostě ve své kůži)...určitě neotáčejte na záda ani jinak na něj nebuďte "zlí", akorát ho tím ještě v jeho nervozitě udržujete...postupujte systémem odměn a trestů - pokud kousne zavřít bez křiku a nadávek do klece a hodit nevšímáka, pokud se nechá mazlit a nekousne dát odměnu - něco co má rád (kousek piškotku, dropsík apod.)...určitě nebude na škodu pořídit mimča a zkusit to s ním, soudím, že je mu prostě smutno a projevuje to tímhle blbým způsobem, což by noví kamarádi mohli vyřešit...(řešila jsem s jedním samcem obdobný problém, začal kousat jen tak bez varování - nakonec jsem zjistila, že je samotář a nedělá mu dobře společnost (z ostatních obyvatel klece byl nervózní a podrážděný), takže bydlí v kleci sám a systém odměn a trestů ho krásně uklidnil a po necelých dvou týdnech je jako vyměněný - sem tam má ještě úlet, ale okamžitě putuje do klece a za hodinku už visí na mřížích a prosí ať se nezlobím a pustím ho se ještě proběhnout a potulit)
- jinak kastrace řeší problémy související s agresivitou vlivem přemíry hormonů, pokud by tímto trpěl poprvé by se to určitě projevilo někdy během puberty, takže v tomto případě dle mého kastrace nic nevyřeší...
Obrázek
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 29 lis 2012 18:35

Holky, jdu si pro radu ohledně kluků, už nevím jak dál. :roll:
Bubla stále terorizuje Ingrýška... Je to takhle pořád. Nikdy u nich nebyla chvíle klidu. Stále ho rve, honí, nedávno ho kousnul tak, že se mu to zanítilo až ke stehenní kosti, takže jsem ho léčila a po zdlouhavých peripetiích zase vrátila k Bublovi. Ten do něj ale pořád jezdí.. vždycky to bylo tak, že ho rval a pak spolu třeba spali, ale poslední 3 dny je Ingrýšek nahnanej do sputniku, nevylejzá, nechodí jíst, nechodí pít.. zhubnul, zeslábnul. Myslela jsem, že má zase bubla jeho náladu, ale tohle trvá už dlouho a jestli nechci aby Ingrýšek pošel hlady a žízní, musím je oddělit. Bubla si bohužel dovoluje i na mě. Kdykoli je pouštím, útočí mi znenadání na nohy, ruce, kamkoli. Mám od něj taky už pár jizev..
A teď nastává rozhodování.. mám nechat Bublu vykastrovat? myslíte, že by se mu hormony vyplavily? Je mu rok. Ingrýšek půjde zřejmě na čas bydlet k Zeekovým klukům, ti jsou hodná vyrovnaná smečka, přesně to, co Ingrýšek potřebuje.. zkusila bych ho kdyžtak potom vrátit k Bublovi, Ing je totální sumbina míň jak omega člen, ten by ho jistojistě přijal..
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Pepinie » 29 lis 2012 20:26

Krysuš já bych ho zkusila nechat samotného, ono v roce už ta kastrace nebude mít nějaký vliv...jsou potkani, kteří nemají rádi společnost, mám jednoho takového, dokud byl s někým útočil i na mě, teď bydlí sám a je z něj zlatíčko...
Obrázek
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Sharkie » 29 lis 2012 20:54

u nas to v roku pomohlo, u dvoch.. a pokial robi problemy dlhodobo a uz utoci aj na krysu, sla bych do toho
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Zuza » 29 lis 2012 21:00

Taky bych ho nechala vykastrovat. To neni k žití, být pořád nervózní ty z něho a on asi sám ze sebe. Já bych do toho určitě šla, lepší, než ho separovat do konce života.
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Kimik » 29 lis 2012 21:01

Já nechala kastrovat asi ročního Usámu, ale ten šel potom do holčičí smečky. Ale taky se celkem uklidnil. A to byl agresivní jenom na kluky, k lidem byl mazlík.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Sharkie » 29 lis 2012 21:05

nielen ta separacia.. ja ked si spomeniem na Spota, tak on nemal chvilka kludu, jak sa furt pokusal utocit na vsetko zive v dosahu a pretlacit sa cez mreze :( navyse pokial sa to bude stupnovat a nedajboze prechladne, tak donho ani potom nedostanes lieky a mozu vznikat dalsie komplikacie.. jedine kedy by som s tym pockala by bolo, keby inac mys samotna fungovala v klude osamote bez znamok utokov, ale to som pochopila, ze neni tento pripad
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 29 lis 2012 21:25

Právě není. :( Ylbík je sám v klidu, ten je hadrovej, ale Bubla ne. :( Teď má bebí na prstě na noze a já se bojím ho v ruce víc znehybnit, abych se na to pořádně koukla. :roll: Už jsem psala i Helče z Mouseville, od ní Bublu mám, a prý žádný ze sourozenců takový není. :/ Ale s kastrací souhlasí taky.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

PředchozíDalší

Zpět na Močové cesty, genitálie