Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Falešná březost

Problémy s močovými cestami, u potkanek s pochvou, genitálie atd.

Falešná březost

Příspěvekod vvikki » 05 říj 2008 10:27

Ahoj, chci poprosit všechny zkušenější chovatele o radu. Mám samičku 12.9 byla na krytí, pářili se hned první den a to hodněkrát, později už samečka nechtěla a začala na něj být dost ostrá takže jela domů, byla tam 7dní. Teď by měla mít termín dneska je to přesně 23dní, samička přibrala, ale ne tolik ja se všude píše, povaha se jí změnila docela se uklidnila a po 14dnech začala být zlá i na spolubydlící takže šla do své klece, žere hodně. Hnízdo nestaví jen natahá papíry do domečku, ale sama v něm nespí. Nevím co si o tom myslet zdali je březí nebo ne, mám strach, když bude a neporodí to že se jí něco stane. Jak zjistím jestli je těhotná? fotky:http://vvikki.rajce.idnes.cz/tehule/
vvikki
Růžovka
Růžovka

Re: Březost?

Příspěvekod chesterfield » 05 říj 2008 10:30

hm, no podle fotek by mohla být březí, pokud ovšem nevrhne během jednoho dvou dnů asi to bude chtít veta, můžou být komplikace. Takhle asi nikdo nic moc nemůže říct. Sand zkušení chovatelé ještě na něco přijdou.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod vvikki » 05 říj 2008 10:45

Takze max.cekat do stredy a pokud nic ve stredu na veterinu? Se oni dost bojim:( snad zitra...ted je takova presla:(a zacina popšikovat....jestli mi do toho ješte neco chytla...ach jo:(
vvikki
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 05 říj 2008 10:51

no jestli je dnes 23 den tak bych možmá šla už zítra k vet
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Nefertity » 05 říj 2008 11:30

Já bych letěla na veterinu. Pokud by plody byly mrtvé, mohly by hnít a samička by z toho měla velké polízanice. Podle fotek to neposoudím, tři z mých čtyř potkanic vypadají víc v jiném stavu než ta tvoje.. Držím palce, ať to vše dobře dopadne. Kolik jí je?
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod vvikki » 05 říj 2008 12:30

Děkujeme, jak je moné aby potratila nebo byli mrtvé, čím se to způsobí? samička se narodila 11.4 takže 6měsíců, vlastně když sem ju kryla tak 5 no...nevím když by byli plody mrtvé nebo nebyla těhotná můžeme se pokusit znovu nebo raději už nee?
vvikki
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod vvikki » 05 říj 2008 12:39

je možné falešná březost? protože co sem ju ted vážila váží 300...téměr to stejné než šla na krytí to váží cca290, pak behěm těch 14 dnů nabrala na 330 a ted má těch 300...kdyby měla mrtvé plody zhodí tolik?
vvikki
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nefertity » 05 říj 2008 12:41

Pokud by plody byly mrtvé (věřím, že ne), tak budeš ráda, když ti samice přežije. Nechci děsit, jen bys nejdříve měla vyřešit tuhle situaci a pak až se starat o případná další mláďata. Na první vrh by potom už byla dost stará.
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod vvikki » 05 říj 2008 12:49

Tajze zitra letim na veterinu, jak tam pozna jestli jsou plody v poradku?
vvikki
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod vvikki » 05 říj 2008 12:52

Souvisela by stim nejak i ta vaha? kdyby byli mrtve? nebo mám nadeji ze opravdu mela jen falesnou brezost a kryti se nepovedlo?
vvikki
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 05 říj 2008 13:10

Ne, pokud vím, tak když Nergitině Lei Lei pomřela mláďata v děloze, tak na to přišli až když už bylo pozdě.
Ještě je tady možná možnost, že zabřezla, ale potratila. Ale na tvém místě bych na nic nečekala a jela k veterináři, jestli chodíš do školy, tak ti snad rodiče napíšou omluvenku.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod vvikki » 05 říj 2008 13:15

¨Projeví se to nějak na ní? kdyby potratila nebo nějak tak...je uplně normální ted ju mám puštěnou a dovadí jako jindy...teda ted se skadli s druhou...chodim na výšku a zítra máme přednášky takže je to v pohodě, ale má veterinářka je tam až od dvou...jsu sní naprosto spokojená...
vvikki
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nergita » 05 říj 2008 13:34

Když mé Lei-Lei umřela mláďata ještě v děloze, tak nebylo nic poznat. Den před porodem - 22 den březosti se dostavil hnědý zapáchající výtok, co mi bylo už jasný, že je průser. Od zpozorování výtoku do operace uběhlo pár hodin (výtok se objevil k ránu). Všech 13 miminek bylo mrtvých, tuším že 4 v rozkladu. Lei-Lei měla zánět dělohy a podbřišnice, z anestezii se probrala ale večer umřela na sepsi.
Takže pokud v samici zemřou mláďata nebo kvůli špatně probíhajícímu porodu se musí přistoupit k císařskému řezu, vet by měl samici rovnou i vykastrovat, pokud ne, samice se v žádném případě již nenakrývá!
Dále, falešná březost existuje, sama jsem se s ní setkala.
Za další, pokud samice čeká málo miminek, nemusí na ní být březost ani moc vidět a ani nemusí tolik nabrat, březost se může protáhnout o pár dní, nicméně pokud neporodí do 25 dne, šupej k vet.
Mláďata by měla být cítit prohmatem ale pravděpodobně je to tvá první březí samice a radši bych s ní šla k vet, aby jí prohmátl on, případně udělal sono.
Pokud by se samice začala ježit či lehce krvácet - špinit (myslím tím dnes, případně ještě zítra) a během hodiny by z ní mládě nevyšlo, taky k vet. Pokud by jsi zpozorovala hnědý výtok, tak k vet ihned.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod vvikki » 05 říj 2008 13:47

strašně moc děkuji už v tom mám jasno, ano je to mám první samice určitě zítra jdu k vet chci vědět jestli je nebo není březí nenechám nic náhodě. Nekrvácí, nešpiní..břísko a pochvu má čistou..jinak v domečku je pár červených kapek ale to z toho že pšiká...jak sem psala obě těd pobíhají venku a kradou co můžou..děkuju všem za názory a ochotu pomoct...
vvikki
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod vvikki » 06 říj 2008 13:43

Tak jsme byli na veterině Idylka nebyla březí, paní doktorka ju prohmatala a oholila pupek a udělala sono..všechno v pořádku...máme raději do konce týdne počkat a pozorovat ju..
vvikki
Růžovka
Růžovka

Další

Zpět na Močové cesty, genitálie