Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

2 útvary v bříšku

Problémy s močovými cestami, u potkanek s pochvou, genitálie atd.

2 útvary v bříšku

Příspěvekod m.schroglova » 23 led 2010 13:56

Ahoj, prosím poraďte...setkali jste se někdo se symetrickými nádory (hnisavého typu) pravděpodobně na vaječnících nebo někde v oblasti genitálií? Byla jsem se Stuartem (je to samička :-) ) u vet a ta mě poslala k paní Mikulcové, která ale ordinuje až v pondělí tak snad mi myška do pondělka vydrží. Chtěla jsem se zeptat, jestli jste to někdo už zažil a jestli potkánek přežil operaci...prosím poraĎte... :(

edit by Nefertity - upravila jsem název, protože teď už to snad není tak akutní ;)
Kdo opustí smutného přítele, není hoden, aby se někdy dělil s jeho radostí. (Catullus)
Vysvětluješ-li pomluvu, činíš ji ještě horší. (Publilius Syrus)
Mladá generace si i dnes váží stáří. Ovšem jen pokud jde o víno, whisky a nábytek. (Truman Capote)
Když dobře vychováme děti, musíme se smířit s tím, že se bez nás obejdou. (Vladislav Müller)
Hlavní příčinou rozvodů je manželství. (Albert Einstein)

Obrázek Obrázek
m.schroglova
Růžovka
Růžovka
Potkani: Stuart (*05/08 +02/10)
Kiki a Koko (*01/10

Re: !!!prosím pomoc!!! Stuart má 2 útvary v bříšku

Příspěvekod Zuza » 23 led 2010 14:06

Tedy upřímně myslím, že samička do pondělka vydrží, jestli má jen ty útvary v bříšku a jinak normálně funuje, baští, pije,.. P. Mikulcová je na potkany odborník a vždy když může, pomůže, zvládne i dosti komplikované případy, mám s ní dobré zkušenosti, hlavně se nestresuj :up: hodně potkanů operaci přežije, kór s inhalačkou, záleží na tom, co doktorka najde.
Nejsem odborník a netuším co je myšleno těmi hnisavými nádory, nejsou to abscesy? Na ty mi u kluků pomohly antibiotika :smi:
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod m.schroglova » 23 led 2010 14:17

No my jsme byli u normální veterinářky, kvůli oku...teklo jí z něho to barvivo, jak mají i při rýmě, ale to nic není... a myslela jsem si nejdřív, že je jen tlustá, protože hodně ráda jí...právě že papá i pije normálně... no a ona jí to mačkala a pak dělala sono a jsou to buď cysty na vaječnících, nebo na děloze, říkala, že by mělo stačit ji vykastrovat... bojím se ale že se nevzbudí :-( je jí rok a půl, ale silná holka :-) vždycky sme všechno zvládly, teď mám ale opravdu strach... taky si říkám, že to snad vydrží, v pondělí jí tam odvezu asi na hospitalizaci a uvidí se, co nám paní doktorka řekne... díky moc za tvojí odpověď.
Kdo opustí smutného přítele, není hoden, aby se někdy dělil s jeho radostí. (Catullus)
Mladá generace si i dnes váží stáří. Ovšem jen pokud jde o víno, whisky a nábytek. (Truman Capote)
Když dobře vychováme děti, musíme se smířit s tím, že se bez nás obejdou. (Vladislav Müller)

Obrázek Obrázek
m.schroglova
Růžovka
Růžovka
Kiki a Koko (*01/10

Příspěvekod nevi » 23 led 2010 14:30

To bude dobrý, do pondělka potkanka určitě vydrží, ty nádory jsou uzavřené útvary.
Irisku mně tatáž veterinářka kastrovala v roce a 10 nebo 11 měsících a dopadlo to dobře. Taky jsem mela obavy a konzultovala jsem bezpečnost zásahu s další veterinářkou, co chová potkany, a ta říkala že u MVDr. Mikulcové by se toho neobávala, ta má s operacemi potkanů - i starších než rok a půl - hodně zkušeností.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod m.schroglova » 25 led 2010 15:51

Ahoj všem,

myšička už má operaci za sebou, bylo to během 45 minut za námi...paní doktorka mi vynadala, jak jen to šlo, že jsem zanedbala péči...jenže ona vypadala opravdu jen tlustá :( ...vyndala jí z bříška dva obrovské nádory...dokonce mi je přinesla i ukázat, fakt humus, vůbec nechápu jak se to do ní vešlo... teď je myšička u nich na hospitalizace a všichni musíme držet palečky, aby se probrala...beruška jim přestala na chvilku dýchat, tak jí museli pomáhat...pustili mě k ní i na sál...vypadala hrozně...probouzí se z narkozy a zítra v osm ráno tam jedeme a snad už nám jí pustí domů...má teď před sebou tu nejtěžší noc v životě...

,,Myško drž se, máme tě moc rádi..."

Obrázek Obrázek
m.schroglova
Růžovka
Růžovka
Kiki a Koko (*01/10

Příspěvekod m.schroglova » 26 led 2010 09:17

Tak jsem se právě vrátila z vetreriny ve Stodůlkách i s Myškou, vše zvládla, je to moc silná holka... dokonce hned po probuzení papala, všecko vypadá dobře :-) dostali jsme sirup na bolest a dvoje atb v pilulkách, to jsem zvědavá, jak to zvládneme :-D

Informace: myška váží 260 g a nádor vážil úděsných 380 g :shock: :shock: :shock:

Právě se mi za zádama proplížila s kukuřičnou tyčinkou a schovala se pod deku a slyším jen jak chroupe :-)

Ještě bude potřebovat hodně síly, dnes utíkám do obchodu koupit dětskou výživu... musí strašně moc nabrat...je strašně vyhladovělá... :-)

Ani nevíte jak jsem teď šťastná :-) i když vlastně asi víte :-)

no jizvu má ošklivou...nafotím to a přidám, ale až bude myška víc v klidu, teď je rozdováděná a pořád někde běhá, tam kde se nevešla se teď vejde a je to pro ní jako nová prolézačka :-)

Vaše držení palečků, tlapiček a ocásků se vyplatilo, díky moc všem :-)

Obrázek Obrázek
m.schroglova
Růžovka
Růžovka
Kiki a Koko (*01/10

Příspěvekod chesterfield » 26 led 2010 09:21

to je prima, že to takhle hezky zvládla, Spřítelená myška měla také obrovský útvar v bříšku, už je to přez rok a dovádí jako zamlada. Posíláme statečné myšce hodně chlupatých chlapských pusinek.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod m.schroglova » 26 led 2010 09:30

Myška děkuje ....teda jí je to celkem jedno, ta má teď starosti, co kde sežrat a rozcupovat a tak :-)

jen mám strach o to, aby si nevytahala stehy...protože hned jak se probrala tak si samozřejmě seřrala náplast :-D

Obrázek Obrázek
m.schroglova
Růžovka
Růžovka
Kiki a Koko (*01/10

Příspěvekod chesterfield » 26 led 2010 09:39

no stehy by si měla hlídat, jestli má ráno velikou, tak ochránit. buď dát velkou náplast , nebo ji zavázat, minimálně tři dny by měli stehy zůstat. ideální je týden. Každý to řeši jinak, někdo hlídá myš, já jsem dělala váleček. Akorát když jsem tad yměla nahatou myšku po OP tka jsme to nezvládly, holka si to cupovala, a byli s tím starosti. ale nahatou myš jsem prostě nezaválečkovala.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod m.schroglova » 26 led 2010 10:12

teda to je hrůza...když to zalepim tak to má cenu na 2 vteřiny je to dole...jak to mám ,,zaválečkovat"?...když jí zavážu obvazem, tak se vysmekne...

Obrázek Obrázek
m.schroglova
Růžovka
Růžovka
Kiki a Koko (*01/10

Příspěvekod eva.jingle » 26 led 2010 10:22

Buď takový ten stahovací,samodržící barevný obvaz,nevím jak se to jmenuje-používala to myslím Nefertity-zkus jí třeba napsat sz,nebo ponožku s prostřiženýma dírkama na tlapky..já to zkoušela opravdu jen jednou,pak mi vet říkala,že ono to ty myšany hlavně dráždí,že tam mají něco "navíc" .Pak už jsem nikdy nezakrývala a měly to o.k.,ale to opravdu záleží na tom,jestli si ty stehy myška chce tahat,nebo ne,v tomhle jsem měla možná kliku,že to nevykusovaly,protože jinak dost lidí tu má zkušenosti s vytahanými stehy.
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod m.schroglova » 26 led 2010 10:23

no ta moje je běsná, vyloženě si to chce pořád vykusovat...

Obrázek Obrázek
m.schroglova
Růžovka
Růžovka
Kiki a Koko (*01/10

Příspěvekod m.schroglova » 26 led 2010 10:24

teda teď dostala těstoviny, tak má na chvilku o zábavu postaráno...je moc pohublá...

Obrázek Obrázek
m.schroglova
Růžovka
Růžovka
Kiki a Koko (*01/10

Příspěvekod eva.jingle » 26 led 2010 10:26

myslím,že to je tenhle obvaz http://solutions.3mcesko.cz/wps/portal/ ... nimalCare/ ,ale jistá si úpně nejsem,někdo Ti určitě poradí líp ;) .Já tenkrát koupila v lékárně něco podobného,ale v zelené barvě
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod m.schroglova » 26 led 2010 15:08

Tak zatím se uklidnila, jen má po té výživě kterou dostala celkem průjem, ale dala jsem jí urologický čajík místo vody...je sladký, tak ho pije, vodu moc nechtěla... teď spinká, snad jí to dlouho vydrží a já zvládnu doma něco udělat... na druhou stranu si zase říkám, že by jí to asi bolelo, kdyby si je vytahala, tak pokud není úplně ,,blbá" tak to snad neudělá :(

Obrázek Obrázek
m.schroglova
Růžovka
Růžovka
Kiki a Koko (*01/10

Další

Zpět na Močové cesty, genitálie