Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Krvácení z penisu

Problémy s močovými cestami, u potkanek s pochvou, genitálie atd.

Krvácení z penisu

Příspěvekod Laura » 21 led 2010 18:23

Lidi, jsem zničená...

Dneska jsem celý den nebyla doma, Elísek byl doma s rodiči a ti si ničeho neobvyklého nevyšimli. Dorazím domů, chci mu dát léky (týden teď bere ATB na nachlazení). Kouknu do klece a tam na hamacích spousta kapiček zaschlé krve. Docela dost. Začnu pátrat odkud se vzala a zjistím, že Elískovi teče z penisu. No, neteče, ale jak chodí, tak tu a tam jakoby ukápne malinká kapička zředěné krve, je to tam vidět...na tom penisu... :zip:
Zítra ráno jdu na kontrolu zkrz ta ATB na veterinu, ale teď jsem strašně vystresovaná. CO to je? Vždyť teď bral ATB, nemůže to být zánět! Nezranil se, je mladý na nějaké nádory nebo co (7 měsíců). Sedí v kleci, sice papká, ale je takový smutný, není mu asi zcela OK :cry:

CO TO JE?!!!!!! Proboha, CO TO JE?????!!!!!! :pich: :pich: :pich: :pich:
:cry:
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Za duhovým mostem:
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Re: Krvácení z penisu

Příspěvekod chesterfield » 21 led 2010 18:37

Kauro klídek, jestli jdeš zítra na kontrolu dopoledne, tak to vydrž, pokud jsou to opravdu jenom kapičky. Asi ti na dálku neporadím, jsem se s tím ještě nesetkala, možná příjde někdo zkušenějsí. A pindíka si mu prohlížela? je v pořádku? Jestli se ti dá, tak mu jej vysuň a prohlédni zda tam nemá něco.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Laura » 21 led 2010 18:41

Děkuju chestr, moc jsi mne uklidnila - i když jsi se s tí nesetkala, aspoň jsi odpověděla - děkuju!!!!

Jojo, jdu tam zítra hned ráno, v 9:00 budu tam.
Pindíka jsem prohlížela, nic tam nemá. Navíc se cuká, ale lehce jsem promačkala okolí a vypadá, že ho nic nebolí. Jenom je smutej, nechce z klece, leží v hamaku. Sice papká filé, ale žádná akce jako jindy.

Prohlížela jsem si tady krvácení u samiček, ale nevím, říje se u samců asi takto fakt neprojevuje.
Chudinka malá.... :cry:
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Příspěvekod chesterfield » 21 led 2010 18:44

tak posíláme ještzě hojivé pofoukání, hlídej jestli se to nepustí víc, třeba si nastav budíka a zkontroluj, pro Tvůj klid během noci. Může to být i něco vnitřního. Jestli je smutný a jenom polehává, možná bych zkusila zavolat na veterinu, teď tam ještě budou a poradila se.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Laura » 21 led 2010 18:46

taky mi mamka řekla, že dneska skoro nepil, ani teď nechce.
A "štajfčí" ocas - jako když jde do rohu čůrat, ale teď čůrat nejde, leží v hamaku a najednou se natlačí na roh a vzytčí ocas vzhůru jakoby chtěl čůrat, ale nečůrá....
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Příspěvekod Laura » 21 led 2010 19:07

Takhle to vypadá na bílém ubrousku. Jen na něm chvilku rejdil :(
Není to ale tak moc rudé, foťák zkresluje...

Obrázek

Obrázek

EDIT - a takto to vypadalo ráno :zip: :

Obrázek
Naposledy upravil Laura dne 22 led 2010 15:57, celkově upraveno 1
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Příspěvekod womi » 22 led 2010 09:23

jak to dopadlo? čtu to až teď, ale napadá mě možný zánět ledvin, pochybuju, že jsou ATB na nachlazení natolik širokospektrá, aby zabraly i na jiné záněty... Držím palce a dej vědět
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Laura » 22 led 2010 12:57

Tak holky, dorazila jsem z veteriny. Vyčítám si, vyčítám, že jsem tam neletěla hned večer a neburcovala pohotovost. Doma jsme naznali, že to do rána vydrží, že to není přímo krev, jen takové růžové, no ale kdyby jsme tam šli a budili veterináře na příslužbě, tak bysme udělali asi lépe.... :cry:

Veterinární resumé z brněnské VFU z dnešního rána:
jeho stav je velmi vážný, nechali si ho tam, budou mu dělat sono, rentgen, dají mu infuze, odeberou krev, mám si tam ve tři zavolat, co mu je. Nechají si ho tam přes víkend. Kdyby nepřestal krvácet, tak by ho v pondělí uspali, protože by to jeho organismus prostě nevydržel. Může to bejt zánět, nádor, prasklej močák, kameny, cokoliv. Je to prý velmi, velmi, vážné. Cena odhadem - pokud by mi ho dávali v pondělí domů, tak za ty vyšetření + hospitalizaci - 3000,-

Bez pardonu - jsem v prdeli.
:cry:
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Příspěvekod Laura » 22 led 2010 15:02

womi, chester - děkuju!!!! ;)

Tak už mám zprávu z VFU!!!:
Krev, ledviny a játra jsou v pořádku, nemá anémii (uf! ;) ). Zvýšená je akorát amyláza (poukazuje na panreas - musím něco vyslídit o co jde a proč a co to může dělat :? ).
RTG je také v pořádku, ale SONO našlo, že má zvětšenou prostatu a má pod močovým měchýřem cysty (MVDr. říká, že opravdu jsou to asi cysty než nádor).
Nasadili mu vitamín K (na srážení krve), velmi silná ATB třetí generace, infuze.
Krizový bude tento víkend, kdy se ukáže, jestli se z toho vylíže. Mám si zavolat v pondělí.

Pokud by byl potky ok, bude riziko, že se to vrátí, pravděpodobně by byla tedy nejlepší kastrace nebo druhý typ léčby - vyoperování cyst na povrch těla, aby se z nich odváděla tekutina a jejich postupné "vypalování" aby se zničily :shock: .

Ale šokovalo mne to, že se mne vet zeptal, jestli ho někdo nemohl otrávit jedem na potkany, protože to krvácení tomu dost odpovídá :shock: Elísek žije jenom doma, pouštím ho jenom doma, máme sice ještě dva psy, ale že by něco přitáhli zvenčí? :shock:

Absolutně nechápu, jak se toto může stát. Možná že ta prostata a ty cysty mohly mít i za následek to, že je Elísek docela dominantní a před 14 dny mne hryzl až do krve.

No, jsem paf.
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Příspěvekod womi » 22 led 2010 16:01

Lauro a nemohl něco špatného někde najít, já nevím, za postelí, za skříní, z čeho by se mu udělalo zle? JInak teda pokud bych si měla vybírat, radši bych kastrovala, než tahala cysty ven, ale určitě se zeptej, co pro něj bude lepší a schůdnější léčba. Zase pokud bys kastrovala, je dost silná pravděpodobnost, že by se i zklidnil a přestal kousat. Možná kpousal, ýe ho to bolelo, ale to nevíme. Každopádně, kolik že my to máme tlapiček? 56 tlapiček a 14 ocásků + osm kočičích tlapek a dva kočičí smetáky a moje 4 palce držíme

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod Laura » 22 led 2010 16:16

dekuju womi ;) i za ty tlapičky! :D

Právě doma zkoumáme k čemu všemu se mohl dostat a co všechno mohl sežrat a co by mu to mohlo udělat.
Krmivo si doma míchám z věcí kupovaných v supermarketu, za skříněma nic není (ani tam neleze, většinou je na posteli - a tam tak nic). Stelivo používám teď docela dlouho Mikeše (a nežere ho). Jediné co by to mohlo být je, že ho občas přejedu vatovým taponkem namočeným do dětského oleje s azulenem (ten malej modrej) - ale to snad ne.
Ještě mne teď napadlo, jestli nemohl někde najít zapadenej prášek co bere mamka na vysokej tlak, ale prášky jsou přece hořký a hnusný..... :roll:
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Příspěvekod womi » 22 led 2010 16:24

no, pokud by sežral prášek na tlak, tak by to podle mě mělo úplně jinou a hlavně mnohem rychlejší reakci, cysty než se udělaj přecijen chvíli trvá. BTW - Trochu OT - nemůžeš mikeše něčím nahradit? kočičí stelivo vysušuje packy. (já teda bych nedala mikeše ani kočkám :zip: )

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Kimik » 22 led 2010 16:44

S tím, že se tě ptali na ten jed, jestli nemohl něco sežrat, si starosti nedělej, ptají se tak často, aby tuhle možnost mohli rovnou vyloučit. Mě se na to taky ptali, když měl Alfík zápal plic a myslím, že ještě někdy, to neznamená, že by to tak muselo být, prostě se na to jenom ptají, víc za tím nehledej.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Laura » 22 led 2010 16:53

Nojo, ale když doktor přímo řekne, že všechny příznaky, to krvácení směřují k tomu, že ho hned napadlo, jestli ho někdo neotrávil? :shock:

Podle mne je toto u evidentně doma chovaných a ochočených potkanů prostě sci-fi, proto mne to tak vypleštilo :shock:
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Příspěvekod chesterfield » 22 led 2010 16:58

No oni vetové už ví své, zlí lidi se najdou a určitě se už setkal s tím, že někdo někomu otrávil psa nebo kočku, tak se ptá, to není nic divného pro veta. Bych ot neřešila, on neví kdo se všechno k potkánkovi dostane a pro něj je to opravdu běžná otázka. Také bych se přiklonila ke kastraci, pokud by ovšem měla kladný vlyv na ty cysty, ta druhá možnost zní totiž pro mne strašidelně. ale to je asi opravdu na rozhodnutí veta. budete mít krušný víkend, moc na Vás myslíme

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Další

Zpět na Močové cesty, genitálie