Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nemoc???

Problémy s močovými cestami, u potkanek s pochvou, genitálie atd.

Nemoc???

Příspěvekod lucie.jingles » 23 lis 2009 12:32

Ahoj, chci se zeptat zkušených potkanářů, zda mi poradí ... mám potkánka - kluka, necelé dva roky. Nikdy žádná nemoc, pořád v pohodě, ale teď o víkendu se mi nějak přestal pozdávat. Polehával celé dny na zemi v kleci v pilinách, což nikdy nedělal, vždycky lehával v patře. Tak jsem ho začala víc sledovat, jí a pije normálně, ale včera, když jsem ho pustila z klece, tak jsem si všimla, že má hodně jakoby vylezlé kulky, táhl to za sebou a to se předtím nikdy nestalo, bylo to opravdu hodně zřetelné. Hned mě napadlo, že asi nějaký nádor :( První cesta po vypuštění z klece vždycky vede pod skříň a když mi odtamtud vylezl, tak to měl zase jako dřív. Večer to samé - vypustila jsem ho z klece, kulky opět zvětšený, vylezlý a po chvilce proběhání se to opět vrátilo do normálu. Jinak mi přijde (kromě toho ležení v pilinách, ale to už od včera večer nedělá, leží si už opět v patře), že se chová normálně, jí, pije, pobíhá ... co by to mohlo být??? Děkuji předem za odpovědi ... Lucka.
lucie.jingles
Růžovka
Růžovka
Potkani: Pan Jingles :-)

Re: Nemoc???

Příspěvekod Cayro » 23 lis 2009 14:46

Doporučuji návštěvu veterináře a to docela rychle. Chování a také zvětšení varlat ( u nás ovšem jen nepatrné) provázelo u Pata zánět močových cest a močového měchýře. Možný zánět také poznáš tak, že mu na varlátka sáhneš a bude je mít teplejší než obvykle. Také bys mohla zkusit položit myšáčkovi dlaň na záda a možná ucítíš teplo. Každopádně bych návštěvu veteriny doporučila.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Re: Nemoc???

Příspěvekod lucie.jingles » 24 lis 2009 11:10

Děkuji za odpovědi ... včera už byl zase jako dřív, vesele si běhal po pokoji, varlátka v normálu (zkoušela jsem tu teplotu i na zádíčkách a nepřišlo mi, že by to bylo nějak teplejší). Dnes ráno také OK, tak uvidíme ... už si říkám, jestli jsem neplašila, jestli se mi něco jen nezdálo, jestli se jim to třeba v pokročilejším věku nestává, ale bylo to takový fakt zřetelný ... no, tak snad to bude v pořádku, budu ho hodně pozorovat a uvidí se.
lucie.jingles
Růžovka
Růžovka
Potkani: Pan Jingles :-)

Zpět na Močové cesty, genitálie