Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

krev v moči

Problémy s močovými cestami, u potkanek s pochvou, genitálie atd.

Re: krev v moči

Příspěvekod Nefertity » 16 lis 2009 13:52

Tak Cesmínka právě čůrala krev, ne že by měla moč v krvi, ale prostě vysloveně krev :cry: :cry: Jestli je něco s tou její jedinou ledvinou, tak je to v háji :cry:
Nemáte nějakou radu kromě toho, že s ní poletíme k vetovi? (všichni jsme tu nemocní, takže paráda :( )
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod Cayro » 16 lis 2009 14:43

Nef, bojím se, že krom veta ti asi moc nepomůžeme :( . Držíme palce, aby to nebylo nic zlého. Jediné, co bys mohla myšce zkusit dát, je čaj, který dávám Patovi - Urosept od Dr.Müllera - ale dělat jen slabý - na hrneček tak 5x namočit sáček.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Nefertity » 16 lis 2009 19:34

Tak veterinářka udělala rozbory moči, vše ok, podle všeho se naštěstí Cesmínka jen bouchla a mělo by to být jednorázové a už v pořádku.

podrobněji v jejím tématu: viewtopic.php?f=11&t=2576&p=257561#p257561
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod iwanhoe » 06 črc 2011 20:32

Moomina má zase a opět hnědou moč, zánět močových cest už měla, je to asi 3 měsíce, cca před měsícem jsem pár hnědých loužiček našla, ale pak byl zase klid, tak jsem to nechala být, teď to má zase :|
zítra jdem na veterinu, tak jsem zvědavá, co nám daj tentokrát.
Přilítnu z práce (první den, tak snad tam nebudu hned přes čas) a letim do Stodůlek... fakt bezva :roll:
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod iwanhoe » 06 črc 2011 22:28

tak já nevim, teď jsem utírala asi 3 loužičky na patrech a uplně normální moč... si ta myš ze mě asi střílí či co :dozey:
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška

Příspěvekod nevi » 06 črc 2011 22:31

Na to je nejlepší udělat test proužkem, hemoglobin v moči na pohled nenajdeš...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod iwanhoe » 07 črc 2011 18:55

tak ten test nedělal, jenom pohmatem konstatoval, že má podrážděný ledviny :roll: máme enroxil a metacam... první dávky dostala injekčně... jí tak divně chytil za zadní nožičku a píchnul tu injekci, že teď tu nožičku nepoužívá... může to být tím, že to píchal do svalu a ten jí teď bolí? nebo tam mám jet zpátky a sprdnout je, co mi to s ní provedli? :dozey: ona je takový torpedo, že si nedá říct a pořád leze nahoru po kleci a mám strach, že si tu packu někde zlomí, když by se neudržela těma předníma :(
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan

Nezapomenu:
Prdluška

Příspěvekod KaterinaS » 24 srp 2011 20:55

Prosím poraďte mi!!
Mám ročního potkana a protože je to nevykastrovaný sameček značkuje si všechno, co se mu líbí.
Dneska když mi přelezl přez nohu, všimla sem si, že ji mam celou od krve. Otočila jsem ho na záda a všimla jsem si, že mu jde od penisu krvavá, světle červená stopa (zřejmě krev ředěná močí)...Dyndýs se chová uplně normálně, jí, pije, běhá...prostě všechno jako každý den, ale močí krev. Hrozně sem se zděsila, když jsem to viděla, protože sem nikdy nemocnýho potkana neměla (když nepočítám svrab u jedné potkanice)...Zkoušela jsem mu prohmatávat bříško, jestli neprojeví žádnou bolest a když jsem ho mačkala, spokojeně mně lízal ruku, takže se nezdá, že by ho něco bolelo.
Nevíte někdo prosím, co by to mohlo být a co mám udělat aby krvácení přestalo??
Ps: četla jsem si příspěvky, které jsou psány k tomuto tématu "Krev v moči" ale nedočetla jsem se přesně to, co chci vědět...
KaterinaS
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 24 srp 2011 21:06

Jet okamžitě na veterinu. :roll:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Pepinie » 24 srp 2011 21:23

doma s tím nic nenaděláš...může to být všechno možné...pokud se ale potkan chová normálně obyčejný zánět to nebude...takže bych hned běžela na veterinu...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Mereia » 18 led 2013 11:50

Taky jsme čůrali krev. Velké louže fakt krve. Přičítám to tomu, že se dlouho nevyčůral a pak všechno pustil najednou... U veterináře při první návštěvě nasadila ATB Enroxil, diagnóza - zánět močového měchýře. Vymačkala mu močový měchýř. Při druhé návštěvě zjistila, že má v bříšku útvar pingpongového míčku, a že tam minule nebyl a že to rostě velmi enormně. Udělali jsme sono, kde jsme zjistili, že se jedná o enormně naplněný močový měchýř, který zatlačuje zřejmě prostata a potkánek nemůže čůrat.... skrz břišní stěnu mu odsála moč a nechala si ho tam na operaci. Večer jsem si pro něj přijela, sdělila mi, že se nepodařilo zavést katetr.... a že má zvětšné všechny pohlavní zlázy a prostatu nejvíc, a že tedy brání v čůrání...., ale katetr nezavedla, tudíž..situaci nezměnila... Vykastrovala ho s tím, že když klesnou pohlavní hormony, prostata by se měla zmenšit a on by mohl začít čůrat. Což je ale není záležitost Večer mi přišel v pořádku, relativně, ráno už začal být divný, malátný, bez chuti, nepil... přičítali jsme to pooperačnímu stavu.... jen tak ležel, nehýbal se, přivřená očička.... ráno v neděli už byl hodně propadlý...zkoušeli jsme do něj nacpat vodu a jídlo pomocí stříkačky.... nepolykal, nedokázal ji přijmout. Rozhodla jsem se, že tedy pojedu na pohotovost. Teď už bral ATB Borgal nebo tak nějak a něco proti bolesti. Ráno jsme mu to stihli ještě píchnout. Tu injekci proti bolesti. Byl schovaný v peřinách a já ho hladila. Ten pohled nikdy nezapomenu. Bylo to hrozné. Najednou vykulil oči, sevřel "pěstičky", párkrát to v něm cuklo vzadu v oblasti toho močáku nebo ledvin, cuknul hlavičkou několikrát a byl mrtvý :-( Nevydal ani hlásku. Nevím co se stalo, ale pravděpodobně mu selhaly ledviny.. už asi byly poškozené za tu dobu, co nečůral předtím... nevím :-( Močák plný být nemohl, asi, to by se snestihl naplnit.... Vím, že jsem udělal všechno, ale teď si to vyčítám. Asi jsem ho jen trápila tím :-( Byl mu rok a půl :-( Nevím, pořádně nevím co se mu stalo a už se to nikdy nedozvím :-( Pak tu taky zůstává otázka té napuchlé prostaty a vůbec pohlavních žláz. Moc mě to mrzí byl to můj největší miláček ze všech zvířátek co mám.
Mereia
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 18 led 2013 12:37

to je smutné povídání - ale vyčítat si nemáš co, stává se, že léčba nemá účinek, a potkaní tělíčko jsiž svému najiteli neslouží - je už za duhovým mostem, kde se na Tebe dívá a všem povídá jaké krásné přátelsvtí jste měli.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Mereia » 18 led 2013 22:19

smutné to je :-( Zvlášť když ho měl člověk opravdu rád a on měl jedinečnou povahu. Byl skvělý. Je tu bez něj smutno a takový konec si sakra nezasloužil... :-( Kéž by to bylo tak jak píšeš...
Mereia
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 19 led 2013 06:12

je to tak, to tady všichni víme přesně. A ještě se stává, že Tvůj potkánek se zase sebere a najde si miminčí tělíčko do kterého vklouzne a vrátí se k Tobě. A přečti si sekci Duhový most.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod koralka » 27 bře 2013 11:07

Máte někdo zkušenosti s krví v moči z jiných příčin než zánět močových cest/případně ledvin? Růženka čůrá krev už několik měsíců, brala antibiotika dohromady skoro dva měsíce(s přestávkami), dávám ji urol. čaje a brusinky a nic nepomáhá. Pořád se ji to vrací, respektive to spíš vůbec nepřestává. Proto si myslím, že zánět asi nebude ta pravá příčina. Vet mi řekl, že by to mohl být nádor u močových cest, máte s tím nějaké zkušenosti?
koralka
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Močové cesty, genitálie