Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

krev v moči

Problémy s močovými cestami, u potkanek s pochvou, genitálie atd.

Příspěvekod evča » 06 bře 2006 11:03

no to prave neviem, snazim sa to naist... az nieco zistim, urcite napisem
evča
Růžovka
Růžovka

Re: krvácení??

Příspěvekod Morrigna » 06 bře 2006 11:07

soptik píše:máme teď 2 nové roční potkanice, černé , jedna z nich začala nedávno nechávat po kleci v patrech loužičky, barevné , připadá mi to taky jako krev není to růžové je to fakt jako krev v moči, když to zaschne tak to ztmavne do hněda, ale jinak je to červené. Má to jen jedna z nich a jinak je úplně normální ( teda až na to, že je venku agresivní na naší domácí potkanku a v kleci ne) ale to s tím asi nesouvisí.

Někde jsi tu poisovala, že se nesnáší úplně ideálně, nemůže to být ze stresu? Nevím, jen hádám!
Morrigna
VIP
VIP

Re: krev v moči

Příspěvekod pafka » 24 dub 2006 08:27

satu píše:dnes jsem při čištění klece objevila loužičku, vypadala jako by v ní byla krev... nevíte čím by to mohlo být? nejhořší je že nevím od které potkanky to je, jsou všechny dohromady, tak nevím jak to mám vysledovat. taky se poslední dobou na papírech objevuje hodně poryfinu. saša která bude mít 2 roky se i hodně škrábe a má z toho stroupky, zkoušela jsem biokill ale ten nepomohl. může to s tím mít souvislost?

Kukík člobrdo. Krev v moči jsme objevili u naší nově příchozí roční potkanice Vanilky. Sami jsme to rozpoznali a veterinář nám ze vzorku (stačí jí tam donést, ona se strachy po... a i malé množství stačí, aby se tam namočil papírek, který dokáže přítomnost krve) potvrdil, že jde o moč. Nevím čím to je, ale opět s tím nejde nic dělat (vždy, když za jakýmkoliv veterinářem zajdem s nemocnými zvířátky, nejde s tím nic dělat) Může to být buď ledvinové kameny či zánět močových cest. Píchali jsme antibiotika pět dní za sebou, ale moc se to nezlepšilo. Pan doktor říkal, že bychom mohli zkusit drahé vyšetření, které by přesně označilo onemocnění, ale stejně se proti ničemu z nich nedá nic dělat :x Máme nasadit dietu a snad se z toho dostane sama. Už je to měsíc od injekcí, má dietu a zdá se to lepší. Někdy dokonce nenajdu jedinou kapičku krve, ale další den zase třeba velkou louži, záleží na stravě. Zkus toho veterináře a uvidíš. Držím palce
pafka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Bethan » 25 dub 2006 13:45

dietu bych dala podobnou jako je jaterni ledvinova dieta u cloveka...ja mela ted ledvinovou dva mesice a fakt to pomaha ;) ze zasady zrusit takovy to ze ji to samy co vy - zadny koreni, minimum soli, zadny uzeniny, pastiky, cokoladu, malo sladkyho, pokud tak treba piskot, misto kremu nebo pudinku bilej jogurt...na procisteni tech ledvin bych se vubec nebala ji do napajecky misto vody dat slabej hermankovej caj, myslim, ze ji bude chutnat a ma antisepticky ucinky...stejne tak se doporucuje na zanety brusinky - bud stava, nebo kompot ;) hlavne nezapominat - ledviny a jatra sou filtr, takze vsechno co je spatny zustane viset na nich a to je akorat zatezuje.
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod Polaire » 17 bře 2008 21:10

Mám podobný problém. Vet mi dal domů laktusový papírek a ten potvrdil krev v moči. Krev ale v kleci nemá, je čilý a dobře jí. Jen je starý a tlustý ;) Doufám že se mu to nedostane na ledviny. Takže se to léčí jen antibiotiky, nic jiného nezabírá?
Polaire
Růžovka
Růžovka
Potkani: Rozára, Josefína a Boxi. Za duhovým mostem řádí Scratchy

Příspěvekod nevi » 17 bře 2008 21:25

Nevím jestli to sem patří, ale taky nejspíš je to jeden projev... Máte tady někdo zkušenost se slabším zánětem močových cest (u potkana)?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Haslerka » 18 bře 2008 00:10

koukni sem dolu, tam je toho docela dost, vim ze Mack mela problemy u svych kluku..http://www.mackrat.wz.cz/zdravi.htm#Ostatni
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Polaire » 18 bře 2008 14:31

Jak poznám že to je zánět močového měchýře nebo že už jsou zasažené ledviny? Krev v moči vidět není ale testy tvrdily opak.. tak nevím :( Poraďte prosím.
Polaire
Růžovka
Růžovka
Potkani: Rozára, Josefína a Boxi. Za duhovým mostem řádí Scratchy

Re:

Příspěvekod Zmyzulka » 09 kvě 2008 11:01

evča píše:Neviem si rady, Kara ma krv v moci, uz brala antibiotika cez 14 dni, dva rozne druhy, nic nezabera. Boli sme aj na rengene, mocovy kamen to neni, pride mi zbytocne trapit ju dalsimi navstevami doktora, ktory aj tak nevie nic povedat (uz som bola u 3 roznych) a kazdy by jej len predpisoval dalsie antibiotika... :x . Da sa s tym este nieco robit?
Predtym bola Kara aj divna, taka unavena a furt spala. Teraz tiez dost spi, ale vizera lepsie, ked sa nieco deje, tak je aktivna az moc :D .
Netusite, co by to mohlo byt? :(

Evi prosím jak jste dopadli? My teď máme asi stejný problém :( na poličce jsem objevila krvavé loužičky, kukla jsem na holky a zjistila, že Jeptišce ta krev jde z čůrátka, hned ten den jsme běžely k vetovi, dostaly jsme baytril, na druhý den už bylo vše ok, baytril jsme měly na pět dní, vypadalo to už že je v pořádku, ale den před poslední dávkou zase začala krvácet. Při vyšetření moči se ukázalo že tam má spoustu červených i bílých krvinek, krystalky a nějaké bakterie (takže pravděpodovně zánět). Dostaly jsme jiné atb (borgal) na dalších 10 dní. Momentálně tyto bereme dva dny a pořád krvácí... (jinak Jeptiška je čilá, běhá, napohled jako by nic...)
Zmyzulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Emise Od Máji
Fooobíí Od Máji
Myrrh DarkSpirit
Drahokam z Fooobie
Elfí sen z Fooobie
Framykoin z Fooobie
Chovatelská stanice: Fooobie

Příspěvekod Veve » 10 kvě 2008 09:37

chudinka Jeptiška :( držím palce, aby byla zdravá
Obrázek
Veve
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: František, Ibišek a Kuba

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

Příspěvekod eva.jingle » 10 kvě 2008 10:47

Zmyzulka:jedna moje potkanička měla zánět močáku a posléze i ledvin a projevovalo se to tak,že jí moč hodně páchla a byla hnědá,potkanka byla velmi malátná,neměla chuť k jídlu,nebyly patrné vyloženě kapičky nebo loužičky krve.Naopak při krvácení z pochvy měla Dumbička stále kapičku krve a zanechávala krvavé (malinké) loužičky,moč jí nepáchla a byla čilá..
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Re: Re:

Příspěvekod Haslerka » 10 kvě 2008 11:00

Zmyzulka píše:Evi prosím jak jste dopadli? My teď máme asi stejný problém :( na poličce jsem objevila krvavé loužičky, kukla jsem na holky a zjistila, že Jeptišce ta krev jde z čůrátka, hned ten den jsme běžely k vetovi, dostaly jsme baytril, na druhý den už bylo vše ok, baytril jsme měly na pět dní, vypadalo to už že je v pořádku, ale den před poslední dávkou zase začala krvácet. Při vyšetření moči se ukázalo že tam má spoustu červených i bílých krvinek, krystalky a nějaké bakterie (takže pravděpodovně zánět). Dostaly jsme jiné atb (borgal) na dalších 10 dní. Momentálně tyto bereme dva dny a pořád krvácí... (jinak Jeptiška je čilá, běhá, napohled jako by nic...)

Zmyzu Borgal nejsou antibiotika, je to jen sulfonamid. Nevím, jak jsou indikovana, ale rozhodně nchápu jejich nasazeni po Baytrillu, logicky mi vychazi že po silnycjh atb ktera nezaberou by se měla davat silnější, což Borgal není..používá se u slabších infekcí, například u pšíkání které ještě nedoslo k vrkání. Osobně mi Borgal na potkany nikdy nezabral, ale ja je měla jen na resp.potiže. Vím, že na močové cesty je perfektni prirodni atb lichořeřišnice, myslim, že Mack ji pouzivala s uspechem u svych kluku. Taky pomaha brusinkovy džušík, je to přirozené desinficiens močáku. Tak přeji hodně štěstí, at se Jepťa brzy uzdraví...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Zmyzulka » 17 kvě 2008 14:06

holky díky moc za podporu!

Haš, to je možné, ale každopádně borgal zabral (bylo mi řečeno že nejde o sílu ale o spektrum účinku) - uf uf... spadl mi balvan ze srdce, teď jsem byla na týden pryč - Jepťůdek nevypadala moc dobře tak jsem ji nechtěla tahat sebou (původně jsem sice chtěla, ale nejbližší vet byl daleko tak jsem nechtěla riskovat a nechalal ji doma) a mamka jí dávala dvakrát denně ten borgal. Momentálně nekrvácí, borgal dobrán, tak doufám, že zabral (prý je na močové cesty dobrý, že to není atb neva, nerozumím tomu, ale jsou tam na to prý účinné látky,...). Brusinky taky dáváme a po té lichořeřičnici se taky mrknu :up: díky za tip :flower: Takže pokud to opravdu byl zánět močových cest (doufám, že jo) tak snad jsme se toho úspěsně zbavily.... doufám, doufám, doufám... Jeptiška posílá pusinky :kiss:
Zmyzulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Emise Od Máji
Fooobíí Od Máji
Myrrh DarkSpirit
Drahokam z Fooobie
Elfí sen z Fooobie
Framykoin z Fooobie
Chovatelská stanice: Fooobie

Příspěvekod nevi » 28 led 2009 14:47

Tak my dostali enrofloxacin a prý to bude na tak na tři týdny antibiotik. Krev se objevila až včera na pásce k vyšetření moči, k veterináři jsem šla proto, že jsem doma dva dny předtím páskou zjistila vysoké pH (normál je 6, Lahja měla 8), Lahja dělala velké loužičky (asi zadržovala moč co to šlo - původně jsem si myslela, že hodně pije a měla jsem podezření, jestli nemá cukrovku, protože taky hodně jí a spí a dost přibrala) a nějak ostře jí páchla moč. Veterinářka se ptala, jestli píská u močení - kupodivu ne, přitom Lahja je docela uřvaný potkan.

Vzorek jsem nepřinesla, protože se více než hodinu po vytažení z hamaky nechtěla vyčůrat, ale zato vypustila pořádný na stůl na veterině:)
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Cayro » 13 lis 2009 09:41

Tak Patýsek měl krev a bílkovinu v moči, jak prokázal rozbor moči. Takže zánět močáku a močových cest. Už 4 dny dostává Synulox, Metacam a Nospu v injekcích. Od dneška máme Synulox a Nospu v tabletkách. Řekla bych, že se hodně zlepšil, je živější a už i víc čůrá. jako podpůrnou léčbu máme brusinky (které se nechytají :( ) ačisticí čaj s červenou řepou od Grešíka a Urosept od dr. Müllera.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

PředchozíDalší

Zpět na Močové cesty, genitálie