Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

krev v moči

Problémy s močovými cestami, u potkanek s pochvou, genitálie atd.

Re: krev v moči

Příspěvekod VOTA » 13 kvě 2016 19:19

pred chvili jsem sundala klec abych vytřela košíček (ze kterého si hoši udělali záchudek) jako vždycky a pustila kluky a koukám, že ta moč vypadá ruzově (košíčky jsou oranžové) - no tak to teda stírám toaletákem a fakt ze jo :/.. ze me to blbku nenapadlo nabrat do stříkačky :(.. ted ovsem nastává otázka jestli je to tedy primes krve ci ne :/.. a pokud ano od koho z tech 3?

napadlo me jestli to nemohlo byt treba z potravy, jenze nemeli ani cervenou papriku, rajčata.. krmeni maji ted "potkani polibek" z rodentie - je tam trocha červené řepy a susenych visni, jahod a malin.. doted ale nikdy problem nebyl tak netusim.. na opacne strane sice lezem mekci bobek s kusem čehosi červeného napul natraveneho, ale te moci se to vubec nedotklo, takze to asi nemuze byt z toho, co myslite? :| Fakt nad tim horlive premyslim :?

chovaním mi stiles prijde trochu klidnejsi a ze se vic necha mazlit, ale to uz mozna mam v te sve hlave zase.. doufam..

ted vecer uz asi nema cenu nekam letet na veterinu, kdyz vim v podstate houby nebo jo?.. peclive strezim jako ostriz zda se mi tam nekdo nepujde vycurat znovu, abych videla jestli to bylo "jen jednorazove" a, pripadne "kdo je zase nemocny"
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Holky: Casey, Joe Jared Jane, Johny, Sebastien, Alex, Daisy, Stormy, Black Cherry, Kessy, Amy, Shira, Yuki
Kluci: Hei, Ricky, Crash, Ash, Ikuto, Yoru, Ichiru, Gray, Stiles, Shadow, Sinister, Seth
Chovatelská stanice: -

Příspěvekod Veselka » 13 kvě 2016 22:14

Moje odpověď asi nebude úplně uspokojivá, ale při situaci jakou popisuješ, bych důkladně prohlédla potkánky, jestli někdo z nich nemá třeba růžovou kapičku.. někdy učůrávají i z radosti na ruce apod., tak by se to mohlo také poznat... také jestli nejsou nějak bolestiví atp. a pokud bych nic nenašla, spíš bych věřila nějakému obarvení z jídla apod., ale pozorovala bych je.
Potkaní kluci Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku , Arwinku, Honzíčku a Neposedo
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Příspěvekod VOTA » 14 kvě 2016 05:49

prohlizela jsem podvozky hned jak jsem na to prisla a nikdo nic.. nikdo bolestive nereagoval, jen jak jsm psala stiles se nechal prohlednout jako kdysi bez hysterie, ale znackovani mi pak prislo ciste.. 2 znackuji spise postel a nezda se tam byt nic, jen maly neznackuje.. v kosicku bylo opet nacurano - normalni barva.. ted s znich zase nespustim oci :roll:
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Holky: Casey, Joe Jared Jane, Johny, Sebastien, Alex, Daisy, Stormy, Black Cherry, Kessy, Amy, Shira, Yuki
Kluci: Hei, Ricky, Crash, Ash, Ikuto, Yoru, Ichiru, Gray, Stiles, Shadow, Sinister, Seth

Příspěvekod VOTA » 14 kvě 2016 09:33

no tak moc stale ruzova a orad nevim jiste u koho :| a jeste se rozhodli, ze ted znackovat proste nebudou... na veterine zkontrolovala vsechny, pohmatem a chovanim jsou pry ok a mohl se pry nekdo jen bouchnout.. vzorek se mi ale podarilo nabrat jen pidi a bylo pry malo :( ... zatim je pry mam sledovat a kdyztak dorazit pozdeji, ale pry se nemocne netváří
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Veselka » 14 kvě 2016 13:59

Tak snad to bude v pořádku. Dej vědět, co a jak.
Potkaní kluci Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku , Arwinku, Honzíčku a Neposedo
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.

Příspěvekod VOTA » 15 kvě 2016 07:46

postupne zkousim vylucovaci metodu - samotka na kapesnickach v prepravce nez se vycuraji - ale stale jsem z toho jelen - u prcka (anakina) mi prislo ze ma moc k veceru hnedsi - vodu mel (takova ta stara krev kdyz je v necem naredena bez protisrazcich latek nebo jak to popsat?), shadow vypadal, ze ji ma ok (stiles nemuze byt sam v prepravce totalne by ji stresem rozlozil takze toho muzu pozorovat pouze v kleci kdyz je s nekym) no a stejne moc u nekoho po ranu zase vypada takto (obalu cokolady si nevsimejte - moc se musi porovnavat na bilem podkladu a ja rovna nic lepsiho nemela). Muze to byt tedy anakin?

EDIT: nakonec je to shadow - kdyz znackoval a bl v prepravce, tak to pidi mnozstvi vypadalo ok, ale ted kdyz tam byl znovu udelal louzicku o neco vetsi a uz to slo videt.. pak dam vedet jak jsme dopadli znovu na vet.

Obrázek
Obrázek

JInak myslit ze bude mnozstvi stacit? Nebo je to stale malo - je to tak 4 a pul dilku v inzulince? :?
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Veselka » 15 kvě 2016 10:24

Rozhodně dej vědět, jak Shadow dopadl/a (omlouvám se, někdy mi to pohlaví uniká :) ). Pochopitelně doufám, že dopadne dobře.

Jsi šikovná, že jsi to takhle vyřešila. Předpokládám, že 4,5ml by stačit mělo. Když jsme kdysi nesli na testy moč našeho pejska, stačilo i 1ml, víc jsme z něj tehdy nedostali.
Veselka
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod VOTA » 15 kvě 2016 10:30

Určitě dám. Jsou to kluci všechno :), má jména jsou ovšem většinou neidentifikovatelná (z hlediska pohlaví :lol: )
Problém tam právě je, že inzulinka celkově má 1 ml - takže z 4 a pul dílu je 0,45ml? s jednotkami mam vzdycky prolem :roll: - coz by bylo malo asi? :? ... až doletim z prace tak uvidim, zda nenačura do te doby jeste nec pouzitelne nabrateleho a poficime
Naposledy upravil VOTA dne 15 kvě 2016 16:33, celkově upraveno 2
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Haslerka » 15 kvě 2016 12:19

hlavně aby to mělo smysl nosit, tak je potřeba to mít v lednici a maximálně nějakých 8 hodin staré. Jinak to množství stačí.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod VOTA » 15 kvě 2016 16:36

nacural nove, tak se stejne pouzilo to.. jinak je to zahada hlavolamu, pravdepodobne se nejak bouchl, protoze jinak je fakt ok.. takze atb a do par dni by se to melo zlepsit, jinak se znovu ukazat.. ti mi davaji, kazdy mesic mame neco :roll:
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Veselka » 15 kvě 2016 22:05

VOTA píše:Určitě dám. Jsou to kluci všechno :), má jména jsou ovšem většinou neidentifikovatelná (z hlediska pohlaví :lol: )
Problém tam právě je, že inzulinka celkově má 1 ml - takže z 4 a pul dílu je 0,45ml? s jednotkami mam vzdycky prolem :roll: - coz by bylo malo asi? :? ... až doletim z prace tak uvidim, zda nenačura do te doby jeste nec pouzitelne nabrateleho a poficime

Ježíš, já jsem pako, jasně inzulínky používám a přesto mi to nedošlo, ale asi to stačit bude. Hlavně klučinovi držím pěsti!

Se jmény to mám trochu podobně, i když dávám klučičí a holčičí, tak někdy je prostě Barborka kluk a tak no:).
Veselka
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod VOTA » 25 kvě 2016 21:03

jsem zapomela dat vedet ze je chlapak uz v pohode alespon v tomto :).. ted je prozmenu dokousany :roll:
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Veselka » 25 kvě 2016 22:45

No tak to je skvělý!
Tedy, že je v pohodě, ne pokousaný:).
Veselka
Malý potkan
Malý potkan

Předchozí

Zpět na Močové cesty, genitálie