Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

krev v moči

Problémy s močovými cestami, u potkanek s pochvou, genitálie atd.

krev v moči

Příspěvekod zulu » 24 říj 2005 12:37

dnes jsem při čištění klece objevila loužičku, vypadala jako by v ní byla krev... nevíte čím by to mohlo být? nejhořší je že nevím od které potkanky to je, jsou všechny dohromady, tak nevím jak to mám vysledovat. taky se poslední dobou na papírech objevuje hodně poryfinu. saša která bude mít 2 roky se i hodně škrábe a má z toho stroupky, zkoušela jsem biokill ale ten nepomohl. může to s tím mít souvislost?
zulu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Foxie

Příspěvekod Morrigna » 24 říj 2005 13:08

Před několika lety jsem bydlela v bytě s jedním párem, kde kluk měl potkanici a holce se hnusila, takže musela jít z ložnice do kuchyně, kde byla celou dobu jen zavřená v akvárku a jídlo taky nic moc. Když jsem se o ní začala starat, všimla jsem si, že jí teče krev z pod ocásku, nejspíš to bylo z vaginárního otvoru. Vzala jsem jí na veterinu a tam mi sdělili, že je klinicky zcela zdravá, ale zřejmě se trápí, strádá a tak proto krvácí. Jestli to byla pravda, nevím, je fakt, že se to minimálně zlepšilo, možná zcela vymizelo (už si docela nepamatuju) když jsem si jí začala brat k sobě ven, líp krmit a hladit. Bohužel to se nemile dotklo oné slečny a tak potkanice putovala zpátky do pokoje, nejspíš, abych na ní nemohla. Pak mě z podnájmu vyhodili a vím, jen, že brzy na to umřela. :(
Tohle byl jediný případ, kdy jsem se s vyloženým krvácením setkala (mimo poryfinu a krvácení oka), nechci tím říct, že svoje potkanice tak šíleně zanedbáváš, tto určitě ne, ale třeba je některá z nich ve stresu, kontroluj je pod ocáskem. Nevím jak byla ta skvrna od krve velká, ale třeba si jen Saša strhla stroupek...
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod zulu » 24 říj 2005 13:16

no taky mě napadlo že by to mohlo být od stroupku. ta loužička byla jen slabě růžová. ale určitě jim nic nechybí co se týče péče :D prohlídla jsem ji, ale nic vidět nebylo. jenom mám o ni starost, je už přece jen stará. teda pořád nějak předpokládám že to byla její loužička... :?
zulu
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Morrigna » 24 říj 2005 13:23

Tak počkej! Jestli byla jen slebě růžová, tak se zamysly, co měli k jídlu - nepochutnávali si třeba na červené řepě nebo paprice kapii? Nemají tam v kleci něco, co když se namočí pustí barvu?
Už jsem se kolikrát takhle vyděsila, občas i u sebe, když člověk sní na posezení skleničku nakladane řepy...
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod zulu » 24 říj 2005 13:29

no to právě určitě neměly. poslední dobou jsem jim dávala tak akorát chleba a jogurtové dropsy... a v kleci taky nemá co pouštět. to se mi stávalo občas v létě když sem je krmila malinama a jahodama :D
zulu
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Karolla » 24 říj 2005 17:17

mam takovej dojem že to je koncentraci moči, králice čas od času taky čůrá úplně červeně, přesně sem se zděsila, ale veterinář řikal, že to je normální.
Karolla
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Adéla » 24 říj 2005 19:44

Krev v moči - pokud to opravdu je krev v moči - bývá příznak zánětu. Veterinář by určitě zjistil, jestli je to krev, kdybys mu nějak dopravila vzorek.
Morrigno, co to bylo za veterináře, ke kterému jsi šla s tou nešťastnicí?
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Morrigna » 25 říj 2005 13:39

Adéla píše:Morrigno, co to bylo za veterináře, ke kterému jsi šla s tou nešťastnicí?

Je to už šest let, nejsem si docela jistá, ale myslím že Veterinární klinika Anežka u Letné.
Proč, je to blbost?
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Adéla » 25 říj 2005 20:49

Ne, ale takový veterinář by zasloužil přidat do seznamu doporučených, protože asi o potkanech něco ví :)
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod eleanthis » 05 lis 2005 22:13

zánět močáku potkana poznáte poměrně dobře, vzhledem k tomu, že povětšinou se na něj přijde pozdě, je krev v moči už jasně patrná...

jeden z případů, který mě potkal, byl, že po ponoření zadku potkana do teplé vody (tenhle potkan byl ochrnutý na zadní a byl na koupání prdelky zvyklý, nebál se, držel se ruky předníma packama a nechal se umýt od výkalů, ve kterých, vzhledem k rozměrům klece a své mobilní nedostačivosti, ležel) z něj začla cákat krev nehorázným způsobem...

veterinář vymačkal obsah močového měchýře s kaluží krve a znatelným pískem

druhý případ - uprostřed klece se objevilo nápadné množství moči - opravdu louže (při zánětu, stejně jako u člověka čůrání bolí a tak zvíře zadržuje moč co nejdéle a pak se vymočí celé) s rozprsknutým cákancem krve okolo, kolem byly znatelné kapky sytě rudé a v hadrech pelechu též stopy po kapkách krve

je nutno upozornit, že malinké kapičky krve mohou být menstruační krev a to samozřejmě v kleci samic, pokud si je samice sama neolíže
Eleanthis

.."v tiché záři výkladní skříně si nahá figurína prohlízí své pěstěné nehty.."
eleanthis
VIP
VIP

Příspěvekod Morrigna » 06 lis 2005 09:21

eleanthis píše:je nutno upozornit, že malinké kapičky krve mohou být menstruační krev a to samozřejmě v kleci samic, pokud si je samice sama neolíže

No vidíš a když jsem se na veterině ptala, jestli nemůže krvácet při menstruaci, tak mi odpověděl, že samozřejmě ne a jak se na takovou blbost přišla, že potkanice nekrvácí... Příště se spolehnu spíš na zdravý rozum než na veterináře, který potkany vidí tak jednou za půl roku.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod evča » 12 úno 2006 11:19

Neviem si rady, Kara ma krv v moci, uz brala antibiotika cez 14 dni, dva rozne druhy, nic nezabera. Boli sme aj na rengene, mocovy kamen to neni, pride mi zbytocne trapit ju dalsimi navstevami doktora, ktory aj tak nevie nic povedat (uz som bola u 3 roznych) a kazdy by jej len predpisoval dalsie antibiotika... :x . Da sa s tym este nieco robit?
Predtym bola Kara aj divna, taka unavena a furt spala. Teraz tiez dost spi, ale vizera lepsie, ked sa nieco deje, tak je aktivna az moc :D .
Netusite, co by to mohlo byt? :(
evča
Růžovka
Růžovka

krvácení??

Příspěvekod soptik » 05 bře 2006 21:05

máme teď 2 nové roční potkanice, černé , jedna z nich začala nedávno nechávat po kleci v patrech loužičky, barevné , připadá mi to taky jako krev není to růžové je to fakt jako krev v moči, když to zaschne tak to ztmavne do hněda, ale jinak je to červené. Má to jen jedna z nich a jinak je úplně normální ( teda až na to, že je venku agresivní na naší domácí potkanku a v kleci ne) ale to s tím asi nesouvisí.
soptik
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod evča » 05 bře 2006 22:18

no po antibiotikach sa nic nezlepsilo... Zverolekar mi povedal, ze to budu asi ladviny (myslim). no ale na to aby sa to zistilo museli by jej urobit nejaky test a lieci sa to vraj dietou a infuziami u velkych zvierat. Otazka je co s potkanom. Rozhodla som sa, ze infuzie nie, skor tu dietu. Ak by ste niekto vedeli ako by mala vizerat, budem moc rada...
Inak je uplne pohodova, beha, skace, vsetko ako normalne, preto ju nechcem trapit nejakymi injekciami, keby to bolo zle, nevahala by som.
Uvidime, zatial sa nam dari :)
Hlavne je teplo, vela pitia (napr. dzusy, alebo cajicky :) ) a zabava... :lol:
evča
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod soptik » 06 bře 2006 09:15

evča píše:no po antibiotikach sa nic nezlepsilo... Zverolekar mi povedal, ze to budu asi ladviny (myslim). no ale na to aby sa to zistilo museli by jej urobit nejaky test a lieci sa to vraj dietou a infuziami u velkych zvierat. Otazka je co s potkanom. Rozhodla som sa, ze infuzie nie, skor tu dietu. Ak by ste niekto vedeli ako by mala vizerat, budem moc rada...
Inak je uplne pohodova, beha, skace, vsetko ako normalne, preto ju nechcem trapit nejakymi injekciami, keby to bolo zle, nevahala by som.
Uvidime, zatial sa nam dari :)
Hlavne je teplo, vela pitia (napr. dzusy, alebo cajicky :) ) a zabava... :lol:

Co obsahuje ta dieta prosím, co jí smím dávat k jídlu???
soptik
Růžovka
Růžovka

Další

Zpět na Močové cesty, genitálie