Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Oteklý močový vývod u samičky

Problémy s močovými cestami, u potkanek s pochvou, genitálie atd.

Oteklý močový vývod u samičky

Příspěvekod Tkanu » 25 kvě 2009 20:54

Dneska jsem si všimla, že má Sametka nějak oteklé čurátko. Jinak je normálně čilá, bříško nebolí... Stalo se vám to někdy? Co to může být? Bojim, bojim :(
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Sametka
Vzpomínáme: Tkanička Mašlička Hvězdička Knoflenka

Re: Oteklý močový vývod u samičky

Příspěvekod Tkanu » 26 kvě 2009 16:48

Tak se to nezlepšilo, naopak jsem Sametce dneska vymáčka kapku hnisu. Takže je to zánět :( Jedem na veterinu, držte prosím palce, ať se to snadno vyléčí!
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tkanu » 26 kvě 2009 19:36

Tak jsme zpátky, je to absces :( Na takovým pitomým místě :( Musíme to vymačkávat a píchat jednou denně atb a omývat dubovou kůrou a heřmánkem. Sametka byla moc statečná, teďka pilně chroupe banán, co dostala za odměnu :loveit:
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tkanu » 26 kvě 2009 20:17

Děkujeme všem za podporu :loveit:

Z čeho to má, to by mě taky zajímalo, ale myslím, že se to prostě někdy stane, kdoví, ještě jsem to u žádné myši neměla, ale mám pocit, že tak všeobecně mají potkani abscesy docela často... :roll:

Womi: ať se kousance hezky hojí!
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Nergita » 27 kvě 2009 13:52

Tkanu, jen co jsem si přečetla tvůj první příspěvek, tak jsem ti chtěla napsat, že to bude abces.
Taky jsem ho teď nedávno řešila u jedné samičky ale moc ti v tom neporadím, jelikož ta má samička byla moc stará - Tkanu, teď jak to píšu, tak mě napadlo, jestli tohle nemohlo být příčinou Bladeiiny smrti. Tím tě nechci strašit, to vůbec ne ale Bladeie měla imunitku špatnou a celý život nesměla nic chytit a teď mi došlo, že jak se jí udělal ten abces, tak do týdne strašně sešla a zemřela! Tenkrát mi Samaysa říkala, že by pro ní mohlo být smrtelné i pšíkání, tak by opravdu mohl být abces příčinou smrti.
U Sametky to nebude tak hrozný. A atb, čištěním a dezinfekcí to zvládne! Je to holka šikovaná.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Tkanu » 27 kvě 2009 14:35

Ježiš, nergi, nestraš :cry: Sametka taky už není nejmladší. Ale uklidňuje mě, že se chová, jako by o tom ani nevěděla, baští, šplhá po kleci a tak... Jakou má imunitu, to nevím, ale je fakt, že mi taky pšíká, dávám jí imunoglukan už nějakou dobu a moc se to nelepší (ale já mám taky furt plný nos, svádím to na prach ze stavby tunelu, co máme nedaleko koleje).

Problém je, že se ten absces nedá rozříznout a vydrénovat, když je na takovým místě, to by bylo nejlepší. Ale pevně doufám, že s těmi atb se to zvládne, od včerejšího večera se tam doteď udělala jen malá kapička hnisu.

Dala jsem jí teď heřmánek i do napaječky, i když nevím, jestli se ty protizánětlivé látky dostanou až do těch močových cest. Trochu jsem bezradná, co s hamaky, stačí vyprat, nebo rovnou vyhodit? A zarazila jsem jí vycházky, vždycky vymete všechny škvíry za nábytkem apod.
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Nergita » 27 kvě 2009 23:14

Tkanu, když měl syn zánět na pindíkovi, tak jsem mu dělala sedací heřmánkový koupele a hodně to pomáhalo, tak mě napadlo, jestli má Sametka alespoň trošinku ráda vodu, tak udělat podobnou lázeň ale odvaru z heřmánku dát do lavoru fakt jen po dně, aby se moc nevyděsila.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Tkanu » 28 kvě 2009 17:11

Já jí to akorát omývám namočeným tampónkem, do lavoru s vodou bych ji nedostala. A střídám dubovou kůru (tu nám poradila dr. Holá) s heřmánkem.

A musím říct (snad to nezakřiknu), že hnis už tam vůbec nemá a dírka se zmenšila na normální velikost. Tak to snad bude dobrý.
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tkanu » 31 kvě 2009 17:05

Děkujeme za povzbuzení :loveit: Dneska budeme píchat poslední injekci štípavku (chudák Samík už ví, co přijde a vříská chudinka už předem :cry: ), tak teď budeme pozorovat, aby se to nevrátilo...
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tkanu » 11 čer 2009 09:27

Tak se to dneska Sametce vrátilo :cry: Už to vypadalo tak hezky - a dneska to zase trochu nateklo a vymáčkla jsem hnis :cry:
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tkanu » 11 čer 2009 19:41

Omývala jsem to střídavě heřmánkem a dubovou kůrou, tu mi poradila dr. Holá. Zkusím ještě ten řepík - prodává se v lékárně? Atb jsme tentokrát na moje přání dostaly do tlamičky, rozmíchala jsem jí to v Jesence a nechala se přemluvit, tak snad to půjde...

Jinak je to strašně divný, i Holá říkala, že se s tím ještě nesetkala, že se jí ten zánět snad tvoří v nějakých žlázkách přiléhajících k tomu moč. vyústění. Je tam těch ložisek prý spíš víc menších než jedno velké. Docela dost jí toho zas vymačkala, chudince... :cry: A ještě včera to vypadalo tak dobře, snad jsem ještě neměla přestávat s tím koupáním (v úterý). Dávám jí brusinky, heřmánek i do napaječky, nic dalšího už mě nenapadá. Ptala jsem se ještě, jestli jí to třeba nemám natírat Framykoinem, ale to prý nedoporučuje - že by si to lízala.

Tak nám držte palce, ať nad tím hnusem vyhrajeme...
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nevi » 11 čer 2009 21:27

V zimě jsem kvůli Lahjine zánětu močových cest objednávala sypké vitamíny a granule pro kočky s problémy s močovým ústrojí, mělo by to působit preventivně... nechce odsypat?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Tkanu » 14 čer 2009 19:20

Dík za nabídku, nevi - že bysme to zkusily? Už zkoušíme fakt všechno, vypadá to u nás jak u babky kořenářky, přikoupily jsme řepík a omýváme s ním na střídačku s heřmánkem a dubovou kůrou, na pití urologický čaj... Atb úspěšně papáme - v jogurtu, v jesence, v tuňáku... Krásně to zase ustoupilo, kéž už se to nevrátí! :evil:
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nevi » 12 lis 2010 19:59

Bolestivý otok spíš vedle a pol močovým vývodem jsem ve středu večer objevila Ariše. Veterinářka jí z toho vymáčkla hnis a udělala jí sono - na tom se ukázal absces ve stěně pochvy a otok v okolní tkání. Močové cesty a děloha jsou v pořádku. Veterinářka říkala, že tohle vidí poprvé...
Dostali jsme dvoje různá antibiotika, v pondělí brzy ráno kontrola, pokud se to nezlepší, tak si ji tam nechají na operaci. V případě zhoršení během víkendu musí na operaci ihned :zip:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 12 lis 2010 20:06

Chudinka. :( Zrovna v tomhle mít prvenství. :( Držíme hrozně moc palce, aby se to do pondělka nezhoršovalo, ale lepšilo. :pray: A aby byla nejrychleji vyléčená potkanka, co kdy vetka viděla.
A jak jí je? :(
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Další

Zpět na Močové cesty, genitálie