Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Samovolný potrat

Problémy s močovými cestami, u potkanek s pochvou, genitálie atd.

Samovolný potrat

Příspěvekod BinaX » 08 črc 2008 06:33

Ahoj, mám dotaz. Je možné, aby potkanka samovolně potratila? Pokud se třeba vrátí z krytí, já ji vrátím do klece k ostatním, ti ji budou chvilku prudit, tak jestli je možné, aby ji to vystresovalo natolik, aby potratila? Není to můj případ, jen se informuju, protože mě to nedávno napadlo a nikde jsem tu nic podobného nenašla.
BinaX
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Borro of Ituri, Frisco Beris, Jezabell, Elisabeth, Dakota, Catany of Ratsystem, Orca Rat4U

Ti jež čekají za duhovým mostem: Bimbo, Barunka, Bonnie Ball, Flíček, Pan Táta, Shezar, Jessie, Ashley, Stříbro, Dumbička, Tor, Akela Proximo, Hoblinka z Uhelky, Palpebra od Lucky, Fantasy PotkanMarvel, Igor od Nergity
Chovatelská stanice: Chs Ituri

Re: Samovolný potrat

Příspěvekod Cirien Brisse » 08 črc 2008 08:15

BinaX píše:Ahoj, mám dotaz. Je možné, aby potkanka samovolně potratila? Pokud se třeba vrátí z krytí, já ji vrátím do klece k ostatním, ti ji budou chvilku prudit, tak jestli je možné, aby ji to vystresovalo natolik, aby potratila? Není to můj případ, jen se informuju, protože mě to nedávno napadlo a nikde jsem tu nic podobného nenašla.

Z vlastní zkušenosti se mi stalo toto: S Aisou jsem byla na krytí, vše proběhlo v pořádku, Aisinka začala přibírat, vějířky kolem bradavek se rozestoupily a byla normálně s holkama, následně jsem odjížděla na poslední týden březosti pryč a staral se o ni přítel. Aisa si postavila hnízdo, bránila ho zuby nehty, ale po mém příjezdu, den porodu jí bříško jakoby splasklo a žádná miminka neporodila ani následující dva dny. Veterinář mi potvrdil, že žádná miminka v sobě nemá. Tím naše těhotenství skončilo.
Nevím, zda malá měla falešnou březost, či o miminka přišla, ale následně onemocněla a tak jsem krytí raději neopakovala.
Netajím se porážkou, jakou ve mně utrpěl Bůh...
Stáváš se navždy zodpovědný za to, cos k sobě připoutal. (Antoine de Saint-Exupéry)
http://www.cirinell.ic.cz/-Stránky ChS CiriNell.
Obrázek
Cirien Brisse
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Za Duhovým mostem dovádějí:Lolísek a Princess.
Chovatelská stanice: CiriNell

Re: Samovolný potrat

Příspěvekod Haslerka » 08 črc 2008 08:34

myslím, že samovolný potrat muže byt u každého zvířete co rodí živá mládata. Mám zkušenost u morčete, tam je to stává pmerne casto. Ale je pravda, že u potkanky jsem o tom jeste neslysela, což bude ale asi zpusobeny tim, že potracene plody budou velmi male a máma je nejspíš hned sežere.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Zpět na Močové cesty, genitálie