Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Hnis z pinďourku

Problémy s močovými cestami, u potkanek s pochvou, genitálie atd.

Hnis z pinďourku

Příspěvekod Tara » 05 čer 2008 21:51

dareček už se hrozně dlouho trápil zápalem plic..nepomohl ani baytril a ještě jedny atb..ale teď dostal tetraseptin a konečně přestal vrkat..
jenomže začal mi zas , když si ho vezmu do ruky šíleně pištět-bolestí.Dneska jsem ho celýho prohlížela a nic..a pak koukam a z pinďourku mu teče hnis..myslíte, že je to z těch léků? fakt už jsem bezradná..zaženu jednu věc aobjeví s edalší..

Rozdělila jsem téma a přesunula, a%t je to dohledatelné - Nef
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Re: Hnis z pinďourku

Příspěvekod Tara » 22 čer 2008 21:49

děkuju:-) jinak hnis už zmizel..dareček dostával antibiotika na zápal plic-které pomáhají i na záněty..(jmenují se tetraseptin) a už je v pořádku:-)
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod chesterfield » 24 čer 2008 17:09

Byli jsme dnes u Dr. MIkulcové s Rexíkem. Je apatický špatně dýchá a z piňďourku jsem mu otřela něco co také vypadalo jako hnis. Paní doktorka tu bílou - jkaoby čepičku na piňďovi však označila za sekret jakoby spermatu. Byla to na rozdíl od Hasíka opravdu jenom taková bílá čepička a šla lehce sundat. Vysvětlila mi, že když je staší ppotkánek nemocný tak se mu ten sekret už špatně vylučuje a zůstává tam. Sice mi odlehlo, ale máme jiný prolbém, Ten však dám do správného tematu.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod kofola » 27 srp 2008 08:16

Chest, Maroškovi som na staré kolená tiež podobnú krustu vyťahovala. Denne. Oni už sa nejako nedokážu poriadne umývať a tak ani ten sekrét nevedia dostať preč.
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jordannus Mouseville
Chloramphenicol Womi´s rats
Zajac Iletis

Příspěvekod Cayro » 02 lis 2009 11:30

Dneska jsem Patýskovi objevila na pinďourku kousek čehosi - nevím, jak to popsat, ale byl to kousek žlutavé jakoby gumovité hmoty. Šlo to lehce sundat, ale nevím, co by to mohlo být. Myšík se choval normálně, vůbec bych si toho nevšimla, kdybych to nenahmátla.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod chesterfield » 03 lis 2009 10:39

Cayro, jak je starý? si to nepamatuji. Ale u satrších dmyšáčků se to může projevit, není to hnis, spíš takový výtok, hnys by nebyl takový gumový měli to u mne dva Krakeni, chce to jim pindíka občas vyčistit. Dělala jsem jim to dětskými vlhčenými ubrouskami,
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod Cayro » 03 lis 2009 11:07

Ches, Patýskovi budou v dubnu dva roky, takže vlastně 1.5 roku... No, Očistila jsem ho včera ráno i večer tamponkem namočeným v řepíčku, když už ho mám navařený celý hrnek pro Matýska a zatím v pohodě... Díky moc, za odpověď, já jsem si i říkala, kdy se objevíš, že při té spoustě kluků, co máš, ses s tím zrovna ty mohla setkat.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Cayro » 25 led 2010 13:47

Tak záhadné cosi občas vypadne z Patýska i nadále. objevování je naprosto nepravidelné a hmota nijak nepáchne. O hnis jako rakový se nejedná, to mi potvrdil veterinář už při rozboru při druhém kousku... to, že to tehdy páchlo, bylo způsobeno tím, to prošlo v době zánětu... ale netuším stále, co to je. Navíc se nezdá, že by Patýsek při vylučování hmoty nějak vysloveně trpěl.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod CZpavinka » 16 pro 2012 22:23

protože jsem někde už narazila na tohle téma a moji dva kluci už jsou taky dvouroční ouškové, tak je raději kontroluji i na těchhle "choulostivých" místech. Epl se mi zdáb ýt v pohodě, ale mám trochu obavy u alibaby. Nevím, jak poznat, jestli tam není nějaký špunt..bojím se, aby nebyl uvnitř a nějak ho "nezacpal" tak jsem se snažila mu pindíka jak kdyby povytáhnout "otevřít" a zdálo se mi, že ho má takovej jak kdyby tmavě fialovej nebo jak to říct...je to normální? nebo mám plašit a hnát ho na veterinu? Přiznám se, že je prohlížím teď asi víc než je zdrávo, ale přece jen, mám o ně strach
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod Nefertity » 16 pro 2012 22:50

Dalamánek měl asi měsíc/dva klasický bezbarvý tuhý špunt, jak tady někde popisovala Chester, asi ob dva dny jsem mu to vyndavala, opravdu spíš vyndavala než otírala, prostě tuhá hmota.
Druhá věc je, že jak píšeš, ke konci ho měl dolejc jakoby tmavě fialově orámovaný, jakoby kroužek - přičítala jsem to tomu, že jsem mu asi tím čištěním udělala modřinu. Ale bohužel už to bylo v takovým stavu myši, že jsem to na veterině neřešila, když nejí, tak neřešíš zbarvení části pindíku :(
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod CZpavinka » 17 pro 2012 08:36

aha, no to by mohlo popisovat ten náš stav, ale nemyslím si, že je to něco život ohrožujícího nebo že tam ten špunt má, to bych viděla určitě kdybych viděla i ten kroužek. Alibaba má apetit až moc velkej :lol:
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Příspěvekod chesterfield » 17 pro 2012 21:09

Czpavi, není to život ohrožující, ale vyndej mu jej, může se tam začít tvořit zánět. Není to zrovna zábavná činnost ale ulevíš mu.

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod CZpavinka » 17 pro 2012 22:19

no já právě žádnej špunt nenašla, ptala jsem spíš na to "zbarvení" a to nijak nejde změnit. Jinak co jsem pochopila, tak se to tvoří pouze těm, co se nemůžou umývat dobře sami, jestli jsem to pochopila dobře. Alibaba je ještě v relativně plné síle, jediné,, co už nezvládá je lezení na mřížích nahoru na patra, ale to hlavně proto, že má těžkej zadek.
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Zpět na Močové cesty, genitálie