Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Krvácení z pochvy

Problémy s močovými cestami, u potkanek s pochvou, genitálie atd.

Re: Krvácení z pochvy

Příspěvekod nevi » 07 lis 2011 06:56

Včera jsem kvůli krvácení z pochvy jela se Sabinou na nejbližší veterinární pohotovost a nevím, co si myslet. Antibiotika nedostala, prý že dokud tam není hnis, tak to neukazuje na zánět, přitom loni když jsem tam byla se stejným problémem, tak potkanka dostala antibitoika hned...
Krev byla smísená s čirým výtokem z dělohy a asi šla ven, protože měla Sabina tuhle noc říji. Teď ráno už vypadala čistě, jenže to zase nemu níc znamenat, už je zavřená... setkali jste se někdo s něčím takovým? Co se z toho pak vyvinulo?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod bea » 12 čer 2012 21:33

Ahoj, poraďte mi. Moje potkanička už od prosince občas krvácí z pochvy - byly jsme na veterině, dostala antibiotika, přestalo to na tři týdny, pak zase znova - do toho se jí udělaly dva nádory, byly odoperované, prý nebyly zhoubné. Od té doby měla antibiotika už třikrát a stále se krvácení vrací.
Vetka mluvila o kastraci - jenže - Lice budou teď v červnu už dva roky a je fakt tlustá - 950 gr - na operaci by musela zhubnout, ale nevím, jak ji odtučňovat a hlavně - není to už hodně riskantní v jejím věku? teda ta kastrace.
bea
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod nevi » 12 čer 2012 21:53

Krvácení se půl roku řešilo jen antibiotiky? A bylo to setrvalé :roll: anebo se to třeba objevilo znovu za měsíc nebo dva měsíce?
Jak zvládala narkozu?
Bude mít možná tuk v břiše, což ztěžuje kastraci. Nieves, která nebyla tlustá, ale ta trocha tuku se jí ukládala v břiše, ho tam měla a při operaci jí ho prakticky museli odstranit, takže to trvalo dlouho, a navíc se kvůli tomu dlouho probírata. Měla tehdy přes rok a půl.
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod bea » 13 čer 2012 09:07

Nevi, ono se to objevuje nerpavidelně - třeba tři týdny nic, pak třeba 14 dní - jeden den ano, dva nic - pak zase klid a znova.
Jinak vypadá, že jí vlastně nic není - je veselá, dobře jí.
Ale kastrace se v jejím věku bojím - za prvé jí 28.6. budou dva roky a je fakt vykrmená a vetka rovnou říkala, že se jí do toho moc nechce. Tak nevím. Nějaká homeopatika neexistují?
bea
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kukla » 13 čer 2012 10:15

Jedna moje potkanička takhle krvácela, někdy jo, někdy ne, většinou málo, byla na kastraci, čímž se odhalila cysta na vaječníku. Bohužel nepřežila pooperační komplikace, měla špatnou reakci na šicí materiál :-( Zkus se zeptat vetky, jestli by cysta mohla být ten důvod a jaké je pak nebezpečí, pokud se neodstraní. Pak bych zvážila, co je větší riziko.
Mojí potkance tekla čistě červená krev, bez jakékoliv příměsi hnisu nebo "naředění" např. močí, byly to prostě červené kapičky, jako když se píchneš do prstu. Frekvence tak nějak odpovídala tomu, co popisuješ.
Já po své zkušenosti bych se kastrace už bála, dvě z mých třech operovaných myší nesnášely ty stehy, což v případě šití kůže není zas takovej průšvih, ale šití v břišní dutině bohužel jo. Na drhou stranu obě tyhle "problémový" myši byly operovaný na stejný veterině, kde jsem pak slyšela o více případech těchto špatných reakcích, takže je možné, že zrovna tam používají něco, co potkani obecně hůř snáší, a jinde že by tyto problémy nenastaly.
Kukla
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Hany Pinponka, Constance Šuprdlík a Šusta

Navždy nás opustily:
Bedříšek (Ekkaté)
Babetka Moped (Eruda)
Mája Rosenheim

Příspěvekod nevi » 13 čer 2012 10:54

Homeopatika pomůžou tak v 30%případů, což není hodně... chodíš na nějakou specializovanou veterinu?
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod bea » 13 čer 2012 13:19

Jj, přesně tak krvácí, jasně červená krev - kapičky.
Chodíme k MVDr. Janouškové na Novovet - Praha.
Fakt nevím, co je lepší, operace nebo nechat - ono se neví, z čeho to vlastně je - děloha, vaječníky..a bůhví, co ještě to může být.
bea
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Faye » 15 črc 2012 16:39

Mé potkanici Fifi se to stalo když byla těhotná :|
Jsem Faye, nelíbí? Nejsem tu kvůli tobě,
ale kvůli chlupaté kuličce na čtyřech nožkách <3
Faye
Růžovka
Růžovka
Potkani: Již tu se mnou nejsou :
Fido a Bambi <3 <3 ...
Fifi <3, Alfa, Elinka, ťuntítko, Dydy, Lulu, Jack, Ferda, Bobyna.
Chovatelská stanice: ChS Faido

Příspěvekod Petasek » 10 led 2013 21:27

Ahojky, chtěla bych vás poprosit o radu..mé potkanici - necelé 2 roky, se přihodilo to samé. Krvácí z pochvy..už to trvá delší dobu, nejdřív to byly jen kapičky, ale ted už krvácí docela dost :( byli jsme u veta a tam nám řekli, že jedinou možností je kastrace, ale už dost zhubla a odjakživa má slabou imunitu, tak si myslím, že by tu operaci nezvládla..zkoušeli jsme prášky na zánět, ale to se nezpravilo..naposledy už na tom byla docela špatně, tak jsme jeli k vetovi, dotala pár injekcí a na druhý den byla jak vyměněná..na týden se krvácení uplně zastavilo. Po týdnu to ale opět začalo a ted jen leží v kleci a navíc se jí pod krkem udělaly dvě malé bouličky.. :cry: prostě se to střídá, jeden den je v pohodě, lítá a druhý den vypadá takto..stále ale papká a příjde mi, že má chuť žít, akorát je mi jí hodně líto a nechci, aby se trápila..co myslíte, bylo by pro ni lepší poslat ji za duhový most? .... :(
Petasek
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 10 led 2013 21:36

Petásku, to je vždy těžké, ale většina z nás už pozná kdy chce potkáneck pomoct odejít. Myslím, že to na ni poznáš. V momentě, když přestane mít jiskru v oku a nebude mít chuť jíst je načase. POsíláme pohlazení
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Petasek » 10 led 2013 22:26

Děkujeme..chuť jíst zatím má, ale očička už má smutné...tak uvidím, jak na tom bude zítra..chjoo..mám celkem 4 potkanky, 2 z nich už mají po operaci nádoru a ted zas tohle..děsím se toho, co zas přijde :cry: snad bude líp..doufám!
Petasek
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Teajka » 14 led 2013 19:55

U nás se mezi svátky také objevilo krvácení z pochvy. Hned jsme odjeli na veterinární pohotovost. Zde jsem obdrželi 3 injekce s antibiotiky. Po té jsme chodili každý den ( celý týden) na injekce a když krvácení skončilo tak jsme dostali antibiotika na doma (celkem na 11 dní). Toto naše krvácení bylo způsobené zánětem dělohy. Určitě to chce navštívit schopného veta a nečekat na zázračné zlepšení. Vše se zlepšilo, ale pak po týdnu jsme museli vyrazit znova. Byla nám řečeno, že zánět totálně rozhodil imunitu. Takže jsme se zbavili zánětu a pro změnu bojujeme s imunitou. Ale mi se nevzdáváme. ;)
Teajka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Petasek » 15 led 2013 07:41

Tak ono už to trvalo delší dobu..řešili jsme to hned, jak to začalo a vet tehdy zjišťoval, jestli to není zánět..brala i nějaké léky, ale nic nepomohlo. Jediná možnost byla operace, ale vzhledem k jejímu stavu už by jí nemusela přežít (měla velmi špatnou imunitu, i když jsem se snažila jí dávat různé podpůrné vitamínky nebo tak), tak se s tím nedalo už nic dělat..bohužel nám naše beruška v sobotu o půlnoci odešla za duhový most... :cry: :cry: :cry: ...alespon už je jí dobře..tak držím palečky, at se myška brzy uzdraví!
Petasek
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Makushka » 23 dub 2014 08:35

Ahoj, naše chudinka Poupinka si kromě čtvrtého nádoru pořídila další chorobu. Vzhledem ke všemu, co už si zažila a co všechno přežila, to je skoro železná myš.
Za týden bude mít druhé narozeniny, už stihla 3 operace nádorů mléčné žlázy (v 9 měsících zhoubný, pak 2x v 16 a 21 měsících nezhoubný), před měsícem se jí udělal na bříšku čtvrtý nádor, ale ten zatím vzhledem k věku zkoušíme udržet v rozumné velikosti protihormonální léčbou.
Po návratu z Velikonoc vidíme, že je úplně slabá, neudrží se na nohou, hlava špičatá jak smrtka, až pak jsem si všimla, že má u genitálií kapku krve. Hned jsme jí na zavodnění podstrčili jogurt a přesnídávku, zblajzla toho 3 lžičky, tvrdě usnula. Skoro jsme ji obrečeli s vidinou, že ten nádor nějak prorůstá dovnitř.
Nicméně poté, co snědla několik lžiček tekuté stravy a plnou misku dobrůtek prokládanou kousky sušeného masa, se zase vylepšila, příští den jsme dojeli na veterinu, kde jí pan doktor udělal výtěr a ultrazvuk bříška, vypadá to na zánět dělohy, nádor snad nikam neprorůstá. Tak máme antibiotika a doufám, že to zabere a půjde to bez operace, těch už měla až dost, vždycky se snaží vyškubat si stehy (už jednou málem přes noc vykrvácela), musíme ji imobilizovat, což psychicky samozřejmě špatně snáší. :-( Držte Poupě palce.
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod chesterfield » 23 dub 2014 09:17

Makushko jistě budeme držet všech 56 tlapek - to by snad mohlo účinkovat. Jinak k té hormonální léčbě nádoru - viděla si nějaký objektivní výsledek? Něco hmatatelnějšího než - no možná by to rostlo stejně pomalu jako s léky a podobně. To že nádor nezmizí je mi jasné, jenom nějak furt nevím, jestli to opravdu ten růst na nějakou dobu omezí. A jinak celá Potkaniéra, kde nelze a nelze zdecimovat stavy ( :lol: jak odjatěživa) zdraví.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

PředchozíDalší

Zpět na Močové cesty, genitálie