Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Hnědá moč

Problémy s močovými cestami, u potkanek s pochvou, genitálie atd.

Příspěvekod chesterfield » 02 čer 2006 16:18

Jsem starý cynik, ale neznáš nikoho, kdo by Ti upřímně řekl, jestli ti vetové z Tebe náhodou netahají jenom prachy?? Já teda z toho ten pocit mám, promiň. Nevím však jak bych to řešila já, je to vždy na dané situaci. :cry:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Cornelia » 02 čer 2006 16:20

Taky mám ten pocit, ale on ten doktor se sestřičkou jsou tak hodní a milí a Teddy se jim líbí. No, ptala jsem se ho na to už asi 3x a vždycky mi řekl, že dáme injekci a pak pauzu... Ale zítra se ho na to zeptám přímo :x
Nečiň jiným to, co nechceš, aby činili tobě :wink:
Cornelia
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Cornelia » 05 čer 2006 18:05

Helinka píše:Ty jo, taky drzim palecky :( . Priznam se ze se mi to taky spis zda ze ti veterinari moc nevi co delat tak to zkousi.

Tak jsem dneska byla u jiného veterináře, co mi na to řekne někdo jiný. No,...nic moc mi neřekla. Opravdu neví co to je. Prohmatala jí bříško a že nic s dělohou to není. Ptala jsem se na zánět močového měchýře a že prý to na zánět trvá nějak dlouho (už asi měsíc, možná i déle - měla jsem v kleci tmavý podklad a Teddy ještě neznačkovala, takže jsem to zjistila možná později :( ) Jak dlouho vůbec trvá zánět, když se léčí? Ptala se, čím ji krmím a jestli by nemohla být nachladlá, ale to by musela být i Saminka. Ptala jsem se, co že to teda je a ona, že potkani ještě nejsou tak rozšíření mazlíčci, takže veterináři spíše zkoušejí než praktikují :roll: :x :( . Taky mi neřekla co to je. Ale zítra tam jdu znovu, tak se už snad něco dozvím. Já už nevím, co mám dělat :| :cry: :cry: Jinak je Teddy v pohodě, skáče, lítá je zvědavá a kousavá... Asi ji to močení nebolí.(značkuje o 106) Nemáte s tím někdo zkušenosti?
Cornelia
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Cornelia » 07 čer 2006 21:05

Tak jsem včera byla znovu u té doktorky a přinesla jí papír, na který mi tamten doktor psal ty antibiotika. Řekla jsem jí, že dostala asi 9 injekcí a mezitím pauza a ona, že by mi to už nedávala další injekce, kdyby to napoprvé nepomohlo - a ten doktor říkal, když to nepomůže dáme pauzu a zase :evil: :evil: :evil: Vůbec neměl ani šajn o tom, co dělá :evil: :x Nikdy se mě na nic nezeptal, jen jak dlouho to trvá, zato ona se vyptávala na všechno. Dala jí nějakou injekci, že by měla do čtyř dnů zabrat, tak uvidíme a taky papírek s PH, abych ho namočila do její moči, aby zjistila, co všechno v ní je. Taky říkala, že až bude volat do Prahy, tak se mi tam zeptá jedné paní, co se na malé hlodavce zpecializuje. A taky mi doporučila (protože neví, co to je za nemoc) abych ji připustila, že ona by to určitě zkusila, jenže Teddy je na to už moc stará a já o tom ani neuvažuji. Taky říkala, že když ta injekce nepomůže, tak jí mám nechat, že je prý čilá a močení ji nebolí, tak to necháme být. Je tedy rozhodně lepší než ten doktor :x Teď chodím za Teddy a modlím se, aby udělala loužičku :roflmao:
Cornelia
Malý potkan
Malý potkan

Re: Hnědá moč

Příspěvekod Nefertity » 13 dub 2009 11:06

Tak opět máme možná problém.. Cesmínka hnědě čůrá.. respektive loužička, která po ní zůstala na bílém prostěradle, rozhodně neměla správnou barvu..
Asi zajít za Mikulcovou, že? Akorát už vidím, jak na holkách najde dalších x problémů.. opravdu mám dojem, že k ní jdu s myšma bez problémů a ona vždy něco najde :(
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod nevi » 13 dub 2009 21:43

Hnědě čůrala nedávno Ginny, změřila jsem jí moč páskou a nic, asi jen málo pila.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Nefertity » 14 dub 2009 14:18

No mně máma tvrdí, že to Cesmínka dělá často.. ale mě se to teda moc nezdá, loužičky vidím často a tohohle bych si opravdu všimla..
Každopádně jsme objednaní ve čtvrtek k Mikulcové, už pro dobrý pocit.. Jinak bych jí pořád prohmatávala bříško a bála se, že jí tam roste nějaký nádor..
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod bugynkaa » 31 srp 2013 21:02

Ahoj, mně Růženka čůrá hnědě od té doby, co jsem si ji přinesla, teda necelé tři měsíce, když jí sahám na bříško, nechová se, že by ji to bolelo, podezřelé bouličky taky nemá, granulky z krmiva, co jsou barvené, jí dávám málokdy. Vždy mě to trochu vyděsí, když to vidím, hlavně má za krkem lehce zbarvenej kožíšek, jako by na něm měla porfyrin (už to má tak měsíc) ale nejspíš to bude zaschlá moč, protože spí na dřevě, které je od ní pročůrané (a to i přesto, že ho myji v octě). Zezačátku jsem jí podávala čajík a echinaceový sirup, ale nic se nezměnilo. Tak nevím, je možné, že to tak má dané přirozeně? Říkám si, že dokud ta moč není do červena nebo pokud se potkanka nechová divně, nemá cenu ji tahat k vetovi, aby mi nepředepisovali léky a injekce (jako to tu psala Cornelie).
ObrázekObrázekObrázek
bugynkaa
Růžovka
Růžovka
Potkani: Můj první potkánek je holčička Bobinka.

Příspěvekod nevi » 31 srp 2013 22:17

Kolik vody za den vypije?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Dr.Jenny » 01 zář 2013 07:51

Moje Hany má taky občas takovej špinavej flek za krkem a taky je bílá...:-) jinak z těch dřevěnýc pater už tu moč nedostaneš...jak se tam jednou vsákne, tak už to tam zůstane...
Tohle vypadá na koncentrovanou moč, takže bych se ptala stejně jako nevi...kolik toho vypije..?
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod bugynkaa » 14 zář 2013 21:56

To budu muset zjistit, mám je dvě v jedné kleci, takže to tak říct nemůžu, ale určitě vím, že minimálně dvakrát za den jí u toho pítka vidím a docela na dlouho. Jsem doufala, že bude víc pít, když jí do vody dám kapku echinaceového sirupu, co jsem teď holkám dala na imunitu, ale moc jí to nezajímalo, to ta druhá se na to vrhla jak na největší sladkost. Napadá vás, jak ji (v případě, že by pila málo) přimět víc pít? Něčim jí to ochutit?
ObrázekObrázekObrázek
bugynkaa
Růžovka
Růžovka
Potkani: Můj první potkánek je holčička Bobinka.

Předchozí

Zpět na Močové cesty, genitálie