Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Potkánek problémy asi genitálie

Problémy s močovými cestami, u potkanek s pochvou, genitálie atd.

Potkánek problémy asi genitálie

Příspěvekod tulll » 30 bře 2014 11:26

Ahoj, mám potkánka jsou mu necelé dva roky. Poslední dobou jsem sledoval že na zadní nožičky už hůře chodí ale vím že je to nejspíš věkem. Ale včera kolem jedenácté večer začal potkánek naříkat,kňučet a pořád se nahýbá a olyzuje si genitálie nebo bříško nebo něco vtěch místech,vypadá že ho tam něco bolí , prohlížel jsem ho a ohmatával ale nic zvláštního tam nevidím. Jako by kdyby si na bříško lehnul tak ho tam něco zabolelo, ted leží a nenaříká jen občas a zase si to tam olyzuje. Nevíte co by potkánkovy mohlo být ? nějaký zánět ? nebo něco v bříšku nebo s pindíkem ? Budu moc rád za vaše odpovědi,děkuju. HOnza
tulll
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: potkan

Re: Potkánek problémy asi genitálie

Příspěvekod chesterfield » 30 bře 2014 12:09

no jedené co můžeš sám zkontrolovat je ten pindík - jemně vzít a vytáhnout případně očistit, jestli tam má bílo. Ale jinak to je jenom na veterináře,
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod tulll » 30 bře 2014 15:33

Tak se mi zdá že se trošku zlepšit už skoro nepiští ani nenaříká. Když sem ho ale bral tak se mi zdál hrozně vysáblej :( moc se nechtěl nechat zkontrolovat ani nevím asi sem mu to dobře zkontrolovat ale nic sem tam neviděl možná sem to dělal špatně.. trošku i jedl a tedka leží. Snad se zlepší veterinář je tu až zítra večer :(
tulll
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 30 bře 2014 16:25

držíme tlapky
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero

Příspěvekod tulll » 31 bře 2014 14:24

Pročítal jsem tu forum a ještě mě napadlo asi nemohl mít mrtvičku ? jedno očičko má trošku zavřené,hůř chodí ale hlavu nakloněnou nemá a zatím to vypadá že už vůbec nenaříká jen je trochu pomalejší a jakoby trošičku vystrašenej nebo mimo ale zdá se mi že se lepší.
Večer jdu k veterináři kdyby mu něco píchal nebo dával nějaký lék doporučily by jste mi něco co se takhle potkánkům dává nebo tak něco ?
tulll
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 01 dub 2014 06:03

pokud by to byla mrtvička je dobré přídávat B-čko - bud přímo kvasnice, sušené droždí nebo i Bkomplex

chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Nelinka, Andromeda
Mazlík a Uzlík

Příspěvekod tulll » 04 kvě 2014 16:14

Ahoj tak po měsíci to začalo zase a je to horší. Předtím potkánek u veterináře dostal antibiotika a ted těch pár týdnů byl dobrej normálně běhal,hrál si byl prostě plnej života ale předevčírem začal zase naříkat, prohlídnul jsem ho a má v sobě jakousi bouličku jakoby mezi zadečkem a genitáliema pod ocaskem. Myslíte si že by to mohl být nádor ? nebo něco jiného ? Nemůže mít zácpu ? Celou dobu ho sleduju a bobky udělal ale takové docela malé a čůrat sem ho taky viděl ale zdá se mi že mu to dělá obtíže. Tedka je pořád nahoře v kleci a většinou bez nálady občás naříká, dával jsem mu olej kdyby to byla ta zácpa,dnes se mi zdálo že je ta boulička menší ale moc se bojím.. Jak jsem byl u veterináře tak moc nevypadalo že má s potkánkama velké zkušenosti nevíte někdo něco budu rád za každou radu ? děkuju.

jo a ještě občas jsou chvilky kdy se chová uplně normálně veme si odemě jídlo a jí ale pak se třeba dostane do nějaké polohy a začně ho to zase bolet..
tulll
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 04 kvě 2014 17:25

odkud jsi? asi by to chtělo pořádného veta. zkus se mrknout do sekce veterináři, jestli tam nenajdeš veta v okolí s dobrými referencemi
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod tulll » 04 kvě 2014 18:36

Jsem z Jihlavy a už sem na netu koukal a našel jsem veterináře který se zabývá i hlodavci takže si zajdu tam. Nevíte jinak co do té doby ? Tedka už asi dvě hodiny leží v klidu a odpočívá.
tulll
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 04 kvě 2014 19:24

teď hlavně, aby měl co pít. pokud mu není dobře, tak jídlo asi ani nebude řešit. a zítra zajdeš na veterinu a uvidíš, co dál. držím palce.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Zpět na Močové cesty, genitálie