Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Výrazně žlutá moč a nechutenství

Problémy s močovými cestami, u potkanek s pochvou, genitálie atd.

Výrazně žlutá moč a nechutenství

Příspěvekod Meivis » 25 pro 2013 23:47

Prosím o radu. Potkany hodně pouštíme, pokud jsme doma tak jsou venku ve výběhovém pokoji v podstatě pořád. Hyde, starý rok a tři měsíce, byl vždycky hodně živý poslední dobou začal polehávat. Nejprve jen tak že si zaběhal a pak se někam zašil a ležel. Říkala jsem si že je to věkem. Pak jsem si ale všimla sytě žlutých skvrn tak různě po bytě. Napadlo mě že by to mohlo být od potkaní moči, ale pak jsem to zavrhla, protože jejich moč přece nemá výrazně žlutou barvu. Dneska jsem kluky pustila a Hyde vůbec neběhal, jen si zalezl do šuplíku s ponožkama a tam se zašil. Když dostal piškot, tak ho ani nedojedl. Nechtěl ani jogurt, ani sardinku. Všecko jen olíznul a nic. Dala jsem ho do klece na hadru a pak jsem si všimla že ty výrazně žluté skvrny moči dělá on. Vodu pije. Kápla jsem jim do napáječky echinaceové kapky a trochu medu aby víc pil. Tu moč má žlutou úplně jako třeba smajlíci tady na fóru. Nevíte někdo co to může být? Něco s močákem nebo ledvinama? Zítra jdeme hned ráno na veterinu, tak ať vím na co se mám připravit, popřípadě nějaká rada by byla fajn.
Meivis
Růžovka
Růžovka

Re: Výrazně žlutá moč a nechutenství

Příspěvekod Dr.Jenny » 26 pro 2013 09:48

To vypadá na ledviny. Může to být zánět a nebo hůř...nádor..ale tak to snad ne. Na močový ústrojí jsou lichořeřišnicový kapky (přírodní ATB), pak jsem jim dávala urinal rozdrcenej, megabrusinkynebo něco takovýho... teplo a klid...
Veterinář, pokud usoudí, že to jsou ledviny, tak mu dá antibiotika....
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Meivis » 26 pro 2013 11:09

Na veterině byla dnes bohužel jen pohotovost, takže mu nemohli udělat žádné vyšetření přes laboratoř. Dali mu akorát 3 injekce - jednu s vitamíny, jednu s výživou a jednu s lékama proti bolesti. Prý mám přijít zítra a že ho vyšetří pořádně. Ještě jak jsme tam byli tak začal slintat. Teď chudák sedí v kleci úplně přešlej a pořád slintá. Doufám že to do toho zítřejšího vyšetření vydrží. nechce nic jíst, trošku pije. zkusím mu uvařit do napáječky nějakej sladkej čajík aby to pil, jinak moc nevím co dělat. Máme léky proti bolesti a to je všechno :-(
Meivis
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 26 pro 2013 11:16

oj, posíláme hojivé pohlazení čumáčkovi, at se uzdraví
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Meivis » 27 pro 2013 20:02

Tak to bylo selhání jater, prý u potkanů velmi vzácné - veterinářka přiznala že se s tím v ordinaci ještě nesetkala. Bohužel to bylo neléčitelné. Zřejmě mu nějaký kamínek ucpal žluč. Myšák měl bolesti a vůbec nejedl tak jsme ho nakonec museli nechat uspat :cry: My jsme to všichni obrečeli ale jeho potkaní brácha ho pořád chudák hledá. Budeme mu muset pořídit nějakého kamaráda aby nebyl smutný.
Meivis
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 27 pro 2013 20:04

selhání jater se nedá léčit ani u lidí.... jak to odejde, je konec a pomůže jen transplantace. Moc mě to mrzí, držte se, všichni :(
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod chesterfield » 28 pro 2013 18:54

Tak to je mi moc lito, uz mu je dobre a braskovi kamarad pomuze
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Zpět na Močové cesty, genitálie