Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nateklá pipina a šok?

Problémy s močovými cestami, u potkanek s pochvou, genitálie atd.

Nateklá pipina a šok?

Příspěvekod bugynkaa » 11 čer 2013 20:55

Ahoj všichni :) tak mezi sebou máte novou uživatelku. Forum sleduji pravidelně, ale až teď jsem měla důvod se registrovat. Moje potkaní holčička (mám ji asi dva měsíce, do zverimexu byla zrovna dovezená, když jsem jí brala, tak nevím, kolik jí může být) dnes prožila trochu šok... čistila jsem bobky a při nepozornosti mi z výběhu vlezla na klec, kde na sebe převrhla docela těžkou keramickou mističku se žrádlem. Bylo mi jí líto, ale normálně běhala dál, tak jsem si řekla, že bude v pořádku. Teď se mi chová divně, je hrozně vyplašená - ale proč je to téma vlastně tady. Nějak se mi nezdá její "pipinka". Jsem v chování potkanů začátečnice (doteď jsem měla jen křečky), tak nevím, jestli je to normální, proto jsem se pokusila vyfotit. Zdá se mi, že má pipinku nějak trošinku nateklou, nebo jako otevřenou a leskne se jí a má jí pořád mokrou... nevím, jak to popsat. Přikládám fotku.
Obrázek
Spíš mě zaráží, ještě dnes ráno to neměla, kontroluju ji každý den, protože se mi zdálo, že se moc drbe za ouškem, tak prohlížím pravidelně parazity, ale tohle se objevilo až po tom šoku s mističkou, tak jestli jí to třeba nějak nezmáčklo špatně. Občas kýchne, hodně se drbe, je zaražená jakoby zaseknutá, bázlivá. Jí a pije normálně.
Předem se omlouvám za případou přílišnou starost, ale já tu mojí princeznu tak zbožňuju :love: nechtěla bych, aby se jí něco stalo.
ObrázekObrázekObrázek
bugynkaa
Růžovka
Růžovka
Potkani: Můj první potkánek je holčička Bobinka.

Re: Nateklá pipina a šok?

Příspěvekod Dr.Jenny » 11 čer 2013 21:50

já osobně jsem tohle ještě neviděla, ale běžela bych s tím na veterinu.... nevypadá to moc hezky... :?
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod nevi » 11 čer 2013 22:04

Na první pohled bych řekla, že je to kulminující říje, ale divím se že sis toho všimla až teď. Do rána ji to přejde a měla by být normálně zavřená. Zkus ji podrbat na zadku...
Z toho popisu úrazu ale nejsem moc moudrá, spadla ta miska opravdu na ni?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Dr.Jenny » 12 čer 2013 09:38

nj, člověk se pořád učí něco novýho....tohle jsem u mých holek při říji ještě neviděla....a že už jsem těch bab pár doma měla... :smi: no ale i tak bych to hlídala....
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod bugynkaa » 12 čer 2013 11:08

děkuji za reakce, máte pravdu, dnes už to takhle nemá :) i tak jí radši sleduju, protože je víc unavená a pořád se drbe
nevi: jj určitě, nevím přesně kam, jestli na zadeček nebo na hlavičku :( jinak na zadku ji drbu ráda a často, možná to je i tím... těžko říct. Takhle moc to nikdy neměla, předtím trochu ano, jen to neměla vlhké, proto mě to včera tak zaskočilo. Říje mě vůbec nenapadla.
Ještě koukám, že má nějakej červenej prstíček, tak třeba jí to spadlo na tlapičku, ale šplhá normálně a hýbe s ní.
Ještě jednou děkuju za rady :) snad na veterinu nebudu muset.
ObrázekObrázekObrázek
bugynkaa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod bugynkaa » 12 čer 2013 11:09

Dr.Jenny píše:nj, člověk se pořád učí něco novýho....tohle jsem u mých holek při říji ještě neviděla....a že už jsem těch bab pár doma měla... :smi: no ale i tak bych to hlídala....

máš nááádherné tvorečky :loveit:
ObrázekObrázekObrázek
bugynkaa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 12 čer 2013 13:16

děkuju...možná zkontrolovat, jestli nemá parazity...může být unavená i z tý říje, třeba je to pro organizmus trochu vyčerpávající...podpořit imunitu = vitamínky v zelenině (mrkev, rajče, paprika), trochu ovoce pro cukry, a klidně i trošku tvrdýho sýru (jen jako pamlsek trošku)....bílkoviny i tuky jsou taky potřeba...ale záleží čím krmíš a tak... :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Zpět na Močové cesty, genitálie