Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Desinfekce srsti

Léky, mastičky, co podávat, co nepodávat a zkušenosti s léky.

Desinfekce srsti

Příspěvekod feline » 29 zář 2012 21:38

Krásný den všem

Mám doma dvě potkanky, jedna je o rok starši, jsou spolu už kolem roku. Poslední dobou se hodně pošťuchují, starší je velmi agresivní a napadá tu menší. Poslední dobou jsem si všimla že mají obě jakoby fleky od krve na srsti obě, i přes půk tělíčka je ta srst červenější barvy, ale rány ani u jedné jsem nenašla.. pšikají obě krev z nosánku a malá ma krev i kolem čumáku. Rozhodla jsem se je oddělit, prosím poraďte čím jí můžu umýt ? potřebuju tu načervenalou srst přes půl tělíčka vyčistit, nevím přesněji co použít, obyčejnou vodou to moc nejde a potom hodně smrdí tou myšinou ( to mi vadí ) .

Je mi prcka líto, už v dětství si poranila packu a má jí špatně srostlou, na veterině mi řekli , že to mám nechat být, že jí to nechtějí znovu lámat.. chtěla bych jí už udělat klid aspoň.

Ještě otázečka, máte nějaké zkušenosti s větším plastovým boxem ? mám v menších křečky a moc mi vyhovují, že bych jim koupila zvlášť větší prostorné boxy, aby pyliny nevyhazovali pořád ven atd... ???

Předem všem moc děkuju za odpovědi ;) !!

Aleks
feline
Růžovka
Růžovka

Re: Desinfekce srsti

Příspěvekod Vell » 29 zář 2012 21:45

to není krev, ale porfyrin.. červené barvivo.. pokud pšíkají, tak jsou nachlazený.. v tom případě čajíčkovat.. my přidáváme i trochu jitrocelovýho sirupu.. srst mají špinavou od toho, jak se probírají a utírají co sebe čumáky.. pokud mají světlou srst, je to zvlášť vidět

pokud si nic nedělají, nerozdělovala bych je.. u nás lítají i chlupy, naražený nohy.. ale furt jsou všichni spolu šťastný :smi:
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Příspěvekod feline » 29 zář 2012 21:55

děkuju moc, no ohledně pšikání nám řekli že jsou jen vynervované z okolí nebo tak.. tak nevím, jaký čajík bych jim měla dávat a v jakém množství ? Jedna je bílo-světke šedá, druhá jak máš na fotce, tmavě šedá akorát tělíčko má bílé skvrny.. takže je to na nich hodně vidět a mě to znervozňuje, aby jim nic nebylo. Kamarádka měla taky potkanky, a říkala že jedna sežrala tu druhou, tak mám starosti i kvůli tomu. Ale spí spolu, na sobě, perou se o jídlo hodně, ale to jim nedávám vůbec málo.
feline
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Vell » 29 zář 2012 22:04

z nervů to být taky může.. jestli měli nějakou situaci, proč by byly nervozní.. ale jistota je jistota.. já kupuju bylinkový čaj v lékárně, na chřipku nebo na nachlazení.. nechávám jim ho normálně v napáječce přes noc.. docela rychle se čaje kazí, takže dopoledne prostě vyměním za vodu a večer zase dávám čajík.. někdo doporučuje nechávat i vodu, kdyby ho náhodou nechtěli pít čaj, aby nebyli o žízni

no neumím si představit, proč by jen tak jedna sežrala druhou :shock: mně se o jídlo rvou všichni.. prostě to co má ten druhej, tak chutná líp
krysí Pařátek
Obrázek
Vell
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Abies Amabilis von Krysodlak, Abies Nephrolepsis von Krysodlak, Abies Grandis von Krysodlak, Badyán von Krysodlak, Barvínek von Krysodlak, Bergamon von Krysodlak, Snížek z Hadích vrchů, Pan Flíček
"Nimueh" Necra of Nippyland, "Jedlička" Abies Alba Pavor Nocturnus, "Tůjka" Areca Pavor Nocturnus
Jasmínka Aqua-terra-flora z Aldisu, Gaia a Lachesis

Za duhovým mostem: Nikinka I., Lilith, Nikinka II., Zuzanka, Finlandia, Salinka, Filípek, Zoubek, Melinka a Agneska, Etenia Al Gabal, Kvik of Navel, Tram Rat Rybízek Ruben from Prague, Ethel Al Gabal, Krišpín of Navel, Elsa Al Gabal, Zuzanka z TazManie
Chovatelská stanice: Krysodlak

Zpět na Potkaní lékárnička