Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Léky pro lidi

Léky, mastičky, co podávat, co nepodávat a zkušenosti s léky.

Léky pro lidi

Příspěvekod Elenloth » 18 led 2006 12:24

Veterinářka mi předepsala pro Pepu Nasivin pro děti na ucpaný nos při nachlazení. Chtěla jsem se zeptat, dají se potkanům dávat i nějaké jiné léky určené pro lidi?Třeba sirupy proti kašli a tak?Nebo je naopak něco co se jim za žádnou cenu nesmí dát?Jaké máte zkušenosti? :?:
....:Carpe Diem et Memento Mori:....
Elenloth
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Už bohužel žádný :o(

Příspěvekod Adéla » 18 led 2006 15:54

Některé lidské léky se u zvířat běžně používají (třeba antiepileptika, některá antibiotika), ale ten Nasivin je mi nějakej podezřelej - je to doktorka přes potkany?
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Danny » 18 led 2006 19:18

Ja jsem taky dostala nasivin pro kojence, kdyz meli potkani plny nos. Akorat jsem mu do nosu nedostala ani kapku :lol: . Jestli se ti to podari, tak jsi fakt sikula!
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Makushka » 19 led 2006 14:06

Člověk je jenom jeden druh zvířete... :) A jak známo, různé léky mohou mít na různá zvířata rozdílné účinky, i když většinou jsou dost podobné.
Asi málokterý veterinář bude vědět, jak je to s biochemismem potkanů, ale vzhledem k tomu, že všechny lidský léky jsou na potkanech testovaný, tak by se o tom měly nechat sehnat informace na netu...
Ten Nasivin by měl být co do účinku v pohodě, akorát pozor, nemělo by se to dávat moc dlouho. A způsob, jakým se dá dopravit potkanovi do nosu, to by mě taky zajímalo :lol:
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

re:

Příspěvekod Spritan » 19 led 2006 16:43

naucit potkana snupat vodu
*Marty*
Obrázek
Spritan
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Elenloth » 19 led 2006 18:15

No veterinářka říkala,že stačí, když se mu prostě dostane kapka na čumák.Podle mě se mu do čumáku nedostane ani ň,ale zkoušm to.Je to boj,ale vždycky se mi to nějak podaří.
....:Carpe Diem et Memento Mori:....
Elenloth
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Už bohužel žádný :o(

Příspěvekod Danny » 19 led 2006 18:18

U nas kdyz se neco omylem do cumaku nebo na cumak dostalo, tak do bylo ihned vypsiknuto ven na me :lol:
Danny
Superpotkan
Superpotkan

nasivin 0,01

Příspěvekod petr » 24 led 2006 08:39

ahoj taky jsem dostal od dotorky nasivin, do miminka to nedostanu a dospělá potkanice to žere.Navíc se miminko na 4 hodiny naježí a promění se v křečka.Je těžký sehnat dobrýho doktora pro potkany. :x
petr
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Yurinka » 24 led 2006 12:25

Ono vůbec dostat do potkyše nějaký léky může být občas dost zábava, natož nasivin...Noto si fakt neumim představit :lol: .
Jinak třeba kapky do očí pro lidi se taky daj použít, aspoň některý.
Yurinka
Velký potkan
Velký potkan

Příspěvekod KatyQ » 24 led 2006 20:38

Na podzim jsem od doktora dostala pro Chipa nosní mast. Aplikace léku se třikrát denně měnila v souboj vůlí s proměnlivým úspěchem. Tak nevím, jestli přestal prskat díky Pinosolu, nebo v sebeobraně ...
KatyQ
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Chip, Ermíska (Erma of Navel), Šedivka (Bamari Lilis dearest), Fanynka (Fa-nee Nee of Navel), Iriska (Irisa of Gremleens)

pozor na dlouhé užívání léku

Příspěvekod petr » 24 led 2006 21:37

Čika měla zánět sluchovodu tak nám doktor předepsal kapky do uší, které jsme měli užívat 7 dní, jednu kapku do každého ucha.Po 7 dnech nám Čikinka umřela v křečích, protože se těch kapek nalízala, když jí vytejkali z uší a otrávila se s nima :cry: !!! Stačilo kdyby ty kapky užívala max. 3 dny a bylo by vše OK. Příště nebudeme tak bezhlavě důvěřovat veterináři.
petr
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod zulu » 09 bře 2006 14:10

teď jsem dostala pro potkanku kapky gentamicin, do nosu, a vet řekl že mám přijít za 10 dní.. není to moc dlouhá doba podle toho co tady čtu?? má dostávat 4x denně 2 kapky..
zulu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Foxie

Re: Léky pro lidi

Příspěvekod Doll.Parts » 24 pro 2008 09:04

Chudák maličký... Chtěla bych se teptat, jestli můžu dát malé třeba paralen, čtvrtečku, od bolesti. Že bych jí ho rozdrolila do injekce s cukrem, at se jí trošku uleví po operaci... Nebo se mám zeptat veterináře, jestli by nám nedal něco od bolesti. Stejně za ním zítra jdu... Nebo jestli s tím někdo nemáte zkušenosti.
Doll.Parts
Růžovka
Růžovka
Potkani: malé hovínko Gia

Příspěvekod kofola » 24 pro 2008 10:04

Na ucpatý nos sme vždy zatiaľ dávali Coryzaliu (homeopatikum), kvapky dostať do potkana...no čo si budeme hovoriť. :-D

Inak paralen neviem, nemam s tym skusenosti, radsej by som pockala asi na veta, ten malej moze nieco od bolesti pichnut alebo dat tabletku, pre zvieratka.
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jordannus Mouseville
Chloramphenicol Womi´s rats
Zajac Iletis

Příspěvekod Nergita » 27 pro 2008 11:44

Paralen určitě ne. Po operaci jsem nikdy nic proti bolesti nedávala. To se spíš dává atb kvůli infekci.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Další

Zpět na Potkaní lékárnička