Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Léky pro lidi

Léky, mastičky, co podávat, co nepodávat a zkušenosti s léky.

Re: Léky pro lidi

Příspěvekod nevi » 02 led 2009 23:40

Běžně podávám bylinkové kapky, ale protože mívají 30% alkoholu, dávám jednu až dvě kapky na piškotu. Mack jednou dala kapky do napáječky pro několik potkanů, vyzunkl to jeden a pak ji měl jak z praku
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod kawi » 15 úno 2010 21:45

nemat nekdo zkusenosti s lekem jmenem Ichtoxyl? je to pro lidi a co jsem cetl pribvalovy letak, tak by mel byt vhodny na infekcni a hnisava kozni onemocneni, abscesy, omrzliny a prolezeniny :smi: ja ho mam shcodou okolnosti odma a kozni lekarka rikala, ze ho mohu dat i zvireti na trznou ranu, ktera se nechce ohjit, naopak je cela takova divne bilym povlakem potazena a trosku mokva, zas nevim, jestli ji to nemuze ublizit :oops:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Cayro » 16 úno 2010 07:58

Ichtoxyl:
Co obsahuje Váš lék?
Ichthammolum 2,7 g ve 30 g masti.

Další látky obsažené v léku
Masťový základ: perboritan sodný, oxid vápenatý, dodekahydrát síranu draselno-hlinitého, tuk z ovčí vlny (lanolin), žlutá vazelína, čištěná voda.

Podle složení to nebude nic drastického a schválně jsem kvůli tobě zavolala kamarádce vetce a ta ho běžně dává na hojení a na plísňová onemocnění.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod kawi » 16 úno 2010 10:33

dik, tak mela moje kožní pravdu :up: alespon nebudu jedinny clen domacnosti, co tim tak hrozne páchne :roflcry: :whistle:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)

Příspěvekod m.schroglova » 16 úno 2010 11:15

ještě k té bolesti...Stuart dostal sirup proti bolesti po operaci, jmenoval se myslím Metacam...dávali jsme 0,04 ml 2x denně, ale bylo to stoprocentně hnusný, dostala jsem to do ní 2x a pak už mi utíkala...
Kdo opustí smutného přítele, není hoden, aby se někdy dělil s jeho radostí. (Catullus)
Vysvětluješ-li pomluvu, činíš ji ještě horší. (Publilius Syrus)
Mladá generace si i dnes váží stáří. Ovšem jen pokud jde o víno, whisky a nábytek. (Truman Capote)
Když dobře vychováme děti, musíme se smířit s tím, že se bez nás obejdou. (Vladislav Müller)
Hlavní příčinou rozvodů je manželství. (Albert Einstein)

Obrázek Obrázek
m.schroglova
Růžovka
Růžovka
Potkani: Stuart (*05/08 +02/10)
Kiki a Koko (*01/10

Příspěvekod kawi » 18 úno 2011 19:55

zkopírováno z králíků, kam to dala majitelka chs illegalrats ;)

Pro zajímavost - Vettox tým brněnské VFU, nepřímá odpověď na častou otázku potkanářů, jestli se dá zvířeti podat něco proti bolesti z domácí lékárny: "Konkrétní informace o toxicitě lidských léků plánujeme na stránky uvést až později, ale tato tématika bude také zahrnuta. Prozatím určitě zmíním vysokou toxicitu salicylátů (Acylpyrin, Aspirin apod.), paracetamolu (Paralen, Panadol apod.) a léků na bolesti a záněty - ibuprofen, diklofenak atd. pro většinu malých zvířat. Nikdy se jim nesmí podávat."
kawi
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod dpos01 » 13 lis 2011 15:28

Nasivin

Ahojky, nevím jestli to sem patří ,ale
mám takovou otázečku=
Co se stane u potkanu, když se ten Nasivin (kapky) berou déle než týden?
A když se toto stane jak se to projevuje?
Prosím o rychlou odpověd.Děkuji
dpos01
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Buterflis Esi,Buterflis Eruwen, ButerflisEnigma
ti co už nejsou=Kiki, Áda, Fifi, Čiperka, Bezinka

Předchozí

Zpět na Potkaní lékárnička