Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Konopná mast

Léky, mastičky, co podávat, co nepodávat a zkušenosti s léky.

Konopná mast

Příspěvekod ještěrkaa » 03 říj 2011 11:38

Téma ohledně léčivých účinků konopí jsem našla pouze na smetišti, neb se tehdy debata zvrhla očividně špatným směrem. Přesto bych ráda toto téma obnovila, nebo alespoň informovala ohledně léčby, kterou jsem vyzkoušela na svém potkanovi.

Píďulku (půlroční potkan) postihla před měsícem kožní dermatitida dosti velkého rozsahu. Celá záda i za ušima byla poseta ošklivými krvavými strupy, které si Píďa stále drbala a strupy zhoršovala. Svrab jsme přeléčili Strongholdem, dostala nějaká antibiotika na sekundární infekci, kterou si tam zanesla, a panalog mastičku a radu, abychom Píďu ještě omývali heřmánkem... Po 2 týdnech žádné zlepšení, dostali jsme ještě další mastičku Tetra-Delta a poctivě mazali, občas použili zase ten panalog a stále bylo zlepšení takřka nulové, zmizely pouze strupy za ušima. Doma máme domácí mastičku z konopí, je na vazelínové bázi a z vlastní zkušenosti jsem s ní velmi spokojená (léčba různých vyrážek, jizev, zanícených míst - podebraný palec např. atd.). Když Píďulce nic nezabíralo, napadlo mě, že bychom mohli krom toho heřmánku trošičku máznout i ty zádíčka tou mastí, takže jsme začali 2x denně mazat malinkatou vrstvičkou masti, vždycky jsem jí ji vmasírovala do kůže a po dobu vstřebávání měla u sebe, aby si ona ani nikdo jiný v kleci tu mast neoblizovala...

Dnes můžu říct, že Píďa na sobě nemá jediný stroupek, kůži má krásně růžovou a po strupech zbyly jen malé jizvičky, které se taktéž ztrácí :up: Párkrát jsem mast použila i na Fesťu, která má co chvíli nějaký strup od Káji a taky se to hojí mnohem rychleji. Píďa mi během toho kožního problému zhubla z 340g na 270g, byla kost a kůže... a včerejší vážení ukázalo 315g, celkově vypadá mnohem lépe a je i mnohem víc aktivní. Mastí ji už 4 dny nenatírám...

Nechci nikoho nabádat k nelegální činnosti, ale pokud máte možnost si mast (opravdu ideálně domácí, která obsahuje aktivní THC) pořídit, mohu její účinky jen chválit a tuto mast minimálně na kožní problémy doporučit.
Obrázek
ještěrkaa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Píďalka od Mati
Dekadence Al Gabal
Adélka z Mures Nobles

V sýrovém nebíčku:(
Josefínka von Zverimex (říjen 2008 - 2.6.2010)
Maruška (Copie) z Foobie (11.1.2009 - 11.3.2011)
Julinka (listopad 2008 - 21.12.2011)
Eliška (Aurelie) z Ngvadi (2.10.2009 - 12.3.2012)
Kája Zpodkurníku
Striko Fester alias Fesťa z VFU
Dášenka z Caldery
Bobinka (Aube) z Ngvadi

Re: Konopná mast

Příspěvekod Xeelee » 04 říj 2011 04:27

Už sem to tu psal, ale stálo by za to mast vyzkoušet při dezinfekci abscesů a léčbě různejch kousanců, skrábanců, zmíněnejch strupů apod. Má nezanedbatelný protizánětlivý, hojivý, analgetický, antibakteriální a antivirální účinky. Vyzkoušel sem si to sám na sobě. Způsobil sem si o šutr pádem nazad hlubokou řeznou ránu (proražení 5 až 7 mm silný vrstvy kůže až na kost – v jedný ruce sem měl foťák, v druhý mapu, na zádech těžkej bágl a šlápnul sem na nestabilní šutr) a bez jiný dezinfekce než konopnou mastí se bez problémů a rychle hojila a nehnisala. Musel sem si ránu ošetřit sám, protože sem byl mimo civilizaci a příští den večer už nemělo cenu to v Práglu šít. Až do půstu sem tam měl obrovskou zarudlou širokou a trochu vystouplou jizvu. Mám ji tam pořád, ale po patnáctidenním půstu se odbarvila, je menší a zarovnala se.

THC vstřebaný kůží není psychoaktivní a ostatní účinný látky nejsou psychoaktivní vůbec. Co se týká olizování, tak to potkanům neublíží, ale nevím, jak budou na mast reagovat. THC v masti moc není a asi to nebude stačit na to, aby se dostavily nějaký účinky i u malýho potkana. Pokud ale mast použijete ve větším množství a nebudete moct potkany dostatečně dlouhou dobu hlídat, tak pro jistotu průběžně sledujte jejich chování a hoďte sem zkušenosti. Lepší je neriskovat. Konopí sice uklidňuje, ale nepoučení pacienti občas pod vlivem většího množství konopí zpanikaří a mohla by se tak zachovat i zvířata.
Google+ # ask:me # zen # rats/かわい:Kawai-源之助:Gennosuke
Xeelee
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: R.I.P.:
Ichi Mendicant *27.10.08 †25.11.10
Hadji al-Sango *18.10.08 †08.11.10
Chip von Chiba City *24.10.08 †25.06.10 </PotkanMarvel>
pan Filuta *??.11.10 †22.05.12 (adoptován/zachráněn)
Quark *16.11.10 †26.01.13
Quit *16.11.10 †05.09.13
Pixy *13.11.10 †13.09.13 </Potkanviv>
Snížek - zachráněnej albín
Gennosuke *16.12.2013 †25.03.15 </LMG Rattery>
Kawai *15.01.14 †28.08. 15</LMG Rattery>

Příspěvekod andria » 29 říj 2011 17:09

Myslíte, že by konopná mast mohla pomoct i na otlaky? Nebude to potkyše nějak štípat?
andria
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Xeelee » 30 říj 2011 21:43

Štípat určitě nebude. Hlavně bych se ale zaměřil na to proč otlaky vznikly a jak zabránit jejich případný další tvorbě. Pokud byla příčina odstraněna, tak by mast asi mohla pomoct. Účinný látky se vstřebaj do kůže a mám na sobě vyzkoušený, že mast urychluje hojení ran. U otlaků by mohla pomoct při regeneraci tkáně.
Google+ # ask:me # zen # rats/かわい:Kawai-源之助:Gennosuke
Xeelee
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: R.I.P.:
Ichi Mendicant *27.10.08 †25.11.10
Hadji al-Sango *18.10.08 †08.11.10
Chip von Chiba City *24.10.08 †25.06.10 </PotkanMarvel>
pan Filuta *??.11.10 †22.05.12 (adoptován/zachráněn)
Quark *16.11.10 †26.01.13
Quit *16.11.10 †05.09.13
Pixy *13.11.10 †13.09.13 </Potkanviv>
Snížek - zachráněnej albín
Gennosuke *16.12.2013 †25.03.15 </LMG Rattery>
Kawai *15.01.14 †28.08. 15</LMG Rattery>

Příspěvekod nevi » 30 říj 2011 23:33

Mast od ještěrky mám doma taky :D . Mirju jsem musela po dobu vstřebávání nechat oddělenou od holek, protože jakmile jsem ji domazala a vrátila do klece, vrhly se na ni ostatní a začaly ji čistit. Dneska jsem ji napatlala rovnou po vytažení z klece, ale zítra ji nejdříve čeká koupel v Medivetu. Pro případ, že má sekundární nebo primární kožní infekci.

Mám podezření, že jak u Pídi, tak u Mirju a dřív u Muminky od Px jde o nějaký vnější projev probíhajícího vnitřního zánětu, který se vyskytuje u oslabených potkanů. Vyrážkami se projevují problémy ledvin nebo jater, co vím, a u všech tří holek se ty stroupky objevily na stejném místě...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod andria » 07 lis 2011 22:14

Xeelee píše:Štípat určitě nebude. Hlavně bych se ale zaměřil na to proč otlaky vznikly a jak zabránit jejich případný další tvorbě. Pokud byla příčina odstraněna, tak by mast asi mohla pomoct. Účinný látky se vstřebaj do kůže a mám na sobě vyzkoušený, že mast urychluje hojení ran. U otlaků by mohla pomoct při regeneraci tkáně.

No, on je starý 2,5 roků, má to ze spaní na patrech, léčila jsem ho přitom, když byl v kleci s ostatními, nechtěla jsem, aby ve stáří byl opuštěný, ale jinak to stejně nešlo. Musela jsem ho oddělit, teď je v menším prostoru na měkkých savých podložkách, koupila jsem Dermazulen a Betadine desinfekci, takže jednou za dva dny vydezinfikuji a převážu, kupodivu si to nestrhává, ale už je chudák tak slabý :( Doufám, že se to zlepší, nejradši spí u mě ani mu nevadí, že toho moc neujde
nechce se mu chodit, takže u mě na klíně vydrží třeba 3 hodiny, když se dívám na filmy a když mu ty tlapky převazuji, aby se mu dovnitř nic nedostalo, tak statečně drží :) Včera mi pomáhal sundávat obvaz :D To bylo vtipné, když jsem se s tím
prala a nedařilo se mi to odlepit, jsem koupila nějakou silnou náplast, tak on to tlamičkou začal okusovat, vypadalo to jako kdyby si říkal pusť mě radši k tomu. Doufám, že semnou bude, co nejdéle a že otlaky se zlepší. Není to tak hrozné, došlapuje na to v pohodě, takže ho to nebolí. Už tam měl stroupek, ale strup si strhnul a potom to krvácelo. Teď dělám, co můžu, aby to nekrvácelo. A další problém mám, že jsem mu objevila bulku pod tlamičkou, vypadá to jakoby se nadechoval pusou a lapal po dechu, když mu na to sáhnu, dělá jakoby tam nic neměl, abces to není. Co jsem si přečetla, mohla by to být slinná žláza, na nádor nechci ani pomyslet. Mám s ním jít v tomto věku na veterinu, kde do něj nacpou antibiotika a budou ho tím stresovat? Vypadá, že ho vůbec nic nebolí, jíst mu chutná a to hodně. Na veterinu jsme běhali často dříve kvůli náběhu na zápal plic a vím, jak ho to stresovalo. Ach jo Emíšek musí mít pořád něco :(
andria
Skákavka
Skákavka

Zpět na Potkaní lékárnička