Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Půst

Léky, mastičky, co podávat, co nepodávat a zkušenosti s léky.

Půst

Příspěvekod Xeelee » 22 srp 2011 15:09

Narazil sem na jeden dost zajímavej článek. Co si o něm myslíte?

http://www.vitalia.cz/clanky/pust-neni-redukcni-dieta/ píše:Postící se myši

Existuje přesvědčivý důkaz o prospěšnosti půstu? „Přečetl jsem spoustu knih o půstu,“ uvádí autor knih o seberozvoji Adam Khan v jednom článku (Youmeworks.com), „a téměř všechny zmiňovaly významný prospěch pro zdraví… Snažil jsem se najít studie, které by tato tvrzení podepřely, ale objevil jsem jich velmi málo.“

Adama Khana přesvědčil teprve výzkum na myších provedený Markem Mattsonem a jeho týmem v the National Institute on Aging. Mattson myším každý druhý den nedával nažrat. Ve zbývajících dnech mohly žrát, kolik chtěly, a také toho využívaly a cpaly se, seč mohly. Žraly téměř dvojnásobek toho, co myši s každodenním příjmem potravy. Přesto díky tomuto půstu obden žily mnohem déle a zdravěji. Výzkumníci tomu zpočátku nerozuměli. Mattson přichází s vysvětlením: „Myslíme, že zde dochází k tomu, že stav bez jídla vytváří mírný tlak na buňky, a buňky reagují tím, že zvyšují svou schopnost poradit si i s větším tlakem. Jedná se o určitou analogii k fyzickým účinkům cvičení na svalové buňky.“

Mattson sdělil, že již dřívější studie objevily, že myši, které se postily každý druhý den, si prodloužily délku života. Nový experiment došel k závěru, že myši rovněž prokazovaly lepší výsledky ve faktorech, které ovlivňují cukrovku a nervové poškození mozku podobné Alzheimerově chorobě.

EDIT:
http://potkanci.cz/potraviny/?oblibene-omyly-ve-vyzive-potkanu,54 píše:OBLÍBENÉ OMYLY VE VÝŽIVĚ POTKANŮ

Potkan musí mít neustále plnou misku.
Je pravda, že potkani nejsou uzpůsobení k dlouhodobějšímu hladovění, to je oslabuje. Ale neznamená to, že nemohou zůstat den o hladu. Většinou ani o hladu nebývají, ačkoliv je potkaní miska prázdná, často mívají někde schované zásoby, které vyjedí. Vědecké výzkumy prokázaly, že potkan, který občas hladoví, je zdravější než potkani s neustálým přístupem ke krmivu. O překrmených potkanech ani nemluvě. Zlatý střed je nejlepší, několikahodinová hladovka potkana nezabije, ale posílí.
Naposledy upravil Xeelee dne 11 zář 2011 13:23, celkově upraveno 1
Google+ # ask:me # zen # rats/かわい:Kawai-源之助:Gennosuke
Xeelee
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: R.I.P.:
Ichi Mendicant *27.10.08 †25.11.10
Hadji al-Sango *18.10.08 †08.11.10
Chip von Chiba City *24.10.08 †25.06.10 </PotkanMarvel>
pan Filuta *??.11.10 †22.05.12 (adoptován/zachráněn)
Quark *16.11.10 †26.01.13
Quit *16.11.10 †05.09.13
Pixy *13.11.10 †13.09.13 </Potkanviv>
Snížek - zachráněnej albín
Gennosuke *16.12.2013 †25.03.15 </LMG Rattery>
Kawai *15.01.14 †28.08. 15</LMG Rattery>

Re: Půst

Příspěvekod Zzuzka612 » 22 srp 2011 15:13

Jeden den nenakrmit a druhý den nechat přežírat? to myšáka raději nakrmím každý den tak akorát!!! ;)

Udělal ten test už někdo na lidech? určitě by to taky bylo zdraví prospěšné jen mi ukažte lidi který to budou dodržovat!!!

Fuj, že se jako lidi nestydíme porád dělat nějaký pokusy a testy na zvířatech, co si tím jako dokazujem? :shock:
Zuzka a její zvěřinec.
Zzuzka612
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kometa » 22 srp 2011 15:20

Na zdravotní prospěšnost půstů věřím, neb jsem se dostala do kontaktu s hodně lidmi, kterým pomohly.

Ale takto se půsty opravdu nedělají a docela se výsledkům divím.

Spíš mi připadá lepší výzkum, ve kterém nechali jednu půlku myší žrát ad libitum a druhá dostávala jen polovinu (nebo tak nějak) toho množství, co sežraly neomezované myši a dožily se vyššího věku.

Ale i kdyby ten výzkum nekecal, kdo má rád své myši, ten jim nebude prodlužovat život za každou cenu. Ať už se to týká eutanázie při umírání nebo podobného blbnutí.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Zzuzka612 » 22 srp 2011 15:36

Tak na půstu není nic špatného, ale jíst jednou za 2dny to není půst, to je podle mě blbost.
Zuzka a její zvěřinec.
Zzuzka612
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Xeelee » 22 srp 2011 15:54

Já v minulosti narazil už mnohokrát na zmínku o tom, že je pro zvířata prospěšný, když jim jednou za čas nedáš najíst. Pro zvířata je přirozený, že každej den neseženou potravu. V podstatě je nepřirozený když dostávaj najíst každej den nebo když lidi jí dvakrát nebo třikrát denně. Lidi vždycky neměli pravidelnej přísun potravy a na hodně místech světa ho doteď nemaj. Mě to přijde jako dobrej nápad, ale pro domácí mazlíčky je IMHO půst každej druhej den dost přehnanej. Lidem co chtěj být zdraví a nechtěj se nijak detoxikovat delšími půsty se doporučují půsty jednou týdně a to by mohlo být OK i pro zvířata. Experimenty bejvaj hnaný do extrémů.

oddeleny OT - sharkie
Google+ # ask:me # zen # rats/かわい:Kawai-源之助:Gennosuke
Xeelee
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: R.I.P.:
Ichi Mendicant *27.10.08 †25.11.10
Hadji al-Sango *18.10.08 †08.11.10
Chip von Chiba City *24.10.08 †25.06.10 </PotkanMarvel>
pan Filuta *??.11.10 †22.05.12 (adoptován/zachráněn)
Quark *16.11.10 †26.01.13
Quit *16.11.10 †05.09.13
Pixy *13.11.10 †13.09.13 </Potkanviv>
Snížek - zachráněnej albín
Gennosuke *16.12.2013 †25.03.15 </LMG Rattery>
Kawai *15.01.14 †28.08. 15</LMG Rattery>

Zpět na Potkaní lékárnička