Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Stehová náplast

Léky, mastičky, co podávat, co nepodávat a zkušenosti s léky.

Stehová náplast

Příspěvekod Filanda » 11 črc 2011 20:20

Chtěla jsem se zeptat jestli máte někdo zkušenost s použitím stehové náplasti u potkanů. Sarah má tu otevřenou ránu a pořád si do toho hnípe. :roll: A kamárádku napadlo jestli by ji to nešlo trochu sešít stehovou náplasti a nechat tam otvůrky na to vyplachování. Zkoušeli jste to někdy? vím že klasická náplast na potkanech moc nedrží.

přesunuto na správné místo - womi
Filanda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Yvka (* 23.8.2011 Rat4u), Asura OdAdush (*14.7.2012), Nuriel of Lavan (*19.1.2014)
Za duhovým mostem: Mimina, Princezna,Carrie, Charlota, Sarah, Malina, Coco Chanel, Diblina a Ginny Griotka OdAdush

Re: Stehová náplast

Příspěvekod Haslerka » 11 črc 2011 20:31

zkoušela a nemá to smysl. Navíc jestli tu ránu má otevřenou už nějakou dobu, tak stehy stejně nepadají v uvahu a bude lepší to nechat hojit sekundárně..
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Filanda » 11 črc 2011 20:41

Aha tak zase nic, ja jen ze tu na me pada panika, ze se to snad takto ani nemuze zahojit. Ma to na blbem miste a jak se drbe zadni nohou porad to napina a otvira. Navic si do toho solidne rype a neda se moc zastavit. :roll: Nejak tomu nerozumim, logicky usudek mi rika, ze by ji to melo hodne bolet a melo by ji byt spise spatne, ale ona si sedne prorype tu ranu a v zápeti jde a zaji to okurkou. :roll:
Filanda
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Yvka (* 23.8.2011 Rat4u), Asura OdAdush (*14.7.2012), Nuriel of Lavan (*19.1.2014)
Za duhovým mostem: Mimina, Princezna,Carrie, Charlota, Sarah, Malina, Coco Chanel, Diblina a Ginny Griotka OdAdush

Příspěvekod Domča » 12 črc 2011 08:04

Moje Flurry si to taky rozkousala, furt si do toho rýpala, rozškrábala si i ten sval na noze, který šel v ráně vidět, a teď už potom není ani stopy ;) Stehy by měli vydrřet min. 48 hodin, no ona to měla tak 12 :dozey: Nakonec se to zahojilo dobře, jen je potřeba to čistit hypermargánem, vet nam pak dál mastičku. Možná se dá použít i Infadolan, ale to nevím, neptala jsem se, ale používali jsme to na našeho psa, když byl pokousanej :up:
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D