Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Solutio Novikov

Léky, mastičky, co podávat, co nepodávat a zkušenosti s léky.

Solutio Novikov

Příspěvekod Domča » 19 čer 2011 07:37

Snad nemusím vypisovat, co novikovi je .. ale ve zkratce. Je to taková zelená vodička, která se v nemocnici používá na chirurgii, když vám něco sešijí, slouží jako krytí rán a zárověň desinfekce.
Má účinky bakteriostatické a fungistatické, tedy potlačuje výskyt bakterií a plísní, což je u otevřených ran velmi užitečné

A teď jsem se chtěla zeptat .. je možné použít to i na potkana? Například opatrně natřít a zafáčovat? Protože F si rozjela stehy a má tam hroznou díru .. v lékarně je zavřeno na to, abych si sehnala hypermargán :( Tak jestli to mohu použít jako krajní případ..
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Re: Solutio Novikov

Příspěvekod iwanhoe » 19 čer 2011 10:21

potřít ano, fačovat ne ;)
Prdluše si ty stehy taky takhle vykousala a měla ta díru pomalu jak koruna, zkus zajít za veterinářem, možná by to šlo znova sešít :smi:
mě pak říkali, že jí to mám 3x za den proplachovat ze stříkačky. Voda má být jenom lehce fialová od toho hypermanganu a určitě to nech dýchat a ničim to nepřelepuj na fest.
Čím víc poznávám lidi, tím víc mám rád zvířata. - Munthe
Obrázek
iwanhoe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bobinka, Fidorka, Fionka, Nyx a Beríšek... jsou u nové maminky, když už je nemůžu mít doma :(

Nezapomenu:
Prdluška
Lassie Sweet Sugar Moo (Moominka) 9.1.2010 - 25.11.2012

Příspěvekod Domča » 19 čer 2011 13:43

achjo, jenže tu jde o to, že ten hypermargán nemám a dneska se k němu už vůbec nedostanu, rána je otevřená a hluboká a fakt nechci, aby se jí tam něco dostalo ..
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan

NUDLIČKY:
Sharon - aguti, dumbo

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 19 čer 2011 13:47

Domčo a včelí med doma máš? Kdyžtak jí ho na to napatlej, je to přírodní dezinfekce, zmírňuje otok, obnovuje tkáň a neměl by se jí tam dostat bordel a tvořit bakterie. Používají ho v záchranných stanicích divokých zvířat a dřív se používal normálně, hojí prý i rychleji. Dej jí taky na nějakou bezprašnou podestýlku, třeba ručníky.
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod Domča » 19 čer 2011 17:32

Mám mám, tak já to zkusím .. ručníky tam má celou dobu. Děkuju :up:
Domča
Superpotkan
Superpotkan

NUDLIČKY:
Sharon - aguti, dumbo