Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Vitamín B17 - liečba rakoviny

Léky, mastičky, co podávat, co nepodávat a zkušenosti s léky.

Re: Vitamín B17 - liečba rakoviny

Příspěvekod Sharkie » 29 říj 2012 23:31

pokial mi mys prezije stvrtok operaciu, tak by som mala zaujem, ak su este volne..

je sanca, ze ked to bude fakt sarkom a zoberu vsetky svaly, ze sa to nebude zas hned sirit? :| posledne sme to ani neskusali, bo boli prerastene svaly cez celu brusnu stenu, takze tam to ani neslo :( teraz je to predna packa zvrchu, takze by to nemuselo este zasahovat "dnu", cize by to mohlo trochu zdrzat dalsie sirenie :|
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod chesterfield » 29 říj 2012 23:33

no u sarkomu nikdy nevieš - ale teoreticky je to v začiatkoch (snáď), tak by to mohlo bat OK.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Sharkie » 29 říj 2012 23:39

este by sa to mohlo do stvrtku zmenit na nieco milsie
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod Kometa » 30 říj 2012 05:41

Ahoj Sharkie, volné ještě jsou. Budu držet myšce všechny palce.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod adahradska » 30 říj 2012 06:54

Taky držíme, nám to sice s první myší moc nepomohlo, ale měla nezhoubné, leč četné a opakující se nádory na mléčce, což je jiná věc. Snad jí to nicméně pomohlo se držet v kondici a přečkat ty operace relativně v pohodě. Hlavně má člověk pocit, že něco dělá, že bojuje ... :rose:
adahradska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nany ILLEGAL Rats, *14.2.2014
Qíčala OdAdush *27.5.2014
Sušenka of NippyLand,* 6.9.2014
Vafle OdAdush,*24.11.2014

naše malá fuzzinka Hryzantéma-přineseniny 12.10.2008-čeká na obláčku od 13.6.2011
Fuzzatá Františka OdAdush,*26.7.2011, v nebíčku od 6.7.2014
Ředitelka zeměkoule OdAdush *27.5.2014 †27.8.2014
Í OdAdush, (Mimino) *16.6.2012 †19.11.2014
Koudelka Z Hamaku, *13.8.2011 †5.5.2015

Příspěvekod Sharkie » 30 říj 2012 08:37

dik holky.. mys je relativne mlada, velka a inac bez problemov, tak by sa to mohlo aspon trochu oddialit

kometa: super, dam potom vediet, ci este treba a dohodli by sme sa
Obrázek

Sharkie
Adminka
Adminka

Příspěvekod siglinde » 16 led 2013 11:44

Myslíte, že tento vitamín se může potkšům dát preventivně? Mně na klinice neřekli, zda má určitě nádor, jen to vyhodnotila veterinářka z toho, že potkanice hodně pije a má konžní problémy. Tak si myslí, že to bude nádor nadledvinek. Bližší vyšetření neprovedla, protože jí je rok a třičtvrtě a že to nemá více řešit. :-/
siglinde
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kačkač » 15 říj 2016 13:36

Doporučili byste B17 použít v případě, kdy má potkan celou zadní nohu opuchlou (pravděpodobně zhoubným) nádorem? Otíček je pořád při chuti, laškuje s Jendou, rád se pomazlí, ale je hrozný se koukat, jak za sebou vláčí tu ohavnost. Už má tu nohu tak trojnásobnou čtyřnásobnou, a samozřejmě to furt roste. Veterinářka řekla, že v úvahu přichází jedině amputace, a tu že prý nám nedoporučuje, takže vlastně nezbývá než čekat na smrt. :/
Je teda B17 v takovéto situaci vhodný? V jaké formě by ho bylo nejlepší podávat?
Kačkač
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Veselka » 15 říj 2016 14:23

Nemám zkušenost, tak nemůžu posoudit zda by B17 zlepšila jeho stav. To je asi třeba konzultovat s veterinářem. Ale říkám si jestli by nemohl aspoň trochu pomoct Galastop. I když pokud vím, jeho pozitivní účinky nejsou ještě dostatečně prozkoumány, tak osobně bych ho zkusila. Sice krabička stojí hodně, ale má tak malé dávkování, že to není taková pálka.
Potkaní kluci Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku , Arwinku, Honzíčku a Neposedo
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík a spol.

Příspěvekod Kačkač » 15 říj 2016 14:41

Děkuji za tip, ale našla jsem si na Googlu příbalový leták a vypadá to, že Galastop je určený spíš pro samice - píše se tam toto:

4.1 Cílové druhy zvířat

Psi.

4.2 Indikace s upřesněním pro cílový druh zvířat

Léčba falešné březosti fen: Inhibice sekrece prolaktinu prostřednictvím kabergolinu vede k rapidnímu ustoupení příznaků pseudogravidity, která zahrnuje také laktaci a změny chování.
Potlačení laktace fen: Potlačení laktace fen se může vyžadovat v rámci určitých klinických podmínek (např. odebrání štěňat po jejich narození nebo po pozdním odstavení štěňat). Inhibice sekrece prolaktinu kabergolinem vede k rychlému ukončení laktace a involuci mléčných žláz.

Ovšem možná mi něco uniká...?
Kačkač
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Veselka » 15 říj 2016 15:08

Mě to kdysi dal doktor pro mojí potkaní holčičku jako pokus, aby se jí zmenšili nádory, které měla na těle, tak jsem předpokládala, že by to mělo fungovat na omezení růstu celkově. Ale nejsem odborník, abych chápala, jak to opravdu funguje, jestli by to mohlo pomoct.
V každém případě bych se poradila s veterinářem zda lze nějakými podpůrnými prostředky jeho stav zlepšit.

Ještě mě napadá jestli by nějaké bylinné přípravky nemohli trochu pomoct... nesouvisí s rakovinou, ale hledala jsem pro potkyše něco na plíce a tady na webu jsem našla odkaz na Dračí krev ze silabylin.cz. Koupila jsem je tam a ještě jsem to prolezla, co tam mají a koupila něco ještě pro čičiny a mě a mamku a tak zkrátka. Píšu to proto, že nemůžu posoudit účinky u všeho, na to je ještě brzo, ale fakt je, že Darwin prská míň a Mourinka (moje kočka s neléčitelným průjmem) má lepší konzistenci a nepláče, takže bych řekla, že to funguje.
Na sobě cítím také zlepšení, ale to pochopitelně může být i ovlivněno psychikou samozřejmě. Vím, že jsem tam viděla i něco k rakovině, tak nevím, podívala bych se i na tohle.
Potkaní kluci Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek přejmenován na Malý Strakáček 1, Malý strakáček 2, Fuzík 1, Fuzík 2, Malý Bělásek, Ferda, Malý Strakáček 3 a Malý Strakáček 4
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku, Staroušku, Darwinku , Arwinku, Honzíčku a Neposedo
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.

Příspěvekod Kačkač » 16 říj 2016 17:10

Na silabylin.cz jsem našla toto. Vypadá to skvěle (navíc to i tlumí onemocnění dýchacích cest, což se nám na to věčně pčíkání taky hodí), tak se poptám doktorky a našich a uvidím. Je to skvělá stránka! :)
Kačkač
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Haňa » 16 říj 2016 18:24

trochu bych se toho bála, i když chápu, že nemáte co ztratit.....
je tam napsáno dávkování 1-2 kapky na 10 kg a nepřekračujte dávkování....., tak nwm....
držím palce, ať je klouček v pohodě co nejdéle....
Haňa
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 16 říj 2016 19:00

proč nedoporučuje amputaci?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Veselka » 16 říj 2016 19:48

Kačkač - Osobně bych to zkusila, ale samozřejmě bych se poradila, to je jasné.
Hani - Pokud jde o dávkování, tak jsem konzultovala s pánem z webu, tak jediný negativní účinek všech prodávaných přípravků při předávkování, může být průjem. Což samozřejmě může být u drobného zvířete také problém. Také se některé produkty nemají kombinovat, protože společně nefungují, stejně jako se nesmí brát v kuse, aby byla zajištěna účinnost, ale dělat interval při užívání. Dobré je se na to informovat. Pán je hodně ochotný a vše, co mě zajímalo mi vysvětlil.

Vím jaké to je, když chceme těm našim zvířecím lumpíkům pomoct a člověk neví, co má dělat, aby jim pomohl. Mě nejvíc trápila Mourinka, to je ta moje číča, spoustu let má průjem a v podstatě nic nepomáhalo, vždy došlo maximálně k několika hodinovému zlepšení. Všechna vyšetření negativní - tedy nic, z čeho by šlo určit jakoukoliv léčbu, změna stravy, nic prostě nic, nemělo valný úspěch, má prostě "jen" znehodnocené trávení v důsledku dlouhodobého podávání silných ATB v nízkém kotěcím věku. Některé potravinové doplňky na pár hodin krátkodobě pomáhali, ale jednak jsem jí to nemohla dávat od rána do večera, tak je i odmítala a byl to každodenní boj.
Zatím musím zaťukat na dřevo, tohle funguje a ani to neodmítá, i když ty chutě jsou někdy nepříjemné, tak jí to nevadí.
Asi těžko lze najít řešení všeho, ale mám důvod věřit, že lze najít řešení nebo zlepšení mnohých problémů.
Veselka
Malý potkan
Malý potkan

PředchozíDalší

Zpět na Potkaní lékárnička