Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Zylexis na respirační problémy a imunitu

Léky, mastičky, co podávat, co nepodávat a zkušenosti s léky.

Re: Zylexis na respirační problémy a imunitu

Příspěvekod Mack » 18 dub 2010 13:33

kožíšek píše:zkušenosti nemám sice žádné ale dovolím se ještě zeptat na kolik zylexis vychází? ta jedna ampule? ráda bych se v týdnu zeptala našeho veta

zylexis je dost drahy, jedna ampule te muze vyjit az na 500, ceny se muzou lisit, videla jsem ho i za 360,- nebo tak nejak.
Nedělej nic, když máš depresi....
Mack
Růžovka
Růžovka
Potkani: 2 holky Saschiko a Sameera a dva kluci Alf a Míťa

Příspěvekod Mack » 18 dub 2010 14:06

xxxwoman píše:Problém je v kůži potkana, někteří jí mají opravdu silnou.

Ano to mas pravdu, nekdy muze mit potkan kuzi takovou silnejsi, ale i to insulinka zvladne, jen to chce opatrne aplikovat..ten zylexis neni vubec husty, dobre se insulinkou nabira i aplikuje, zkus si predstavit, ze bys mela potkanovi denne pichat insulin, i takove pripady jsou, napr. Grove mela nekolik diabetickych potkanu, a jednomu pichala insulin vetsinu jeho zivota, nikdy jsem od ni neslysela, ze by se po aplikaci insulinkou neco stalo, byla to nutnost. Potkan se diky tomu dozil celkem vysokeho veku. Taky se nam stava ze ma potkan nekdy tuhsi kuzi, ale aby byla kuze tak silna, ze by ji jehla nepropichla, to se mi jeste nestalo. Nepopiram ale ze stat se to muze, I veterinari se obcas muze stat, ze se mu injekce hure aplikuje nekdy se stane ze musi treba pichnout 2x..nebo, nekolikrat se mi u veta stalo, ze potkan po aplikaci injekce trosku krvacel, obcas se narazi na nejakou cevku, to se neda moc ovlivnit. Chce to cvik, ale i tak se muze stat..
Jestli budes vedet nejake dalsi informace o zylexisu, dej je sem prosim..hlavne me zajimaji ucinky..tam ale jde o dost dlouhe sledovani, nez se to da opravdu posoudit. Jak jsem psala je to individualni, proto jsem tohle tema zalozila, aby informaci bylo vic, protoze zkusenosti je opravdu malo.

Zylexis na doma, pokud by nekdo chtel aplikovat, upozornuju ze ma dve casti, dve lahvicky a jakmile se smichaji, chce to protrepat a zylexis nejpozdeji do par hodin pouzit, neda se skladovat po namichani..a hlavne mel by byt ulozen v lednicce, do doby, nez budete chtit aplikovat. Ale to by vas urcite vet informoval.
Mack
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Mack » 18 dub 2010 14:26

xxxwoman píše: Nicméně právě proto jsem se výše ptala, jestli to můžou dostávat i orálně ;)

Asi to oralne muzou, cetla jsem to na nemeckych strankach o potkanech, ale spis se aplikuje injekcne, ja ti prave nedokazu odepsat, jestli ma zylexis stejny ucinek pri podani oralne nebo tak...vetka mi doporucila radeji to pichat.
http://www.google.cz/search?source=ig&h ... =&gs_rfai=
na google odkazu co jsem ted poslala najdes souhrn udaju o pripravku zylexis, pise tam mimo jine i tohle: Zylexis
Lyofilizát pro přípravu injekční suspenze s rozpouštědlem. o oralnim podavani jsem tam myslim nic nenasla, o potkanech take ne. Tak pak babo rad, kdyz je informaci tak malo.
Mack
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Mack » 19 dub 2010 05:50

xxxwoman píše:no ale inzulinka se dost často ohýbá. Nemám problém píchnout injekci, jehel už se nebojím, ale kor u inzulínky už se mi u některých potkanů stalo, že se jim to píchalo na třikrát

Mimo tema: Jeste se chci zeptat. Nemela si ten problem u bezsrstych potkanu?
Mack
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 19 dub 2010 15:01

nene, mám jen chlupaté standardy, nemám ani rexe. Minimálně u dvou potkanů byl problém inj píchnout, u dalších to šlo jako po másle
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod kawi » 21 dub 2010 17:07

tak jsem se domluvil s vetem na lecbe zylexisem a to u ágry, ktera ma chronickou formu dychacich problemu na plicich a s ivankou, ktera ma hormonalni nerovnovahu a zanety mlecne zlazy.
veteirnar bezne zylexis dava psum a kockam, ma s itm pry dobre zkusenoti.
davka pro potkana je pul mililitru, tedy pulka ampule, jedna ampule sotji 360 Kč, coz je nákupní cena, nikoli prodejni, tedy za 360 ho kupuje veteirnar od dodavatele :up: budeme podavat injekcne, opakovani za 48-72 hodin, itm, ze se muze dat až 10 dávek za sebou ( pry nejlepe dv a tyden ci dva pockat, jak to zapusobi )

zacneme, az bude vyplata, pak podam vysledky :up:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Předchozí

Zpět na Potkaní lékárnička