Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Zylexis na respirační problémy a imunitu

Léky, mastičky, co podávat, co nepodávat a zkušenosti s léky.

zapouzdření nádoru pomocí ZYLEXISu

Příspěvekod kawi » 04 pro 2008 09:05

protoze tady tohle tema nevidim a zrovna neco takoveho prodelavam a kupodivu o tom moc lidi nevi, tak se chci podelit se zkusenostmi :up:

eliska ma nador za predni packou, roste to a protoze uz byla na dvou operacich a dalsi by nemusela prezit, navic pri te prvni operaci lekari nechali kus nekrotizujiciho nadoru v brise a to vyvolalo dost velke komplikace, zvolil muj novy veterinar nasledujici postup:

picha potkanovi injekce leku zvaneho ZYLEXIS, ktery aktivuje imunitni system zvirete a u nadoru v ranem stadiu pusobi tak, ze pomaha organismu ten nador cely zapouzdrit, takze nador je odriznut od vyzivovani a zaroven oddelen od zbytku tela myslim vapennou skorapkou, tedy: neroste a v tele nedela problemy typu zanetlive reakce :up:

potom se bud muze nechat byt nebo se odoperuje bez rizika zapomenuti casti nadoru :up: plus se nemusi odebirat tolik tkane okolo, protoze je jasne ohranicene, co je nador a co je zdrava tkan :up:

injekce se pichaji jednou za tyden, eliska ma nador velikosti ted uz vlasskeho orechu, pry budou stacit 3 injekce, uvidime na kontrole, ktera je za 2 tydny ( zitra jdeme na druhou injekci )

co vy na to? mate s tim nekdo zkusenosti? dobre? spatne? predevsim ti, kdo tu studuji veteirnu nebo podobne vecicky, jestli o otm neco vi a co :up:
co jsem slysel, tak u psu se to pouziva docela bezne :smi:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Re: zapouzdření nádoru pomocí ZYLEXISu

Příspěvekod Mack » 12 dub 2010 16:39

Dnes jsme byli se dvou a pul letou celkem cipernou potkani na vyjmuti nadoru na mlecne liste bylo to teprve v catcich, pred 4 mesici prodelala odoperovani dvou nadoru a kastraci..takze dalsi bujeni se objevilo po 4 mesich..Zaujal me ten Zylexis a zajimalo by me zda to skutecne zabira, a dalsi prubeh tohoto onemocneni se zylexisem..My jsme zylexis davali pred dvema roky vsem potkanum..jako pokus lecby imunity chovu, meli jsme neustale nejake infekce..po zylexisu zhruba do mesice se to zlepsilo..nemoci byly mene caste i pri vetsim mnozstvi potkanu. Nyni po dvou letech bych jim to chtela nechat pichnout znovu. Zejmena potkanici u ktere se objevuji nadory..Potkany uz mam jen 4

Pravdou je ze se zylexisem u potkanu je strasne malo zkusenosti, temer se nepouziva, nicmene fungovat by mohl, jen nejsou zkusenosti..proto by me zajimalo jak se to vyviji nebo vyvíjelo dal, v pripade ze jde o prispevek starsiho data..kvuli malym zkusenostem, neni ani zrejme jasné jaka davka se ma potkanovi podat, potrebovala bych moc vedet, kolik z ampule bylo na jednu davku pro dospeleho potkana treba..nevim zda jsou ampule ruznych velikosti, hadam spis ne..nam tenkrat dala vetka na kazdeho potkana polovicni davku pro psa, tedy pul ampule, ale je mozne ze by Zylexis fungoval i pri pouziti jedne ampule pro ctyri potkany. Moc prosim dejte mi vedet jak jste valcili pomoci zylexisu a jakou davku potkanice dostavala..dekuji magda (mack) prosim zda byste mi pripadnou odpoved mohl poslat na mail. magda.rat@hotmail.com ... :)
Nedělej nic, když máš depresi....
Mack
Růžovka
Růžovka
Potkani: 2 holky Saschiko a Sameera a dva kluci Alf a Míťa

Re: zapouzdření nádoru pomocí ZYLEXISu

Příspěvekod Mack » 13 dub 2010 13:29

nevi píše:Nejsou to náhodou ty imunitní injekce?

jj jsou to léky na imunitu, u nas se to pro potkany zatim nejak nedela, nicmene dnes jsem se divala v googlu, jestli se to pro potkany nepouziva v nemecku ten zylexis..a zminek v souvislosti s potkany bylo dost, bohuzel ale neumim nemecky..pokud nekdo vite tak preposilam co jsem nasla na nekolika strankach
Baypamun, Paramunitätsinducer
Achtung: Außer Handel, dafür: Zylexis!
sh. Ergänzungen!

Zur Stärkung der Immunabwehrkräfte bei geschwächten Tieren(vor und nach Antibiotikumgabe

Injektion vom TA, oder oral: 0,2 - 1,0 ml/Tier,2x im Abstand von 24 - 48 Stunden

http://www.rattenzauber.de/apotheke.htm

jestli je to hodnotná informace nevím

u nas to pred dvemy lety co jsme to dali vsem potkanum pomohlo, tech infekci dost ubylo..ale zalezi potkan od potkana..vselek to urcite neni.. Dokonce jsem se na kynologickych diskuzich ze se to skutecne nekdy podava psum pri nadorech..
Ja su s vetkou domluvena ze to zkusime na zlepseni imunity..ale furt jeste nejak nevime jak to davkovat, necham to na ni..zkusenosti jsou tu se zylexisem u potkanu fakt mizive.
Mack
Růžovka
Růžovka

Zylexis na respirační problémy a imunitu

Příspěvekod Mack » 17 dub 2010 09:27

Se zylexisem není u potkanu mnoho zkusenosti, zejmena u nas zda se. Chtela bych poprosit vsechny kdo nekdy aplikovali potkanum zylexis, aby se podelili se svymi zkusenostmi. A take ja bych se rada o sve zkusenosti s timto lekem podelila.
Zhruba pred dvema roky jsme napichali asi 14 potkanum ruzneho stari 0,5ml zylexisu a pote jeste za tyden zopakovali. U mladsich jedincu zda se dobre fungoval na imunitu, protoze potom dlouhodobe byli bez priznaku infekci, i celkove ve vetsim mnozstvi potkanu se infekce prestaly s takovou cetnosti objevovat. Meli jsme problem patrne s celkovou imunitou chovu, tedy celkove podporil imunitu vsech jedincu zda se. Nicmene ke konci zivota potkanu se infekce znovu objevovaly.
Nyni jsem se o tento lek zajimala vice a snazila se procitat nemecke stranky, kde lide zkusenosti popisuji. Nasla jsem ze davkovani je od 0,2ml - 1ml na jedince a nejlepe za 24h - 48h pote zopakovat. Veterinarka rikala ze s davkovanim je treba prizpusobit se situaci. Nejlepe je zacinat od mensi davky a sledovat zmeny, pokud do 48h neni zlepseni, davku priste zvetsit, pokud jsou zmeny k lepsimu, da se zylexis podavat libovolne dale napr po tydnu, tady neni omezeni, da se aplikovat treba 7x kdyz jsou zmeny pozitivni, je treba prizpusobovat se situaci. Muze se podavat i s atb.
1 ampule je 1ml, ten se picha vzdy u psu a kocek, at se jedna o kote nebo dogu. Tzn. 1 ampule muze vyjit az pro 5 potkanu, kdyz budete pichat 0,2ml.
Mam doma uz jen dva samecky kteri v cervnu budou mit tri roky, tito sameckove uz od 2,4 roku trpi chronickymi respiracnimi potizemi, zejmena ten hubenejsi, nejakou dobu zabirala atb. , ale potom uz ani to. Davam jim mucosolvan, ktery trochu pomaha, rozredi hleny, testoval se na potkanech a vim ze potkani snesou vysoke davky bez nezadoucich ucinku, o tom si muzete neco nalezt na netu.
Predevcirem jsem vsem 4 potkanum pichla zylexis. 2 taky uz starsi samice byly bez priznaku infekci, 1 samecek uz nekolik dni velmi hlasite dychal, vrkal a tak, jak to u potkanu nekdy byva. :x Druhy samecek zda se byl na tom lepe, jen casteji psikal. Zylexis jsem aplikovala doma vecer, potkani to ani neucitili, protoze to bylo insulinovou strikackou a injekce neni nijak neprijemna, navic jsem je nechtela stresovat prevozem k veterinari a aplikovat tam, protoze to imunite potkana neprospiva.
Druhy den rano uz jsem pozorovala vyrazne zmeny zejmena u samecka ktery na tom byl nejhure..do vecere prestal vrkat, jen dost psikal, dnes se mi zda byt situace jeste o neco lepsi, uvidim dale, pro jistotu jsme dostali od vetky unasyn atb, vpripade ze by zylexis do 3 dnu nezabiral + dalsi lek, kdyby nezabiral ani unasyn. Zatim se zda, ze snad atb. nebudou potreba.
U ostatnich potkanu nijak velke zmeny nepozoruju, protoze ani netrpeli nejak vyraznymi problemy, samice vlastne byly bez priznaku.
Jsem rozhodnuta, ze pokud bude dale vyrazny efekt u samecka ktery na tom byl hure budeme v pichani zylexisu potkanum pokracovat.
a to takto: den 0., den 2., den 9., den 16. pripadne se da i dele, jak rikam tohle se ridi podle individualnicch potreb. Jsem si ale po zkusenostech ktere dosavadne se zylexisem u potkanu mam, ze zylexis muze byt potkanum velmi prospesny pro zvyseni imunity i jako podpora pri lecbe atb i u chronickych pacientu, kteri maji infekci, dale muze byt prospesny ocekava-li se zvysena zatez potkanu (treba vystavy apod). Ovsem nemusi vzdy zafungovat, vse je to individualni nekteremu potkanovi se ulevi uz po prvni davce, jinemu treba az za nekolik dni, nekteremu se ucinek projevit nemusi vubec.
Omlouvam se za dlouhy sloh, jestli jste docetli az sem :)
Znovu prosim, mateli zkusenosti se zylexisem, podelte se prosim o ne. dekuju :up:
Mack
Růžovka
Růžovka

Re: Zylexis na respirační problémy a imunitu

Příspěvekod womi » 17 dub 2010 09:47

poslyš, zylexis se může jen píchat, nebo se může podat i do tlamky? třeba v malinko větší dávce?
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Mack » 17 dub 2010 10:57

xxxwoman píše:poslyš, zylexis se může jen píchat, nebo se může podat i do tlamky? třeba v malinko větší dávce?

ano muze se podat i do tlamky :up: moje vetka rika, ze je to ale asi lepsi pichat, zalezi asi co kdo preferuje ;)
Mack
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Zuza » 17 dub 2010 11:03

Tady jde asi o to, že potkani často špatně snáší injekce, dělají se jim abscesy, nekrózy a podobný hnusy, proto podle mě, když už, nepíchala bych to. Já sama se nenechávám ani očkovat ničím co není povinný, protože mi injekce vaděj a nesnášim doktory a pro potkany asi taky nic extra zážitek je tahat k vetovi na injekce. Nicméně kdyby to třeba působilo proti rakovině, tak by to člověk s myšem asi rád podstoupil. Každopádně radši bych jim tim naočkovala piškot než to píchala.
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod kawi » 17 dub 2010 11:32

no ono nemusis tahat potkana k vetovi, staci koupit ampulku a odma si to nadavkovat nebo si nechat primo udelat jednotlive davky do injekci :smi: i kdyz asi jak ktery vet, ja to chci zkusit take, dnes na veteirbne bohuzel byla nova veterinarka, takze sem usim telefonicky odmluvit s mym vetem a zacneme pichat potkankum s nadorama plus chronicky nemocne ágře, i kdyz u te asi take zkusim podavat orlane, na te toho k pichani moc neni :|
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Mack » 17 dub 2010 12:49

Zuza píše:Tady jde asi o to, že potkani často špatně snáší injekce, dělají se jim abscesy, nekrózy a podobný hnusy, proto podle mě, když už, nepíchala bych to. Já sama se nenechávám ani očkovat ničím co není povinný, protože mi injekce vaděj a nesnášim doktory a pro potkany asi taky nic extra zážitek je tahat k vetovi na injekce. Nicméně kdyby to třeba působilo proti rakovině, tak by to člověk s myšem asi rád podstoupil. Každopádně radši bych jim tim naočkovala piškot než to píchala.

Pokud budes potkanovi nasilim cpat neco do tlamky, je to pro nej mnohem vetsi stres nez ho pichnout doma insulinkou, kterou temer neciti, pokud to umis. A odpada stres u veta. My jsme po aplikaci injekce nikdy zadny problem nezaznamenali. Jsou mnohem horsi veci, ktere potkanovi zpusobuji stres..
Mack
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Zuza » 17 dub 2010 13:02

Nikdy jsem potkanovi nic necpala do tlamy násilím, vždycky to měli namíchaný v kaši, nebo napíchaný v piškotu.
Já píchat injekce neumím a ani se to nehodlám učit, protože na to nemám náturu, klepaly by se mi ruce. Já to neodsuzuju, u mých potkanů se po injekcích od veta nikdy žádná špatná reakce až na jednu samičku taky nestala, jen říkám, že pokud mám možnost potkanovi něco nechat sežrat místo toho abych mu to píchala, tak dám přednost tomu. Nicméně kdyby to znamenalo extrémní snížení účinku, tak je určitě lepší injekční podání.
Obrázek
Zuza
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Toník, Loki, Loco, Inža a Dáreček Pan Myšák Bunky of Ratwood de la Womi :)

Příspěvekod Mack » 17 dub 2010 13:37

Zuza píše:Nikdy jsem potkanovi nic necpala do tlamy násilím, vždycky to měli namíchaný v kaši, nebo napíchaný v piškotu.
Já píchat injekce neumím a ani se to nehodlám učit, protože na to nemám náturu, klepaly by se mi ruce. Já to neodsuzuju, u mých potkanů se po injekcích od veta nikdy žádná špatná reakce až na jednu samičku taky nestala, jen říkám, že pokud mám možnost potkanovi něco nechat sežrat místo toho abych mu to píchala, tak dám přednost tomu. Nicméně kdyby to znamenalo extrémní snížení účinku, tak je určitě lepší injekční podání.

Chapu, mi vetka rekla, ze se to muze i do tlamky, ale ze je nejspis ucinejsi jako injekce..psum a kockam se to taky picha. Jinak ja jsem mela taky "fobii" z jehel, a to i kdyz doktori pichali neco mi, omdlevala jsem uz predem..a podobne to bylo pri predstave ze bych mela do nekoho sama jehlu zabodnout..pred nekolika lety jsem to prekonala, kvuli potkanum, nektere leky se proste potkanum pichaji pod kuzi...je to ucinejsi, aspon podle vetu ke kterym jsem chodila s mysma. A ja pokud opravdu nemusim s mysma, tak na vet nejdu.
Ucila jsem se pichat jehlu pod kuzi u vetky, poprve jsem se dost klepala, ale podarilo se dobre, dnes uz z toho strach nemam. Ale taky jsem radeji kdyz mi veti daji pro potkany tablety a muzu je smichat s jidlem, napriklad pichat potkanovi denne synulox, to je dost neprijemne, je na to treba velke jehly a tak, a z denniho pichani muze byt potkan po nejake dobe rozbolavely..nicmene nekdy je to nutne,treba dva dny i vice. Insulinku ale potkani skutecne moc neciti, je to malicka nejtensi jehla.
Mack
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 17 dub 2010 20:53

no ale inzulinka se dost často ohýbá. Já si vždycky ATB vyžádám do tlamičky, dají mi vyšší dávku, aby to mělo stejný účinek, nandám jim to na piškot a někteří mi je dokonce z něj slížou, než snědí piškot. Nemám problém píchnout injekci, jehel už se nebojím, ale kor u inzulínky už se mi u některých potkanů stalo, že se jim to píchalo na třikrát

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod Mack » 18 dub 2010 08:16

xxxwoman píše:no ale inzulinka se dost často ohýbá. .. jehel už se nebojím, ale kor u inzulínky už se mi u některých potkanů stalo, že se jim to píchalo na třikrát

Myslis ze je to problem te jehly, nebo tim jak jsi to tem potkanum pichala? Pokud mas zkusenost s oralnim nebo jinym podanim zylexisu a ucinky, tak je prosim napis. Nezlob se, snad nejsem hruba.

Tohle tema jsem nezalozila proto, aby se vedla obecne diskuze : injekce versus oralni podavani leku, ale spis proto, aby se lide podelili o zkusenosti se zylexisem, pokud maji, nebo se dozvedeli o zkusenostech jinych lidi s timto lekem. :( Mi veterinarka doporucila at zylexis radeji podavam injekcne insulinkou. I drive mym potkanum jina vetka zylexis pichala.
Mack
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 18 dub 2010 10:02

Problém je v kůži potkana, někteří jí mají opravdu silnou. Já injekce nepíchám, píchali to vždy veterináři. Já osobně se zylexisem nemám zkušenosti, ale po neděli jdu na veterinu, takže se na to ráda svého veta zeptám. Nicméně právě proto jsem se výše ptala, jestli to můžou dostávat i orálně ;)

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod kožíšek » 18 dub 2010 10:48

zkušenosti nemám sice žádné ale dovolím se ještě zeptat na kolik zylexis vychází? ta jedna ampule? ráda bych se v týdnu zeptala našeho veta
Obrázek
Honoré de Balzac: Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít.
naše fotečky - http://kozisek.rajce.net
kožíšek
Moderátor
Moderátor
Potkani: Levi Beris, Yadon z Mouseville, Zabulon z Mouseville
----
Za Duhovým mostem: Gothard von Valentines, Logan of NippyLand, Koneckonců of Navel, Asik of Ituri, Byte of Ituri, Cynic of NippyLand, Chippoke AkaiTatsu, Marfík Beris

Další

Zpět na Potkaní lékárnička