Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Vincentka

Léky, mastičky, co podávat, co nepodávat a zkušenosti s léky.

Vincentka

Příspěvekod Cayro » 31 bře 2010 10:03

Vím, že u lidí, včetně dětí, se jako poměrně šetrný prostředek při onemocnění dýchacích cest a rýmě, používá Vincentka. Našla jsem si na stránkách Vincentky několik produktů, které mne zaujaly v souvislosti s dýchacími problémy u miminka Čikíška. Zajímalo by mne, jestli s tím máte někdo nějaké zkušenosti...
Jedná se mi o tyto přípravky:
http://www.vincentka.cz/sprej_junior.php
- na uvolnění zaneseného nůsku při pčíkání
http://www.vincentka.cz/sirup.php
- místo střídání jitrocelového a mateřídouškového sirupu při nachlazení a pčíkání
http://www.vincentka.cz/koncentrat.php
- napadlo mne, jestli by to nešlo nalít do nějaké větší aromalampy a nechat v místnosti ...
Možná by to bylo použitelné nejen u akutních stavů - tedy hlavně ten koncentrát - ale i u chronického vrkání.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Re: Vincentka

Příspěvekod Kimik » 31 bře 2010 10:44

Já jsem dostala Vincentku od veta, je to taky nějaký nosní spray s rozprašovačem, nestříkala jsem to přímo potkanům do nosu, ale kolem nich, když pšíkali nebo kvůli zvlhčení vzduchu. Ale u potkanů se to nesetkalo s velkým ohlasem, tvářili se pěkně otráveně, ale myslím, že to trochu pomohlo. S tou aromalampou by to nemusel být špatný nápad.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Cayro » 31 bře 2010 13:37

No já chci zkusit tím ústním aplikárorem to stříknout jako u čumáčku, přece jen by mohli něco vdechnout. Jestli se při tom Čiki bude tvářit otráveně mi bude fuk, pokud to zabere. Do té aromalampy to chci udělat, jen co seženu takovou, která má velkou nádobku. Mami se podařilo sehnat na nějaké prodejní akci jednu za 39,- Kč s nádobkou asi 1/ l, tak taková by byla super. Ale možná, že do ní bude stačit obyčejná Vincentka, ten koncentrát by se asi stejně ředil...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod womi » 31 bře 2010 16:08

moji synovci i máma vncentku pijí a inhalují. Možná by stálo za to namočit hadr a udělat inhalační přepravku. Z té aromalampy se to podle mě moc neuvolní.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Cayro » 06 dub 2010 07:12

Tak Vincentku máme ozkoušenou, pomáhá velmi dobře. Stříkáme na nosík, dostává sirupek a jakmile jsem doma, tak u mne hoří aromalampa a myšáčkovi je mnohem lépe. Dokonce jsme tekhle přežili bez větších problémů i velikonoce u mami, která kouří.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod peťa klíč » 09 dub 2010 03:46

já jsem se teda nechal inspirovat a dělám pokusy s vincentkou taky.. koupil sem v lahvi a ve spreji

zatím mám dva poznatky:

1) když to stříknu na potkana vyskočí a v panice zdrhá opačným směrem.. ovšem na chvilku přestane pčíkat
2) kapesník politej vincentkou nastlanej v houpacím košíčku - potkánek v tom sedí, hoví si tam a ani pčík :up:

plus takový opatřeníčka jako trochu mu tím sprejem vyšplíchat domeček a tobogán - v tobogánu trávil kus času a vypadal že se mu dokonce líbí že tam nepčíká, v domečku to vypadá podobně :up:

takže díky Cayro za tip na pokus, nasadím mu vincentkovou kůru, k tomu samozřejmě lipovej čajíček s trošken medu, to mu chutná. no a pokud smrádka pčíkání nepřejde, vlítnu na MVDr.
furt sem si říkal co mi chybí... byl to POTKAN!
peťa klíč
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: pan Myši - *únor 2010, +22.3.2012
Bub Quijote de la Nippyland - *22.3. 2010 +1.6.2012
Jimmy Drobek *duben 2010, +29.2.2012
Hmyzák Eda - *31.7.2010, +1.6.2013

Příspěvekod Mack » 17 dub 2010 09:49

Pouzivam vincentku spray, ale jen u potkanu, kteri se toho neboji. pomaha.
Nedělej nic, když máš depresi....
Mack
Růžovka
Růžovka
Potkani: 2 holky Saschiko a Sameera a dva kluci Alf a Míťa

Příspěvekod Ajka » 29 kvě 2010 18:40

Mám doma nějaký Vincentka pastilky s ovocnou příchutí, mě při angíně hodně pomohly.. Co si o tom myslíte, bylo by to vhodné třeba čtvrtka pro myšáky? Zatím jsme zdraví, ale vím, když jsme měli virozu v chovu, že jsem nevěděla, co jim na to pčíkání dávat..
Oficiální CHS laboratorních potkanů Mandarin´s
http://www.mandarins.wz.cz
Ajka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: HOLKY: Arwen z Reefu, Jedi od Adélky, LMG´s Gerlinda, Jenny´s Loco, Jenny´s Relajado, Snow Flake fon Niederland, Mandarin´s Hope
KLUCI: Xius von Edrimea, Mandarin´s Hippie, Marf fon Niederland, Finn fon Niederland, Whiskey fon Niederland, Milky Way fon Niederland, Husky fon Niederland, Toffe fon Niederland
Chovatelská stanice: Mandarin´s

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 08 zář 2010 10:16

Vincentku v aromalampě taky praktikujeme a pomáhá. :yes: Ale napadlo, když už mi tu tak pěkně hoří a vyparuje, jestli bych do ní nemohla přidat i nějaký aroma olej, aby mi to tu vonělo, třeba Jasmín nebo něco jinýho na dýchací ústrojí... Nezničilo by to nějak účinky samotný Vincentky?
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Příspěvekod dredata_zizalka » 08 zář 2010 18:02

tak vincentku já používám jako prevenci proti rýmě. a to
Obrázek
prakticky je to toto ve spreji (prý)
Obrázek
takže jsem si koupila i tu láhev. napůl ji vypila a napůl dolila do spreje, což je na tom supr - dá se to normálně odšroubovat a dolít. :up:

vždycky, když mám pocit, že je ideální počasí pro rýmu tak si večer stříknu do nosu :smi: je to asi psychologický... ale dobrý :angel:
If there is no enemy within the enemy outside can do us no harm.

Obrázek
dredata_zizalka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod kožíšek » 08 zář 2010 18:35

já ještě používám ohřátou vincentku cca půl na půl s mlékem, ohřát aby bylo trochu víc teplé, osladit lžičkou medu a vypít - je to super na nachlazení, bolest v krku, škrábání v krku a vůbec to dobře chutná (ale pst - Vraní z toho málem hodil šavli, ale on nerad i teplé mléko, natož něco co zní jako "vincentka s mlékem a medem" :lol: :smi: )
Obrázek
Honoré de Balzac: Největším štěstím člověka je, když může žít pro to, zač by byl ochoten zemřít.
naše fotečky - http://kozisek.rajce.net
kožíšek
Moderátor
Moderátor
Potkani: Levi Beris, Yadon z Mouseville, Zabulon z Mouseville
----
Za Duhovým mostem: Gothard von Valentines, Logan of NippyLand, Koneckonců of Navel, Asik of Ituri, Byte of Ituri, Cynic of NippyLand, Chippoke AkaiTatsu, Marfík Beris

Příspěvekod dredata_zizalka » 09 zář 2010 17:29

kožíšek píše: (ale pst - Vraní z toho málem hodil šavli, ale on nerad i teplé mléko, natož něco co zní jako "vincentka s mlékem a medem" :lol: :smi: )

naprosto mu rozumím :whistle: :grc:
If there is no enemy within the enemy outside can do us no harm.

Obrázek
dredata_zizalka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Cayro » 20 zář 2010 05:56

Krysí já nevím, jestli by olej zničil účinky, ale vím, že moji myšáci pčíkají jen když použiji toaletní vodu na sebe, takže já nějaké vonné olejíčky nepoužívám. Takže těžko říct.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod petunie25 » 21 zář 2010 17:06

Taky jsem dřív přemýšlela že bych mohla nějaký olejík použít a dokonce jsem našla že na dýchací cesty je vhodná vůně borovice-jehličí. A na rozdíl od jiných nemá žádné omezení! (Většina jich není pro těhotné a děti do 3 let...) Nakonec ale zabrala samotná vincentka tak jsem nestihla vyzkoušet ;)
petunie25
Růžovka
Růžovka
Potkani: Skořice

V potkaním ráji: Orbitka, Sindy (černobílý zlatíčko), Anitka, Dáda

Příspěvekod Krysa Vasilisa » 21 zář 2010 17:12

Já scháním jasmín, který má na dýchací potíže taky právě pomáhat, abych to mohla konečně vyzkoušet, ale kde nic tu nic, pořád ho nemůžu sehnat. :lol: Vůně borovice se bojím, aby mi to tu nesmrdělo jako na záchodě. :oops: :lol:
Potkani jsou má zenová zahrada.
Za Duhovým mostem čeká Borůvka , Edoušek , Normíček , Kuřátko , Gaťkoušek , Spoček , Snuffík , Gizmíček , Gustíček , Roníček, Bubáček , Ylbínek, Ingrýšek , Dibi , Šibi , Bibi , Bubla, Aldík, Minnie, Černoprdelnice , Madlenka , Olinka .

Obrázek Za nahotu se nestydíme! Obrázek
Krysa Vasilisa
Aukční krysa
Aukční krysa
Potkani: Za Duhovým mostem čeká Borůvka, Edoušek, Normíček, Kuřátko, Gaťkoušek, Spoček, Ňaffinka, Gizmíček, Gustíček, Roníček, Bubáček, Ylbínek, Ingrýšek, Dibi, Šibi, Bibi, Alda, Bubla, Minnie, Černoprdelnice, Madlenka a Olinka.

Další

Zpět na Potkaní lékárnička