Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak píchnout injekci

Léky, mastičky, co podávat, co nepodávat a zkušenosti s léky.

Re: Jak píchnout injekci

Příspěvekod Mája » 12 úno 2009 16:39

kofola píše:este jedno upozornenie Maji, nepichaj ihlu kolmo dole, ale snaz sa skor naplocho. Aby si jej nepichla do nejakeho organu alebo chrbtice. A ak sa da, pytaj od doktorky na doma inzulinky, maju najmeniu ihlu a lepsie sa s nimi manipuluje.
Já myslím, že inzulínky by mi dala, protože včera ji použila... já jich i několim mám doma, co jsem tak postupně dostávala s lékama, tak můžu trénovat na pomeranči :D

No teda, já doufám, že to zítra půjde... uf uf :grc:
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod Mája » 13 úno 2009 12:20

Tak to máme za sebou. Kdyby to nebyla Justýna, klidně bych se aj pochválila, jak krásně jsem to zvládla píchnout.
Jenomže Justýna je šílenost... takže pod dozorem paní doktorky jsem se jí to snažila píchnout, měla jsem jí danou na klíně, chytla jsem jí pěvně za kůži na krku, Justýna začla okamžitě vřeštět, což mi teda moc odvahy nedodalo, šikovně a opatrně jsem jí to píchla, ani sebou necukla a než jsem stačila stlačit píst, tak se vyšklubla...........................
Naštěstí se nic nestalo, zkusila jsem to ještě jednou, nicméně udržet Justýnu v klidu byl úkol nadlidský.Takže v neděli se prostě sejdu s paní doktorkou v ordinaci. Obě jsme měly co dělat, abychom ji udržely protože má na krku ránu, Kawalskiho chvat se dělal špatně, protože jsem ji nechtěla na ránu šahat... no prostě horor :D

Alespoň jsem byla pochválena, paní doktorka říkala, že kdybych to píchala menšímu pošukovi, tak to zvládnu hravě. Prý jsem přišla dobře připravená, všechno nastudovaný ( uvedla jsem samozřejmě své zdroje). Takže všem vám velký dík...i když to nakonec bylo faux pas :oops: :D

Do budoucna alespoň vím, že injekci zvládnu píchnout sama... jenom Justýně ne :D
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod kawi » 13 úno 2009 12:27

no vidis ot, sikulka :up:
a to, ze potkan neumi drzet, to holt neni tvoje chyba :smi: :roflcry:
btw, jakou to ma ranu na krku? :shock:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Injekce

Příspěvekod charlienka » 13 úno 2009 12:32

Ahoj, mám fakt velký problém s pícháním injekcí. Vždy když jí píchnu injekci, tak 3/4 obsahu vyteče mimo. Je mi hrozně líto jak piští a nemůžu zatlačit.....nemáte někdo zkušenosti, jak lépe injekci píchnout? aby potkyška co nejméně trpěla.... :(

přesunuto - Vranitko
Obrázek
Pets name: potkyš
Adopt your own!
Obrázek
Pets name: Proužek
Adopt your own!
charlienka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Meggy von Zverimex -black silvered berkshire standard(duben 2009)
Jasmína von Kalči Gaia - aguti berkshire standart (3.6.2009)
Onyx Beris - russian burmese (25.7.2011)

Za duhovým mostem:
Charlienka von Zverimex- Black hooded standard(srpen 2008-18.1.2011)

Příspěvekod Mája » 13 úno 2009 12:56

kawalski píše:no vidis ot, sikulka :up:
a to, ze potkan neumi drzet, to holt neni tvoje chyba :smi: :roflcry:
btw, jakou to ma ranu na krku? :shock:
Ona měla zubní absces, takže celej spodek tlamy až skoro na krk měla otevřenej... byla teď na operaci, předtím měla baytril, ale teď po zákroku, kdy jí to doktor čistil má právě atb injekčně každé dva dny.
Má to sice zapatlaný hypermanganem, ale stejně jí to musí bolet... až skončíme s léčbou, tak budem pracně budovat zpět naše vztahy... :(
Mája
Žabička
Žabička

Příspěvekod kawi » 13 úno 2009 13:12

ty voe :shock: tak to jsme bud prehlednul nebos to nenapsala :smi: kazdopadne to je potom kawiho drzeni i s fotkama na dve veci, kdyz ma zraneni okolo krku a tlamky :oops:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Mája » 13 úno 2009 13:29

kawalski píše:ty voe :shock: tak to jsme bud prehlednul nebos to nenapsala :smi: kazdopadne to je potom kawiho drzeni i s fotkama na dve veci, kdyz ma zraneni okolo krku a tlamky :oops:
Ne, to je moje chyba,já jsem to opravdu nenapsala...nicméně ty fotky s držením jsou super, aplikovala jsem dneska držení ocasu a to trochu pomohlo... navíc se určitě najde víc lidí, co uvítají tyhle rady až budou píchat injekce doma :) ;)
Mája
Žabička
Žabička

Příspěvekod kofola » 13 úno 2009 21:54

Charlienka, viz o stranu pred tymto. Je tam par skusenosti priamo od ludi, ktori injekcie uz pichali a tiez je tam linka na moj clanok, kde to podrobne opisujem. :)

Maji, to je dobry, holt potkan niekedy nedrzi. Xce to mensieho posuka. :-D
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jordannus Mouseville
Chloramphenicol Womi´s rats
Zajac Iletis

Příspěvekod Laura » 04 srp 2009 07:39

Přidám svou zkušenost, co se týká píchání injekcí fuzzům.
Fuzzové mají o docela dost silnější kůži než osrstění potkani, takže se připravte na to, že vám injekce půjde píchnout docela špatně a je nutno vyvinout docela velký tlak.
Je to trochu ošemetné, protože abych vůbec kůži propíchla, musela jsem dost zatlačit a jednou se mi stalo, že jehla projela napnutou kůží zkrz prostě díky "setrvačnosti".
Tach bacha na to ;)
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Za duhovým mostem:
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Příspěvekod Sharkie » 04 říj 2011 19:03

No skrz mi uz presla aj cez chlpatu mys a rovno do prsta :oops: ale to bolo uz davno, odvtedy mam bohuzial celkom slusnu prax :roll: Fuzz ma inac dobru vyhodu, ze je vidiet, ci je ihla naozaj pod kozou :)

Poslednu dobu sa mi hodne osvedcuje mys proste nefixovat, pretoze potom nezacne vyvadzat a ma to za sebou skor, ako si to stihne uvedomit :up: Proste mys na klin, jednou rukou chytit kozuch, pichnut, skontrolovat, ze je ihla spravne vnutri, trosinku prichytit mys, keby sa chcela cuknut (niektore veci asi stipu) a pustit to do nej (a v pripade agresivnej mysi este vcas uhnut rukou :whistle: ) a hotovo :smi: s trochou cviku sa to zvlada v jednom cloveku aj s problemovejsimi mysami bez pokusov o nejake fixovanie ;)
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod womi » 04 říj 2011 20:11

já taky nefixuju, ale mám myš na klíně a ještě přídavkem k tomu drbu :whistle:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Kimik » 04 říj 2011 20:14

Přijdeš si podrbat Warricka? :twisted: Mimochodem, už taky pícháme, a chudáček ani nemá sílu se bránit, tak doufám, že se mu to brzy zlepší, zatím to vůbec nevypadá nadějně :(
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod womi » 04 říj 2011 20:24

k tomu patří to tychlé uhnutí s rukou. Nicméně, Garethovi bych si nedovolila píchat injekce. Možná v posledních dvou měsícíh života :|
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Sharkie » 04 říj 2011 20:26

heh, tak Spota som sa vtedy tesne po kastracii fakt neodvazila drbat :lol: ale zato kusat skusal len zo zaciatku, potom som uz ani uhybat rukou nemusela, zvykol si :)
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod od Sorky » 29 pro 2011 18:31

už jsme byly 3 se Žofkou na injekci. A stejně at ji držim jak ji držim skoro vždy se mi vysmekne. Nechci ji zase držtek silně abych ji neublížila
Obrázek
od Sorky
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Žofka, Norka z Podkroví, Karosa Rat4u, Lionka Rat4u, Arway od Bailee, Ultima Sankari
Chovatelská stanice: Od Sorky

PředchozíDalší

Zpět na Potkaní lékárnička