Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak píchnout injekci

Léky, mastičky, co podávat, co nepodávat a zkušenosti s léky.

Jak píchnout injekci

Příspěvekod Mája » 11 úno 2009 18:49

Hledala jsem hledala, ale nenašla...

Potřebovala bych nějaký tip na to, jak podat antibiotika injekčně. Chodíme na injekce teď každý druhý den, bohužel nám to nějak vychází na neděli. Veterinářka se mě ptala, jestli to zvládnu sama píchnout... viděla jsem to stokrát, takže bych si na to troufla, jenomže Justýna se nedá udržet..dneska jsme měly obě s doktorkou co dělat.

K ruce bych bohužel měla jen moji mamku, která z toho má nervy a myš neudrží... takže pokud někdo máte tip, jak rychle, efektivně a bezpečně píchnout potkana a ne sebe ( a nejlépe jednoručně), budu moc vděčná... ačkoliv stejně to vypadá, že budu muset paní doktorku vytáhnout v neděli do práce... :?
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Re: Jak píchnout injekci

Příspěvekod Sharkie » 11 úno 2009 18:54

Jednorucne asi tazko :( ja musela otravovat spolubyvajuceho, ktory potkany fakt nemusi... bral si nanho gumene rukavice :( ale aspon mi ho podrzal... ale inac pokial pichas pod kozu, tak aj tak jednu ruku potrebujes na to, aby si si ju chytila a druhou pichas, takze niekto musi mys drzat :?

jo a mne to ukazali na veterine a nechali ma jednu mu pichnut pred nimi, aby videli, ze to zvladnem ;)
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod Mája » 11 úno 2009 19:14

Jdu tam v pátek a pokud bych teda musela doma píchat, tak jsem je chtěla požádat, abych si to nejdřív zkusila pod jejich dozorem... nicméně jak to tak vidím...
Justýna měla absces pod zubem, obrovitánskou díru na spodní čelisti a jenom čistění byl horor.. moje mamka si vzala chňapky, jenomže jí neudržela, takže jsem si musela poradit sama a celkem to šlo... bohužel injekce je něco poněkud jinačího :(

Kdybych alespoň věděla jak jí zafixovat... prohledala jsem všechno možný, adélinu příručku.. jenomže těžce se spolupracuje když nemám nikoho jinýho po ruce než maminu ... asi to teda nechám na paní doktorku
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod Sharkie » 11 úno 2009 19:22

No u nas to slo najprv v pohode, ale kazdy dalsi den sa Jack branil stale viac a viac, takze to bol vzdy boj :(
Obrázek
Žralok, který štěká, nekouše. Obrázek

A day without chocolate is like day without sun.
Sharkie
Adminka
Adminka
Potkani: žraloci: Patch, Bugfix, Wifi, Webrat, Capybara, Koala, Bunny

Příspěvekod eva.jingle » 11 úno 2009 19:42

:| My jsme píchali injekce Sněhurce-podařilo se nám to asi 2-3x ,jenže Matěj byl pak znervovaný když pískla,tak jí vždy pustil a když jsem jí držela já,tak nebyl schopný píchnout-no horor.Nakonec jsme to vzdali a poprosili jsme našeho "psího" veterináře,který má ordinaci kousíček od nás a je nonstop,protože tam i bydlí a ten jí každý den píchnul(naši potkaní veterináři jsou v Liberci,takže dojíždět 2xdenně dost dobře nešlo).
Jak není nějaký zdatný potkanář po ruce,jde to těžko.
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod kawi » 11 úno 2009 19:44

a co pozadat souseda nebo kamarada/ku? :smi:

potkana si das na stul nebo na klin ( dle me zkusenosti na kline je potkan klidnejsi, tudiz se mene boji a zustava vic v klidu ), uchopis ho zespodu a prstama obemknes krk a podpazi tak, jak vidis na obrazku ( tlapky jsou pod telem mezi ukazovackem a prostrednickem ), tim muz zafixujes telo, aby se nevysmekl ( jak ho drzis za prednima nohama, je pro nej docela tezke se vyvleknout ), druha ruka drzi potkana za koren ocasu. druhy clovek picha injekci :up:

Obrázek

na druhem obrazku moznost, jak udrzet vzpouzejiciho se potkana mimo jine i tim, ze ho zafixovaneho pritisknete k podlozce, palec ma byt mezi lopatkama, ja ho dla nahoru jen proto, aby byl lepe videt ten uchop ;)
Obrázek

ja osobne picham tak, ze potkana supnu na klin, uklidnim ho mluvenim a pohlazenim a pak chytnu kuzi tesne za hlavou ( jakoby na strane u lopatek ) a pichnu, vetsinou se ucuknou az kdyz uz je po vsem, ovsem to plati spise pro klidnejsi dokonale ochocene potkany :smi:
btw, injekci pichame podel tela, tedy hrot smeruje vodorovne s telem, ktere tak kopiruje, aby se jehla zapichla hned pod kuzi, misto do svalu :up:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod Haslerka » 11 úno 2009 19:45

Já píchám injekce sama, protože nikdo jiny mi je nepodrží. Jednou rukou chytnu za kůži na zádech, tím je zafixuji a do vznikle kožní řasy naplocho bodnu jehlu....
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Mája » 11 úno 2009 20:26

kawalski: Kamarádi jsou všici většinou v Brně a náš soused... no jéje... to si nedokážu představit :D
Nicméně moc děkuju za ty fotky, protože u veterináře se tohle bude hodit.. nějak mě nikdy nenapadlo držet myšákovi kořen ocasu. Mám spíš tendence držet je v náručí a škrtit :oops:

hašlerka: Já věděla, že jsi tady kdysi dávno zmiňovala, že sis injekce píchala sama a tak trochu jsem doufala, že napíšeš. Tak..za zkoušku asi nic nedám...prostě to v pátek navrhnu doktorce a zkusím to udělat pod jejím dohledem. Buď to půjde a nebo ne... zas mi je fakt blbý tahat doktorku v neděli do práce jenom kvůli tomu, protože u nás bohužel je jenom na sobotu a neděli pohotovost a za to jsou nekřesťanský příplatky. Takže to jít musí... no potěš.

Moc díky všem za rady!
Mája
Žabička
Žabička

Příspěvekod Kimik » 11 úno 2009 21:22

Já píchám injekce celkem úspěšně doma (tedy vždy s pomocí přítele, i když mám pocit, že už jsem to taky musela udělat i sama) a docela to jde. Poprvé jsem to zkoušela pod dozorem na veterině a bylo to fiasko, jsem totiž trémař a před očima profesionála jsem si připadala jak na zkoušce a ne a ne se trefit. Ale pan doktor měl svatou trpělivost, několikrát mi znovu ukázal, jak držet stříkačku, jak si nadzvednout kůži a potom zapíchnout a jednoduše stlačit. Tak držím palce, ať to zvládnete.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod kofola » 12 úno 2009 08:22

Máji na webe mám popis pichania injekcií, ale je fakt, že sa tam viac menej ráta s dvoma osobami, jedna potkana drží a druhá mu pichá injekciu.
Tiež držíme potkana na kolenách (aneb na klíne), aby bol kľudnejší, ale držíme ho trošku inak ako ukazuje Kawi, skôr spredu oboma rukami, aby sa nestalo, že ohne pri pichaní chrbát, pretože by som mu mohla ublížiť.

Skúšala som si to doma na utierke :-D a potom u veterinárky som jej musela ukázať, že to zvládnem, inak mi injekcie domov dať nexcela. Takže určo aj tá tvoja len uvíta, ak jej ukážeš, že to zvládneš.
Kika (ak si ju pamätáš z Prahy) pichá injekcie holkám tiež sama, skúsim sa jej opýtať, ako to robí, a potom ti napíšem.

Zatiaľ ti možno postačí to, čo mám na webe: http://www.squeek-rat.info/index.php?id=192
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jordannus Mouseville
Chloramphenicol Womi´s rats
Zajac Iletis

Příspěvekod Mája » 12 úno 2009 09:48

Díky všem moc, vše sem přečetla tak dvakrát :D...
Jenom doufám, že to nějak zvládnu, asi čeho se bojím nejvíc je jak jí držet za ten zátylek...ač vím že to nebolí, nějak mám vždycky nechuť to dělat...
Ještě mě tak napadla spíš teoretická otázka... když bych měla píchat potkanovi každý den, a jak hašlerka říkala, že jí to píchá teda do té řasy za krkem.. nemůže to myšce něco udělat, kdybych se trefila víckrát do stejného místa? Nebo když se to píchne poblíž toho předchozího vpichu.
Vím, že doktorka vždycky volí místo jiné..tak mě spíš zajímalo, co by kdyby... :oops:
Mája
Žabička
Žabička

Příspěvekod Kimik » 12 úno 2009 11:33

U nás na veterině píchají spíš než za krk spíš někam do oblasti zad (tedy spíš vzadu na boku, no jak to popsat, samozřejmě ne do páteře) a vždycky se snaží vybrat jiné místo, jednou vlevo, jednou vpravo a po vpichu vždycky jemně masírují to místo, aby se neudělala boule. Ale každej potkan reaguje na vpichy jinak, např. Vilík dostal před Vánoci několik injekcí a udělaly se mu tam ošklivé boule se strupy, které se hojily déle než měsíc a mlaďoši teď taky dostávali "včeličky" a vůbec nic jim to nedělalo.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Mája » 12 úno 2009 11:57

No právě, Džeryna jednou dostala injekci, udělal se jí tam obrovský strup a pak to teda opadlo, ale ještě dlouho měla to místo stuhlý... nevím teda jak Justýna, přeci jenom ji mám jen pár měsíců a tohle je moje první zkušenost s ní u veterináře.. i když je vidět, že na abscesy už trpěla a podle toho jak vyváděla při píchání injekce..
Mája
Žabička
Žabička

Příspěvekod kawi » 12 úno 2009 13:24

pichej urcite pokazde do jineho mista :up:
obcas se udela absces nebo krevni vyron, s tim uz holt nic nenadelas, prinejhorsim se utvori strup a pak i s chlupama odpadne, aby se uvolnilo misto nove kuzi, absces se da take vylecit :smi: vice mene pokud maji injekce zachranit zivot potkana ( antibiotika a podobne ), tak je vzdycky lepsi riskovat mensi problemy a komplikace pro vyleceni toho vetsiho :smi:
"Vlastnit potkana znamená, že vaše srdce bude navždy běhat mimo vaše tělo po čtyřech malých nožkách."
kawi
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: se pořád mění, takže přibližně plus mínus 16 kousků
( k říjnu 2015 landebert z mouseville, snowflake a snowball z VFU brno, fjodor michajlovič dostojevskij utahraptor, yaakov von percy, don šmoulič amour de rat, frodo, ferda a břéťa, caine, womiś guttalax, erik a teodor, kaleb z tazmánie :-)
Chovatelská stanice: nchs shareenov :-P

Příspěvekod kofola » 12 úno 2009 16:03

Ono sa niektore injekcie daju pichat aj do svalu, do zadnej packy, ale to by som neskusala.

Zakazdym je lepsie pichat do ineho miesta, inak sa mozu robit tmave stvrdnute plochy, kam ihlu proste nepichnes (zazili sme to s Kenym, ktoreho sme sa snazili niekolko mesiacov zbavit priznakov mykoplazmozy, ale neuspesne).

este jedno upozornenie Maji, nepichaj ihlu kolmo dole, ale snaz sa skor naplocho. Aby si jej nepichla do nejakeho organu alebo chrbtice. A ak sa da, pytaj od doktorky na doma inzulinky, maju najmeniu ihlu a lepsie sa s nimi manipuluje.
kofola
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jordannus Mouseville
Chloramphenicol Womi´s rats
Zajac Iletis

Další

Zpět na Potkaní lékárnička