Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Arpalit neo NE! - úmrtí miminka

Léky, mastičky, co podávat, co nepodávat a zkušenosti s léky.

Re: Arpalit neo NE! - úmrtí miminka

Příspěvekod Haslerka » 08 bře 2008 15:15

Dle mne ano, ale je možné, že na to má někdo jiný názor...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod nevi » 15 dub 2008 08:17

Bohužel máme další případ - zkopírováno z Lide.cz:
stala se mi takova vec. Moje dvoumesicni potkanka zrejme mela svrab uz od mladete, co sem si ji prinesla,tak sem ji predevcirem postrikala bricho a zada arpalitem.jak sem teda nasla na webu,ze by to melo pomoct.Na tom obalu bylo mineny , ze je to pro maly zvirata a nema to skodit.
Za hodinu se chovala uplne jinak,zacala ztracet rovnovahu a strasne kyvat hlavou ze strany na stranu a vubec se prestala orientovat v prostoru.Nemohla trefit na misto, kde mela napajecku s vodou,nereagovala na muj hlas,nic.
Tak jsem si rikala , ze je mozny ze byla omamena z toho arpalitu,protoze je mozny, ze si ho mohla ze srsti olizat.
Uz druhej den je na tom stejne a prijde mi, ze je to horsi a porad se skube...
takze relativne nevim,zda ma neco jako mrtvici nebo je dokonce slepa:(
nemate s tim nekdo zkusenosti?:(

kdyz si ji treba polozim na rameno tak stoji na jednom miste a nebo skoro pada:/
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod krysa » 15 dub 2008 19:41

tak to se obávám, že už nic nepomůže :(
krysa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Kiwi "ušatý torpédo" Vykřičník od Johanky
Uriáš "tryskomyš" Uracis of Gremleen's
---------
sladkým spánkem spinká Myšina aus zverimex

Příspěvekod Easinka a Martinka » 05 zář 2008 15:38

já teda arpalit neo používám ale v pěně. Moje potkanka s tím neměla žádný problémy. Akorát se jí nelíbilo, když sem jí to dávala, ale nějaké pozdější reakce žádné...a aspon ten pěnový má napsaný, že se má používat od věku 2 měsíců
Easinka a Martinka
Růžovka
Růžovka
Potkani: Easy of Bangala

Příspěvekod Nergita » 09 zář 2008 14:45

taky používám Arpalit neo pěnu a zatím to bylo vždy ok. Přeléčila jsem tím všechny potkany od Bangaly, co se ke mě dostali a úmrtí žádné. Je to ale pro mrňata od 2 měsíců.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Wren » 06 čer 2009 13:05

Už jsem to sem tuším někdy dříve psala...sama jsem dostala Arpalit Neo v pěně od MVDr. Mikulcové, moje měsíc stará potkanka měla všenky. Po tom co jsem našla tyhle zvěsti o tom, jak zabíjí arpalit potkaní prcky, jsem našla na netu slečnu "Withoutme" co ho používala a zavolala jí...poradila mi, že se nemusím bát a jen ohlídat aby to prtě neslízalo...

Arpalit jsem použila jak na měsíc staré mimi, tak na dvouměsíční potkanku. Nastříkala jsem si pěnu na ruku a potřela srst jen tak, aby se dostalo na všechny chlupy, ale nebylo tam toho zbytečně moc. POTKÁNKY JSEM POHLÍDALA NEŽ ARPALIT ZASCHNUL. Do dvou dní byly všechny všenky pryč a znovu se už nevrátily...

Osobně si myslím, že by se dala srst po zaschnutí arpalitu ještě překartáčovat dětkým kartáčem, aby se odstranily všechny přebytky přípravku, nebo potkana za pár hodin i vykoupat, přípravek by už měl většinu breberek zabít.

Stránka o arpalitu: http://minishop.kralici.cz/p524-arpalit-neo.aspx

ARPALIT Neo pěna:
"Pro všechny typy zvířat, zejména pro domácí mazlíčky, pro jemnou aplikaci v obličejové části, pro jedince s velmi citlivou pokožkou. Přípravky Arpalit Neo používejte k běžnému ošetření srsti i k ochraně proti opakovanému napadení parazity. Je určený pro všechna nepotravinová zvířata, zejména pro psy, kočky, ptáky, plazy a jiné drobné živočichy, včetně mláďat od stáří 2 měsíců. (řekla bych že právě kvůli možnosti olízání)
Hlavními insekticidními látkami jsou permethrin a fenoxycarb.
Permethrin zabijí dospělé ektoparazity a fenoxycarb likviduje veškerá jejich vývojová stádia. Tyto látky jsou na rozdíl od jiných jen minimálně toxické".

Takže osobně si myslím, že hlavní chyba byla neohlídat potkany než přípravek zaschnul...jedna věc je, když si potkan olíže např. mastičku na odřené tlapě obsahující hojící látky, ale přípravek určený k hubení parazitů... Mrzí mě to, stačilo by napsat k přípravku podrobnější návod, aby se nic nestalo :(

PS: moje stránka o potkaních lécích, složení je z příbalových letáků, použití pak od veterináře a z vlastní zkušenosti, budu ráda za jakékoli další připomínky a kritiku, chci dát časem dohromady za pomoci dalších chovatelů stránku s kompletním přehledem běžně podávaných léků včetně obvyklého dávkování (ve spolupráci s veterinářem) i alterntivních léčiv a doplňků (bylinky atd.) http://www.illegalrats.estranky.cz/stranka/zakladni-leky-pro-potkany
Svět je zázrak...vážně ;) Wren z ChS ILLEGAL Rats (http://www.illegalrats.webnode.cz/)
Wren
Růžovka
Růžovka
Potkani: Charlottka ILLEGAL Rats
Criminal RoD
Amelia ILLEGAL Rats
Chuck ILLEGAL Rats
Krišpín PotkanMarvel
Itara PotkanMarvel
Zikita PotkanMarvel
Casiopea od Máji
myšky Arwen a Galadriel
pískomil Alex de Large (v péči)
spousta amazonských a asijských druhů rybiček
Chovatelská stanice: ChS ILLEGAL Rats

Příspěvekod nevi » 06 čer 2009 13:24

To by ses musela zeptat všech, jestli měl s tím někdo problémy, protože dva zdroje rozcházející se v zásadních věcech jsou celkem na houby, ale na webu jsi o vyřešila koukám dobře. Tady šlo nejspíš o to, že přípravek byl ve spreji a kdoví kam všude se kapičky dostaly. Nějaké výjimečné vážné vedlejší účinky a poskožení nervové soustavy s následkem smrti se vyskytly i u Ivomecu a dokonce i v případě pravděpodobného předávkování Enroxilem.
Hlavní je číst příbalové letáky, i když vám lék dá doktor, a dát si bacha na vedlejší příznaky... já tohle napsala u svého přehledu léků.

Detaily ohledně přehledu viz SZ, taky už je to Offopic. Uveď se prosím i nahoře v přehledech :)
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod ironie » 04 črc 2013 00:16

!!! ARPALIT NEO NEPOUŽÍVAT ANI NA DOSPĚLÉ POTKANY !!!

Dnes mi kvůli němu uhynula Dvířka. A to jen proto, že jsem jí spolu s Žolíkem vložila do vyčištěné a arpalitem vystříkané klece. Po chvilce Dvířka dostala záchvat a do pěti minut mi umřela v rukách. Žolík je v pořádku.
I nedávno bylo podezření, že arpalit neo způsobil u jedné z mých potkanic mrtvici. Naše veterinářka sama tvrdí, že může být pro malá zvířata ve větší míře toxický.
Arpalit neo používám dlouho, i jako postřik do kožichu, a nikdy nebyl problém. Dokonce ani u Dvířky.
Po dnešní zkušenosti zavrhuji arpalit neo jako relativně bezpečný prostředek. Kdo odhadne to správné množství, kdy je ještě bezpečný a kdy už se stává toxickým? Ano, roli hrají další faktory, přesto já už nehodlám hazardovat se životy mých potkanů tímto způsobem.
ironie
Skákavka
Skákavka
Potkani: Girly & Jelly Bean of LMG Rattery

Za duhovým mostem =,(

Feedee´s Cilka & Clarice, DeeDee of Satannow, Wasabi & VooDoo von Zverimex, Darkness of Satannow, Woodoo´s Chiki a Shakira, Widlička of Smeagolie, Mahiru AkaiTatsu, Manatsu AkaiTatsu, Queeny of Rat4U, Darkness, Jingles, Woodoo's Sherlock, Shadow, Černá, Bílá, Dvířka, Žolík

Předchozí

Zpět na Potkaní lékárnička