Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Marbocyl

Léky, mastičky, co podávat, co nepodávat a zkušenosti s léky.

Marbocyl

Příspěvekod MatiMate » 12 črc 2007 19:59

Stala se chyba....koupila jsem si potkanka ve Zverimexu na Flore. Fuzze samecka. Uz pri koupi byl velmi ustraseny a skoro "tuhy strachem". Pcikal a zdalo se mi, ze hure dycha. (Jak zpravny imbecil jsem si ho vzala i kdyz vsechno kricelo nemocne zvire neber) Takze chlapecek cca 4-5 tydenni pcikal dal a po doneseni domu zacal dychat s otevrenou tlamkou. Nezral a byl apaticky a samo ze mu to hralo na plicich.Zasla jsem s nim na veterinarni kliniku Erika (mohu vrele doporucit, chovaji se skvele a jsou perfektni profesionalove). Maly dostal jednorazovou injekci a pak antibiotikum do tlamky po 12 hodinach. Jmenuje se Marbocyl. Klucina byl jako haderek a vubec se nebranil pri podavani antibitika, ale rano zacal zrat a dychal se zavrenou tlamkou. Ted uz se brani jako cert, kdyz ma dostat antibiotikum a upravuje karanteni klec k obrazu svemu.

Mam dotaz, mate nekdo zkusenosti s Marbocylem? Je to flourochinolon a urceny primarne pro prasnice:) Nezadouci reakce v miste vpichu? Snasenlivost?

Jak dlouho by mela trvat karantena u klucika s prelecenym zapalem plic? Mam jeste 3 kluky a byla bych hodne nervozni kdyby to dostali :(
MatiMate
Růžovka
Růžovka
Potkani: Mí za duhovým mostem: Fidlik, Che, Klemisek. Shanim Patchwork 2 hosiky at mmi neni smutno :)

Re: Marbocyl

Příspěvekod Nefertity » 12 črc 2007 20:05

Já tě chápu, já když vidím potkánky ve zverimexu, tak se mi chce brečet a nejradši bych je všechny zachránila. A když už bych nějakýho kupovala, tak by mi asi taky nedalo a "chtěla bych zachránit a vyléčit toho chudáčka" i když by mi zdravý rozum říkal, ať vezmu zdravého.
Takže ti držím palce, ať se z toho klučina dostane :up:
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod MatiMate » 12 črc 2007 20:19

Tak tak. Kdyz vidim jak v nekterych prodejnach se zviraty prodavaji a chovaji zvirata beha mi mraz po zadech. Klement je uz dablik, rejdi a zere a primoumerne produkuje bobky zdrave barvy a konzistence. Obcas si pcikne, ale dycha normalne. Ale stale asi neni vyhrano...
MatiMate
Růžovka
Růžovka
Potkani: Mí za duhovým mostem: Fidlik, Che, Klemisek. Shanim Patchwork 2 hosiky at mmi neni smutno :)

Příspěvekod Bethan » 24 črc 2007 15:34

Marbocyl neznám, většinoiu se dává Baytril, ale tohle bude předpokládám podobné. U ATB se občas stává, že místo vpichu olisá a ztvrdne, ale to bývá u opakovaného podávání injekčně. Jinak to chce léčit aspoň 10 dní a karanténu bych nechala tak 14, pak už by to měo být ok
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod MatiMate » 24 črc 2007 16:34

Misto po vpichu zatvrdlo a olysalo, ale ted uz je to vporadku. Klima uz je s ostanima v klicce a kupodivu se ho chlapi i ujmuli :)
MatiMate
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Bethan » 24 črc 2007 19:39

tak to je fajn ;)
Sigmund Freud
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek

Příspěvekod MatiMate » 24 črc 2007 20:08

Mela jsem strach, ze mi umre. Byl to uplny haderek, nemel zajem o okoli, nezral dychal z otevrnou tlamkou...byl to maly zazrak jakmile zacal jist.
MatiMate
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Bethan » 25 črc 2007 11:56

to chápu :( někdy sou s těma zvířátkama děsný nervy...
Sigmund Freud
Bethan
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod MatiMate » 25 črc 2007 19:06

Souhlasim, jakmile jsou nemocni je to des:( Nastesti byl nemocny jen Klement a ostani hosi jsou zdravi a spokojeni. No takove drobnosti jako obcasne sramy z vecneho kdo je sef v kleci neresim :)
MatiMate
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Bethan » 28 črc 2007 16:32

to já taky ne, to by mě muselo šlehnout... ale jednomu se furt vrací absces a to je o nervy :(
Sigmund Freud
Bethan
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod MatiMate » 06 srp 2007 11:44

Klement je uz ruzovoucky zdarvoucky ale bojacny potkanej¨k:)

Ty vecne rvacky. Alvaro je porad samy sram a nektere sjou dost hluboke.Che mu dava zabrat aledkyz uz je chci rozdelit tak je najdu stulene spokojene spolu spinkajici. Jednou jsem byla s Chem 2 dny pryc a kdyz jsem ho dala zpet do klece tak se Alvaro mohl zblaznit, vubec ho nechtel pustit z oci a z cichu byl na nej neustale nalepeny pecoval mu o srst tulil se k nemu...no a pak se v tech chlapech vyznejte :wink:
MatiMate
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod eva.jingle » 07 zář 2007 07:20

Prosím pěkně o radu-změnila jsem veterináře-od předešlého jsem před několika týdny dostala pro potkanku Marbocyl-byla to čirá nesmradlavá tekutina.No a před třemi dny jsem byla u nového veterináře a ten mi dal pro velké holky Marbocyl který má žlutou barvu a smrdí jako ..... no fakt smrad.Nevíte někdo co je z těch dvou Marbocyl :smi: ???Díky E
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Tkanu » 29 kvě 2009 17:34

Taky jsme dostaly Marbocyl. Sametka po něm smrdí jako lékárna, zvlášť když dostala ještě vitamíny (učila jsem se píchnout injekci), takže ještě příměs béčka. Dr. Holá s ním má prý dobré zkušenosti, nedělají se po něm nekrózy.
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Sametka
Vzpomínáme: Tkanička Mašlička Hvězdička Knoflenka

Příspěvekod Tkanu » 31 kvě 2009 18:47

K tomu Marbocylu musím ještě dodat, že dost štípe, Sametka vždycky dělá strašnej cirkus a teď už bohužel i předem, když ví, co přijde :(
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Sametka
Vzpomínáme: Tkanička Mašlička Hvězdička Knoflenka

Příspěvekod adahradska » 24 dub 2013 06:19

Ježíš, já se s tý mlsný potvory zblázním! :dozey:

Může se už nadrcený s přesnídávkou smíchaný marbocyl nechat v lednici přikrytý na zítřek nebo to mám radši vyhodit? :smi:
adahradska
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nany ILLEGAL Rats, *14.2.2014
Qíčala OdAdush *27.5.2014
Sušenka of NippyLand,* 6.9.2014
Vafle OdAdush,*24.11.2014

naše malá fuzzinka Hryzantéma-přineseniny 12.10.2008-čeká na obláčku od 13.6.2011
Fuzzatá Františka OdAdush,*26.7.2011, v nebíčku od 6.7.2014
Ředitelka zeměkoule OdAdush *27.5.2014 †27.8.2014
Í OdAdush, (Mimino) *16.6.2012 †19.11.2014
Koudelka Z Hamaku, *13.8.2011 †5.5.2015

Další

Zpět na Potkaní lékárnička