Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Baytril = enroxil = enrogal

Léky, mastičky, co podávat, co nepodávat a zkušenosti s léky.

Re: První pomoc

Příspěvekod gruncza » 12 pro 2007 13:29

UDUSÍ SE?

Ahoj, omlouvám se, jestli to sem nepatří, ale nejsem si jistá, jestli moje myšička opravdu nebude potřebovat 1. pomoc...

Pár dní pšikala, na veterině (MVDr. Mikulcová) předepsali jen Vitamin C a BetaGlucan, zlepšilo se to a pak zase naráz zhoršilo. Ani čajíky nepomohly. Dnes jsme opět byly na veterině, ošetřovala nás jiná paní doktorka (paní Mikulcová nemocná), prý už to má trochu na plicích-- dostaly jsme Baytril. Bonnie ale vypadá, jako by umírala. Sedí, očíčka přivřená ,tělíčko se jí pohybuje rychle nahoru dolu, vycházejí z ní "hvízdavé" zvuky, nereaguje ani na pití, v nose pravděpodobně poryfy-- červený, prostě nemůže dýchat.

Bojím se, že jak jsem tu už někde četla, se udusí nebo ji např. ten Baytril zabije, jak už tu taky někdo psal...

´Bylo by supr, kdybych byla jen zbytečně hysterická, ale nikdy jsem předtím myš neměla, ale měla jsem to štěstí vidět jednu umírat a vypadala podobně.

Děkuju Gruncza
gruncza
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Veve » 12 pro 2007 13:33

a už si jí dávala ten Baytril?
pít musí, po Baytrilu nebude mít moc chuť na jídlo
Obrázek
Veve
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: František, Ibišek a Kuba

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

Příspěvekod gruncza » 12 pro 2007 13:36

Ano, paní doktorka jí píchala dávku. Další budem dávat orálně..
gruncza
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Veve » 12 pro 2007 13:42

gruncza píše:Ano, paní doktorka jí píchala dávku. Další budem dávat orálně..

on ten Baytril není pro potkánka příjemná věc, my ho dostaly jako prášek a dávala jsem jim ho do jídla... důležité je, aby potkánek pil (kdyžtak mu dej pití stříkačkou, aby nebyl dehydrovaný) a trochu jedl... jestli jste byli u veta ráno, tak bude chtít odpočívat, ale hlavně, ať pije
Obrázek
Veve
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: František, Ibišek a Kuba

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

Příspěvekod gruncza » 12 pro 2007 13:47

Děkuju za odpovědi..
No jo, jenže já se spíš bojím, že než ten Baytril začne fungovat, tak se udusí. Je na ní vidět, jak se snáží lapavě nadechnout tlamičkou, jak lapá po dechu. nenašla jsem tu, a ani doktorka, mi neřekla jak může potkan smrkat nebo něco takovýho :)- no, protože nic takovýho asi neexistuje... ale ona se dusí..
gruncza
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Jaja » 12 pro 2007 16:05

Gruncza: potkanka v sobe bojuje s infekci takze necekej ze bude radostne behat.. Jinak potkani kdyz maji ucpany nos tak psikaji, smrkat neumej.. Takze nepanikar a co pro ni jeste muzes udelat je dat ji do tepla-bud ji dej do klece lahev s teplou vodou nebo na ni svit lampickou s obycejnou zarovkou co se zahriva.. Osobne bych preferovala tu lahev (proste napust do petky vodu z kohoutku tak akorat teplou) protoze potkani svetlo moc nemusi.. Pokud ji doktorka jednu injekci pichla tak to antibiotikum zacina pusobit velmi rychle cca do pul hodiny, ale nemuzes cekat ze to zabere hned po prvni aplikaci spis zacnou priznaky ustupovat tak za tri az pet dni.. mozna i pozdej.. respiracni infekce by se meli lecit minimalne deset dni. joa az ji to budes cpat do pusy tak bacha Baytril je piserne horkej a potkani ho radi vyplivujou.Ja to micham do pribinaku nebo presnidavky.
tak at se uzdravite co nejdriv.
Jaja
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod gruncza » 16 pro 2007 16:04

Bonninka už je v nebíčku.
gruncza
Růžovka
Růžovka

Baytril 5%

Příspěvekod Lady.Blackie » 01 dub 2008 18:39

Nevíte, jestli lze potkanům dávat i Baytril 5%? (Běžně se dává králíkům.)
Uvažovala jsem, jestli by prostě nešla klasická dávka 2,5 procentního baytrilu zkrouhnout na polovinu. Známý vet mi totiž tohle nabízel, abych nemusela lítat na veterinu s "pojízdným holubníkem". (Dávky by mi samozřejmě rozpočítal, ale s potkany mu zkušenosti chybí...)
Co myslíte?
V dávných dobách válečníci hrdě bojovali, zkřiveni bolestí a zbroceni krví umírali. Umírali v těžkých bojích za práva svého národa, za statečné činy jim otevřela brány říše Valhalla.

My musíme jít po stopách svých předků, hrdí bojovníci dnešních dnů.
My nenecháme svou zem v rukou podlým nepřátelům, my překročili svůj strach ze smrti.
Lady.Blackie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ~ Edgar ~ Cipísek ~ Mikuláš ~ Larry ~ Iggy ~ Geralt ~ Dorian Gray ~ Hades & Herodes of Nergita ~ Loki ~ Vincent ~ Tristan ~ Enjorn & Eigar z Nilfheimu ~ Borisek ~ Casey PotkanMarvel ~ Arcturus ~ Gabriel ~ Drátek & Nero ~ Hoodie ~ Očko ~ Remus of Gremleen´s ~ Abbie ~ Zoey Bowie ~ Dave a Rimmer of Nergita

Opustili nás: Rampouch a Rumík OdAdush, James Brown, ZIGGY STARDUST <3 :(

Re: Baytril 5%

Příspěvekod Haslerka » 01 dub 2008 22:01

a proc lítáš na veterinu s pojízdným holubníkem? Já atb dostanu na 14dní sebou a nemusim pak nikam litat, max na prohlidku po dobrání, nebo pro jiná atb pokud baytrill nezabere..osobně bych ale takhle nepremyslela, davala bych normalne 2,5%
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Antibiotika - dávkování

Příspěvekod Matěj » 17 srp 2008 00:19

Ahoj,
mám prosbu jestli by mi náhodou někdo neporadil nebo mě spíš neujistil ohledně dávkování atb - dostal jsem bajtryl 2,5% a mám to dávat myšce 330g v množství 0,15 mililitrů, mam pocit že jsme dávali většinou množství menší, ale nevim jestli to nebylo jinak ředěný. Naši doktorku máme na dovolený Evu Jingl mam taky na dovolený a náhradní doktor ve mě nebudí takovou jistotu, nerad bych jí tim ještě odrovnal ledviny. :|
Díky moc.
Matěj
Růžovka
Růžovka
Potkani: Jamesík a spol.

Re: Antibiotika - dávkování

Příspěvekod chesterfield » 17 srp 2008 09:47

Matěji čtu tady na lístečku co mám Baytril pro Semišku - váha je přibližně stejná a dávkování máme 0,15 ráno a večer, takže by to mělo být OK. Jo a je 2,5% taky
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Matěj » 17 srp 2008 12:06

Takto máme stejně,
asi to bude v pořádku, jistota je jistota.
Každopádně moc dík.
Ahoj
Matěj
Růžovka
Růžovka
Potkani: Jamesík a spol.

Příspěvekod nevi » 17 srp 2008 12:11

To bude v pohodě. Dávkuje se to obvykle 0,05 ml na 100 g potkana, co jsem tak vypozorovala. Na dlouhodobé braní poloviční dávka - Tarja brala asi 3 týdny 0,05 ml a má 200g.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Re: Baytril

Příspěvekod Haslerka » 21 zář 2008 18:56

baytrill=enroxil=enrogal všechno obsahuje stejnou uč.latku enrofloxacin...max se to muže lisit v koncentracích...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Re: Baytril

Příspěvekod Nefertity » 13 úno 2009 09:38

Adéla (sob zář 09, 2006) píše:Baytril:

1,0 ml obsahuje: Enrofloxacinum 25,00 mg
1 tableta obsahuje: Enrofloxacinum 15,0 mg; 150,0 mg

Cílový druh zvířat: psi, kočky.
Antibiotikum pro terapii infekčních onemocnění psů a koček vyvolaných následujícími vůči enrofloxacinu citlivými gramnegativními a grampozitivními bakteriemi: E. coli, Salmonella spp., Pasteurella spp., Haemopphilus spp. a stafylokoky. (Pasteurella pneumotropica je jedna z potkaních plicních baktérií.)
Baytril je na základě svého spektra účinnosti indikován u bakteriálních jednotlivých a smíšených infekcí dýchacích cest, trávicího traktu, močových cest, kůže a ran.
Před zahájením léčby Baytrilem by měla být přezkoušena citlivost bakterií pomocí antibiogramu.

Kontraindikace, nežádoucí účinky: Přípravek má indikační omezení, tzn., že by měl být použit pouze pro léčbu závažných infekcí, na základě klinických zkušeností podpořených diagnostikou původce onemocnění a zjištění jeho citlivosti k dané účinné látce a rezistence k běžným antibiotikům. (U potkanů by měla aplikace Baytrilu být ověřená léty zkušeností, takže snad v pořádku.)
Antagonistické působení v případě kombinace s makroidy, chloramfenikolem nebo tetracykliny. Současně by neměla být podávána nesteroidní antiflogistika. Nepodávat současně s theofylinem. (Baytril se obvykle kombinuje s doxycyklinem, který mezi ty vypsané léky nepatří.)
Nepoužívat při poruchách růstu chrupavek. Nepoužívat u psů a koček do stáří 12 měsíců resp. do ukončení růstové fáze. Předávkování může u koček způsobit poškození zraku až slepotu. Nepoužívat zvířat trpících záchvaty centrálního původu. (Takže Baytril je asi nevyvolává, ale když je zvíře náchylné, může záchvaty spustit. Blbý je, že do toho nikdo nevidí. V případě potkana po předcích, kteří měli epilepsii nebo podobné onemocnění bych Baytril asi radši nevolila.)

Dávkování:
injekce - Základní dávkování je 5,0 mg/1 kg, což odpovídá 0,2 ml/1 kg ž.h. Psům by se jednorázově nemělo podávat na jedno místo více než 5 ml, kočkám více než 2,5 ,l. Baytril se aplikuje subkutánně po 5 dnů, u chronických onemocnění až 10 dnů.
tablety - Obecná dávka je 5 mg na 1 kg ž.hm. perorálně jednou denně (tj. 1 tableta 15 mg na 3 kg ž.hm. nebo 1 tableta po 150 mg na 30 kg ž.hm.) po dobu 3-10 dní.
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

PředchozíDalší

Zpět na Potkaní lékárnička