Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Baytril = enroxil = enrogal

Léky, mastičky, co podávat, co nepodávat a zkušenosti s léky.

Příspěvekod Veve » 03 dub 2007 19:17

Vet mel jen ten v tabletach. Jedna tableta je 15 mg a koukam na obal a 1 tableta = 3kg, coz mi prijde, jako ze kdyz ji dam ctvrtku tablety, tak to bude moc :cry:
Veve
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: František, Ibišek a Kuba

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

Příspěvekod Veve » 03 dub 2007 19:18

Bydlim momentalne ve vetsi vesnici a v okoli zadny jiny vet, ktery by mel zkusenosti s malymi zviratky neni.
Veve
Superpotkan
Superpotkan

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

Příspěvekod Bethan » 03 dub 2007 19:44

čtvrtka je moc, to je tak pro mýho dospělýho megasamce :( vychází mi, že průměrně velká samice by měla mít trochu míň, než osminu.
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod Veve » 04 dub 2007 05:09

Krisi je ze zveraku, takze tezko rict, jak muze byt stara, ale odhaduji ze bude mit max 40 dkg
Veve
Superpotkan
Superpotkan

za duhovým mostem:

Příspěvekod Nergita » 04 dub 2007 07:44

400g samice je docela velká ale i přesto bych zašla k vetovi, s ABT bych neexperimentovala. Zvlášť u potkana, kterého lze předávkovat.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Veve » 04 dub 2007 07:48

vsak ty ATB mi dal vet, jenze vubec nevi, jak ji to nadavkovat :cry:
Veve
Superpotkan
Superpotkan

za duhovým mostem:

Příspěvekod Phoca » 04 dub 2007 10:18

keď mi vet dáva lieky, číta si leták kôli dávkovaniu.. to nemôže byť taký problém pre neho si to vyrátať :?
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod vranitko » 04 dub 2007 10:21

jo když dostával Luky ATB, tak veterinářka taky docela dlouho pročítala odbornou literaturu kvůli správnému dávkování.
Já si stejně myslím, že každý máme ten svůj vlak.
I vás dříve nebo později nějaký přejede (Alois Nebel)

Obrázek

máme 3+1... starostí a zmatků
vranitko
Moderátor
Moderátor
Potkani: Asik of Ituri;
Chippoke von Akaitatsu;
Byte of Ituri;
Cinyk z Nyppilandu

Příspěvekod Danny » 04 dub 2007 10:29

taky si myslím, že nemůže být pro vet problém spočítat dávkování. My jsme tedy Baytril dostali vždycky tekutý do tlamičky. Ale jelikož je hodně hořký, tak mi po něm přestal Balů jíst a začal až zase po změně ATB.... Jinak při 400 g bych to viděla tak na osminku prášku...ale měl ti to spočítat...
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Veve » 04 dub 2007 10:57

a to ma pritom uvedene, ze je to vet pro drobna zvirata.... no, ja nevim teda, asi zajdu k jinemu vet :(
Veve
Superpotkan
Superpotkan

za duhovým mostem:

Příspěvekod Haslerka » 04 dub 2007 10:59

A jinak dávkování léku najdete tady, napriklad...je to tedy psané pro morčata..ale mohlo by to být dost podobné..http://www.morcata.cz/cavia-bohemia/leky.htm
Jsou to stránky MVDr. vítkové...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Danny » 04 dub 2007 13:20

veterinář pro drobná zvířata znamená, že neošetřuje třeba skot, koně, prasata a tak...ale že je na psy, kočky, atd..ale neznamená to, že je na hlodavce...bohužel :?
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Veve » 04 dub 2007 13:24

jasne, akorat, ze tenhle vet je uveden na http://www.potkani.info jako ze se na to specializuje, ale moc mi to neprislo... byli jsme u nej podruhe. Na prvni navsteve si ji prozkoumal v naruci, jenze byla jeste divoka a ted ji teda zrovna dvakrat nevysetril:(
Veve
Superpotkan
Superpotkan

za duhovým mostem:

Re: Zánět průdušek? :(

Příspěvekod Haslerka » 23 zář 2007 15:06

Jinak k Baytrillu, měla jsem ho už hodněkrát a žádný problém, naopak mám spatny zkusenosti s Borgalem, je moc slabý a nezabíral mi na vrkání(ják jsem pak zjistila tak pry je dobry jen u virozy proti moznému druhotnému zanetu, ale na rozjety zapal plic ne-e), takže bych ho hned neodsuzovala, ted už vyžaduju na vrkani hned Baytrill.Pokud se mu chcete vyhnout tak pozor má několik dalších jmen-Enroxil, Enrogal a právě zmiňovanýVetoflok vsechno obsahuje stejnou ucinnou latku-enrofloxacin, jen je to od jineho vyrobce.
Takže dalsi používaný atb jsou např. Noroclav..
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska

Re: Zánět průdušek? :(

Příspěvekod Haslerka » 23 zář 2007 15:13

chesterfield píše:jsem snad sice nic proti Bytrilu neřekla, ale stejně dík za uklidnění, už po dvou dnech vrká míň, já s nímnemám - naštěstí žádné zkušenosti, a doufám že ani ádné další mít nebudu.

to nebylo na tebe, to bylo k tomu co se resilo o par stran dřív:)
Jsem jen chtěla upozornit, že jak někdo doporučoval misto Baytrillu Vetoflok tak že je to uplně to samé:)
jinak jsem našla docela šikovnou stranku, kde je nazev atb, jeho prumyslove nazvy i komu se to může dát:
http://www.volny.cz/vetlab_barnet/CITL.htm
Moje parta Osmyšáků
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan

PředchozíDalší

Zpět na Potkaní lékárnička