Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak dostat do potkana léky...

Léky, mastičky, co podávat, co nepodávat a zkušenosti s léky.

Re: Jak dostat do potkana léky...

Příspěvekod Kimik » 16 pro 2010 12:14

U nás tedy podávání ATB bylo vždycky velký stres. Člověk musí vymyslet, do čeho ten lék dá, pak musí potkana donutit, aby to celý opravdu snědl, já je vždycky s tím jídlem zavírala do přepravky a stejně jsem si nikdy nebyla jistá, že to opravdu do sebe dostane. Injekci píchneš a je to.
Jednou k nám přijela Praya, že byla zrovna na Barrandově a potřebovala dát potkance ATB, tak přišla k nám a já jí to musela píchnout. Přítel na to koukal jak zjara, jestli prý teď k nám budou jezdit potkanáři z široko daleka a já jim budu píchat injekce :lol:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Hayam » 16 pro 2010 12:15

Cayro, když chci narvat něco Opi do pusy, tak se vzteká, trvá to dlouho a nadává jak mezek. Když jde na injekci, tak jí posadím na stůl, někdo jí píchne injekci a ona se ani nehne, prostě jí to netankuje. Padma to má takhle, jen ještě výrazněji špatně snáší, když se jí to snaží někdo dát do tlamky. V momentě, kdy cítí atb, tak se nedotkne ani té nejlepší lahůdky. Daky to má se stresem při jakékoliv péči tak, že v momentě, kdy se jí snažíš přidržet, i když jen na mastičku, natož na atb, tak stříká z nosu porfyrín smíchaný s krví. Opravdu věřím tomu, že volím tu nejefektivnější metodu a pro moje potkany i tu nejméně stresující.
Chovatelská stanice potkanů Al Gabal

Slušné holky jsou nejpozději v deset večer v posteli... a nejpozději o půlnoci doma.
Obrázek
Hayam
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Dámy
Desmeralda OdAdush, Calanthe al Gabal, Zsa Zsa (Zuzanka) Iletis, Elena al Gabal, Senay Iletis

Pánové
Ulk van Rattonia, Go-Go Juice (Džus) OdAdush, Bebešin Kaa

Na louce za Duhovým Mostem
Onyx, Opium a Hathsepsut z TazManie, Paní Myšová ze skládky, Daky a Padma Potassium of Navel, Prisca Iletis, Limousine of Nippyland, Damon von Percy, Ashanti of Ratwood, Anténka OdAdush, Amrit al Gabal, Tonička van Rattonia, Chio Sunny Rat
Chovatelská stanice: Al Gabal

Příspěvekod Cayro » 16 pro 2010 12:27

Jak jsem řekla, nekritizuji to. Jen já bych to třeba zkrátka neriskla. Sama injekce nesnáším a stačilo mi jen jednou, že jsem musela dospělému člověku píchnout inzulinku... natož pak do myšičky. Takže raději volím do tlamičky. Už jsem si vpracovala několik metod, jak to zvládnout rychle, efektivně a bez ztrát a snad i stresu.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod nevi » 17 pro 2010 20:48

Nekrózu jsme měli jen jednou, když jedna veterinářka trvala na tom, že píchne Ginny enrogal pod kůži, ačkoliv ten se právě píchá do svalu, aby nedělal nekrozy. Když má potkan vážný zánět, tak opravdu není na místě opozdit nebo vynechat několik dávek ATB proto, že potkan nesnědl "kašičku" nebo piškot, protože vyčenichal léky, a protože injekce by ho štípala (když ji vpíchnete pod kůži na zadku, tak to potkana nebolí, ale třeba Marbocyl chvilku štípe). Už jsem v létě píchala Raise Marbocyl si tři týdny, Ariše totéž týden. Jen dvakrát jsem aplikaci zkazila a lék místo v potkanovi skončil na potkanovi.

Tady se může vyskytnout trochu jiný problém. Měla jsem za ty tři roky aspoň na jendé návštěvě veterináře spojené s aplikací injekce devět potkanů, a z toho u dvou to byl docela problém. Nieves má tak hrubou kůži, že při pokusu o vpich Convenie o ni na IVETu ohnuli inzulinku, takže místo pod kůži na zadku dostala pigáro pod kůži za přední packou. O Tarju kdysi veterinář ohnul inzulinku dokonce při pokusu vpíchnout jí injekci pod kůži na hřbetě.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Miko-chi » 16 srp 2012 17:08

Ahojky,nechce s emi to tady hledat,nemám moc času,chci se zeptat jak co nejlépe podat potkance baytril,s čím to mám smíchat? S přesnídávkou nebo do nečeho jiného abys to všechno snědla??
Messinka a Mikinka <3 (čertík a andílek)
Miko-chi
Skákavka
Skákavka
Potkani: Messinka a Mikinka <333

Příspěvekod chesterfield » 16 srp 2012 18:52

už to máš v tom tématu vrkání - jukni
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Makushka » 17 pro 2014 13:47

Naše zmlsané myši celkem ochotně jedí antibiotika Enroxil (= Baytril) v jogurtu, přesnídávce či pribiňáku. Někdy dáváme i psí paštiku. Sice ty antibiotika trochu smrdí, ale poživatelný v jídle jsou kupodivu bez problémů.

U myší odmítajících jídlo je to pochopitelně svízelné...
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Domča » 07 črc 2015 01:01

Achjo, já už jsem zoufalá. Adoptovala jsem si dvě holčičky a ta jedna dobírá léky (Marbocyl a Ronaxan).. A nemůžu to do ní ani zaboha dostat :cry: První den, první dávku si vzala tak, že jsem to rozdrtila, rozmíchala v trošičku pomerančovém džusu (doporučila mi bývalá majitelka) a dala na piškotek.. Aspoň trošičku toho piškotku si vzala.. Ale teď nic.. Nevezme si to ani v mase, ani v piškotu, ani v džusu, ani v buchtě, kterou si jakou jedinou ode mě z ruky vzala (když tam ale nebyly léky).. Prostě z ničeho.. V kleci to nechat ležet nemůžu, vždycky si tu druhou na hodinku vytáhnu, aby jí to nesežrala, protože ta je žravá až až, ale prostě to nesní.. chtěla jsem jí nechat odděleně, aby to ta druhá zatím snědla, ale byla z toho hodně vystreslá, kort z novýho prostředí.. K holkám jí zatím zařadit nemůžu, nemám čas jí hlídat a sledovat, jak spolu vycházejí, jsem od devíti do půlnoci každý den v práci.. a teď babo raď.. :lol:
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Příspěvekod womi » 07 črc 2015 06:35

stříkačkou přímo do tlamy :smi:
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod nevi » 07 črc 2015 06:41

Zkus jesenku, nebo jestli umíš píchat injekce...
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod womi » 07 črc 2015 07:33

se obávám, že ten Ronaxan je tbl....
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod nevi » 07 črc 2015 07:40

Jaká je tam účinná látka?
nevi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod DraXitko » 07 črc 2015 15:03

Tabletky jsem drtila do pribiňáka... ostatní střikačkou do tlamky. Dost holek mi po stříkačce chňape samo, ale i když to odmítajít, tak se to dá v klidu vybojovat v jedné osobě.
"...ale že existují lidi, kteří lžou jen proto, že můžou. Že něco řeknou, slíbí a nic to pro ně neznamená... To jsem do té doby nevěděl a docela mě to překvapilo..."
Obrázek

Chumtalky
DraXitko
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Chumtalky za duhovým mostem: Negí, Joy, Vari, Micro, Šedi, Líza, Dýdý, Taší, Kebu, Algee, Rachel, Estelka, Melanie, Zombie, Celestýnka

Příspěvekod Domča » 07 črc 2015 19:09

Injekce jsem zavrhla, i s bývalou majitelkou, byl by to velký stres pro ní, už teď je chudinka takový vyplašená, navíc tam nemám čas každý den jezdit, jak říkám, jsem pořád v práci.. :| Ale domluvili jsme se na tom že jí to budu podávat tou stříkačkou rovnou do tlamičky. Snad jí sama zvládnu, chudinka už se zamnou asi nikdy nepřijde pomazlit.. :lol:
Nepotřebuji žádného filosofa, který by za mne rozhodl, kdo je a kdo není "hoden" mého soucitu. Není mi třeba vědců v oboru chování a vnímání zvířat, kteří by mne poučili, která bolest je "skutečná"... Ani si nežádam rady teologů v tom, komu mám slitování projevit a kdo mého slitování není hoden. Jste-li svědky té naprosté lhostejnosti k utrpení tvorů sloužících nám za potravu a nezměrného ničení tolika životů, pak všechny snahy ospravedlnit takový systém mi připadají jako prázdne fráze a ubohé výmluvy, které nemohou zakrýt všechnu tu ohavnost a bezbožnou domýšlivost, ten neuvěřitelný rozměr a hloubku utrpení, a nezměrny zármutek nad tím vším.
Domča
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: ŠPEKOUNI:
Loras Tyrell Womi's Rats - rex, béžová
Dusty LMG Rattery - dumbo, americká modrá
Aquino LMG Rattery - dumbo, coffee hooded
Mr. Hankey - černá, solid

NUDLIČKY:
Dracona od Pekelného strážce - dumbo, černá
Sharon - aguti, dumbo
Sheila - ?? :-D

Jak dostat do potkana léky

Příspěvekod Ka-Boom! » 23 zář 2015 12:44

Jak dostat do potkana léky v stříkačce ? Ještě jsem to nezkoušela, ale radši se ptám teď než půlka skončí na zemi :roflcry: Veterinář říkal že pokapání na piškotek asi moc nepomůže, protože to trošku smrdí a oni to prý poznají :lol: :dozey:
Naposledy upravil Ka-Boom! dne 23 zář 2015 13:20, celkově upraveno 1
Ka-Boom!
Růžovka
Růžovka

PředchozíDalší

Zpět na Potkaní lékárnička