Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Jak dostat do potkana léky...

Léky, mastičky, co podávat, co nepodávat a zkušenosti s léky.

Re: Jak dostat do potkana léky...

Příspěvekod Kimik » 23 zář 2015 12:55

Nejlepší je dělat to ve dvou lidech. Jeden drží potkana, druhý mu strčí stříkačku co nejvíc do tlamky a vymáčkne lék. Musíš rychle a dát mu ji tam co nejhlouběji (ale samozřejmě, ať mu neublížíš), čím dýl to budeš zkoušet, tím víc se bude mrskat a bude to horší. Bohužel po čase už vědí, co je čeká a melou sebou víc a víc. Po úspěšném podání léku většinou následuje nějaká dobrůtka.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Ka-Boom! » 23 zář 2015 13:22

Oki, zkusím :lol:
Ka-Boom!
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod VOTA » 26 bře 2016 23:36

máme ATB a už mi docházejí napady.. strikacka horor v očích, par dni vyslo ze se zakousl do susenky a ja mu to bokem strikla do tlamky.. pak uz ji ale vubec nechtel.. v jogurtu a cemkoli do ceho to zamicham to evidentne citi a nic si nevezme.. násilím do nej nakonec tou strikackou vetsinou narvu, ale pak uz nechce ani odmenu, skrabe a hystericky zdrha.. v kleci pak pul hodiny lezi priplacnuty v rohu a nekdy furt otira tlamku... byl to vymazleny tufik, co se za mnou vecne behal lisat a mazlit a ted uz ke me ani nechce.. mrzi me ze mi uz neveri :( ... i jidlo zacne jist az kdyz vidi, ze zbytek uz velkou cast snedl... někdo nejaky napad nebo budeme muset az dokonce bojovat s tou strikackou ? :x .. zbytek naprosto v pohode a s jinym potkanem jsem nikdy nemela problem :roll: .. myslite, ze se az dobereme atb zase zklidni?.. byla jsem tak rada, ze mam zase nejakého mazlivce konecne a ted tohle :evil:.. bojim se aby mu ta neduvera nezustala
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Holky: Casey, Joe Jared Jane, Johny, Sebastien, Alex, Daisy, Stormy, Black Cherry, Kessy, Amy, Shira, Yuki
Kluci: Hei, Ricky, Crash, Ash, Ikuto, Yoru, Ichiru, Gray, Stiles, Shadow, Sinister, Seth
Chovatelská stanice: -

Příspěvekod Veselka » 27 bře 2016 02:34

Dokud jsem dávala mojí Čiperce ATB v sirupu, tak to bylo vlastně stejné, nejdřív v pohodě, po pár dnech už se od stříkačky odtahovala.
Řešila jsem to tak, že jsem za prvé nespěchala a nedělala z toho "rituál". I když v mezičasech byla schopná pít sama, dávala jsem jí stříkačkou pít i tak, čímž jsem jí trošku oblbla.

Věděla, že v té stříkačce jsou i dobroty jako čerstvá šťáva z mrkve, jablka, manga aj.. Tak jsem to různě střídala, používala jsem 1ml stříkačku a "najednou" jich vypila 4-8, podle toho, jak měla chuť a žízeň. Čili v první bylo třeba jablko s mrkví, v druhé ATB, nebo až ve třetí. Případně, to se mi osvědčilo asi nejvíc, jsem do stříkačky natahovala střídavě ATB a ovocnou šťávu - např. 2 dílky šťávy, půl dílku ATB a zase šťáva (ovoce jsem umixovala na padrť, takže šťáva zůstávala hustá a tím se nepromíchala s ATB, čili ten kousek ATB, hned zapila zase dobrůtkou a tak to hned zapomněla). Také jsem nárazově přidávala do šťávy med, sladké jí chutnalo moc.

Později jsme přešli na injekční ATB a tam už to bylo v pohodě, protože mi většinou chrněla na klíně, dostala nějakou baštu a tak si pospávala (nepíchala jsem jí, když už dlouho spala, ale jen když lehce pospávala). Používala jsem ty nejtenčí podkožní jehly 0,4 (ještě lepší jsou inzulínky, ty mají průměr 0,33), připravila jsem si na stůl injekci a desinfikovanou gázu, hladila jsem jí, pak jsem vzala kožní řasu, otřela desinfekcí, vzala jehlu, píchla, hned jak jsem jí vytáhla, tak jsem jí hned u vpichu pohladila/masírovala a většinou ani nezvedla hlavičku.
Když se neotálí, ale je to šup, šup, potkánek doma v klidu, tak je to v pohodě.
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Darwinek, Arwinek, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek a 4 zatím beze jména
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku a Staroušku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.
Společnost mi nyní dělají Arwin, Darwin, Neposeda a Honzík

Příspěvekod VOTA » 27 bře 2016 11:26

ja at mu dam do te strikacky cokoli, hysterie a ani se k tomu nepriblizi, takze stavy u nas nepomohou :( .. na lzicce je to to samy i piskotky a spol, vsechno je podle nej "otravene".. chtela jsem mu dneska dat kousek masa - cisteho - a ani se toho netkl.. přitom to byl muj pazravek co snedl z ruky kde co a behal pro pridavek.. ted ho ani nemuzu "vydolovat" (prilakat ke dvirkam) z klece na pobehani po posteli.. a to nas to ceka až do 3.4. :evil:
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Holky: Casey, Joe Jared Jane, Johny, Sebastien, Alex, Daisy, Stormy, Black Cherry, Kessy, Amy, Shira, Yuki
Kluci: Hei, Ricky, Crash, Ash, Ikuto, Yoru, Ichiru, Gray, Stiles, Shadow, Sinister, Seth

Příspěvekod Veselka » 27 bře 2016 13:58

Osobně jsem to nezkoušela, ale co tedy pokusit se obnovit důvěru ve stříkačky? Dala bych do ní nějakou velkou dobrotu, něco co má velmi rád a třeba to tak často nedostává (všichni moji potkánci milovali zakysanou smetanu nebo třeba krupičnou kaši) a do klece bych položila talířek a na něj opřela tu stříkačku a kus z ní vytlačila na ten talířek. Pak bych ho nechala v klidu a prostě čekala, zda to překoná. Když by to klaplo, tak bych na něj mluvila z bezpečné vzdálenosti, aby se necítil ohrožený (že se zase bude něco dít) a postupně, podle situace, bych šla k němu blíž... ale velmi opatrně, radši počkat než to uspěchat.

Pak také, jaké používáš stříkačky? Oni jsou moc chytří, ale mohl by lépe reagovat na jinou velikost/barvu možná. No a pak ještě co zkusit ty ATB zamaskovat např. medem?
Ještě mě napadla jako alternativa stříkačky kapátko....
Potkaní kluci Neposeda, Honzík, Darwinek, Arwinek, Strakáček, Bělásek, Hnědásek, Prcek a 4 zatím beze jména
V srdci a vzpomínkách Vás mám napořád Anatásku, Torinko, Čiperko,Lojzíčku,Tasíčku a Staroušku
Veselka
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Anatásek, Torinka, Čiperka, Lojzík a Tasík - všichni už jsou tam někde spolu.

Příspěvekod VOTA » 27 bře 2016 15:11

to bychom mohli zkusit, no uvidime jestli se zadari.. zbytek kluku se o ty strikacky pere at z nich tece cokoli :whistle: ... medik bohužel padl do cajicku :x

požíváme inzulinky kvůli odměření (prcek 0,1ml plerasan; nejstarsi 0,2ml plerasan + 0,07ml atb a moje povedená alfa 0,2 plerasan + 0,09 atb).. ten plerasan mi alespon slize z prstu, abychom se vyhli strikacce, ale ty atb :evil: cítí je snad vsude a ve vsem i v jitrocelovem sirupku, pritom ten kdyz je samotny, tak ho lize :evil: ...

kapatko jde sehnat v lekárne tusim? :)
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Veselka » 27 bře 2016 21:38

Ony ATB v sirupu mají takový zvláštní pach. Když není med než můžeš dojít do krámu, tak co salko například nebo v nouzi domácí alternativa... zkaramelizovaný cukr zalitý smetanou/mlékem a trochu zredukovaný?
Obvykle se vyhýbám tomu, aby zvířata konzumovala to, co by fakt neměla, ale někdy je to v rámci konkrétní situace menší zlo.
Kapátko by asi v lékárně být mohli, ale přiznám se, že si je dávám občas stranou z "ksichtíkového" oleje, samozřejmě pečlivě vypláchnuté.
Veselka
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod VOTA » 27 bře 2016 22:53

Děkuji strasne moc za rady, velmi si toho vážím!!! :loveit: .. vyzkousime :).. med se nam zitra donese, tak snad :whistle:
Obrázek
VOTA
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Veselka » 27 bře 2016 23:41

Hlavně, aby byl potkyš v klidu a pohodě :up: .
Veselka
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Cayro » 25 srp 2016 21:40

Rezolutně jsem se rozhodla, že raději slabší léky, co se dávají jako injekce budu dávat do tlamičky, než teoreticky účinnější léky jako prášky. Baytril jsme dávali vloni na podzim, sice ho myšík bral asi tři týdny, ale byl rok klid a nebyl problém, aby ho snědl. Teď jsme dostali prý účinnější léky, tablety, každý den 1/4, smdělo to, chuť hnus humus, myšík to odmítal, takže každý den boj dostat mu to do tlamičky, takže každý den stres, bral to 10 dnů, aby měl celý cyklus a dneska, týden po dobrání jsme na tom přibližně stejně jako na začátku. Vím, že se nedají u myšáčka dělat zázraky s tím svinstvem, co v sobě má, nicméně chci, aby byl aspoň přijatelně zdravý, ale ne za cenu čtrnáctidenního stresu.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod nevi » 27 srp 2016 11:09

Zrovna Marbocyl se tuším podává subkutánně i do tlamy ve stejném ředění, ale co vím, ředí se pro subkutánní a orální podávání jinak. Mně se osvědčilo naučit se píchat injekce. Sice jsem si párkrát propíchla prst, ale potkana je to jedno štípnutí. Do takového Evžen bych jinak léky nedostala (jedině že by je slízal dobrovolně)
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod womi » 27 srp 2016 12:45

Kromě Verafloxu všechno píchám. Jen když mám nějaké nemocné mládě, tak natvrdo do tlamy. Je to hned hotové a mám klid.
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod chesterfield » 30 srp 2016 05:54

Womimino Jumex Rokfórek si ted na ATB normálně mlaskal - to byla radost podávat.
:love:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Předchozí

Zpět na Potkaní lékárnička