Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nafouklé bříško

Zvrací, průjem, nežere, nemůže jíst, pije jak duha, nepije atd.

Nafouklé bříško

Příspěvekod Gryntysek » 30 dub 2011 17:32

Ahoj moje potkanka má nafouklé bříško už asi týden normálně pije a jí ale asi to z ní moc nechce jít ven je hrozdně hubená když jí hladím hladím kosti nevítě jak bych jí mohl pomoct dostává jogurt a pití aby se netrápila a šlo to z ní lépe ven
Gryntysek
Růžovka
Růžovka
Potkani: Elba a Filipíny (Filipi)

Re: Nafouklé bříško

Příspěvekod Pepinie » 30 dub 2011 18:09

a jak dlouho ji máš a odkud ji máš? takhle přesně totiž vypadala moje Bedřiška před porodem...byla hodně pohublá s nafouklým bříškem...
Všechno moje štěstí běhá na čtyřech nožkách! (a to největší běhá na dvou:)
Obrázek
http://mures-noble.cz
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: všechny moje myšátka najdete na www.mures-noble.wz.cz
Chovatelská stanice: Mures Noble

Příspěvekod Gryntysek » 30 dub 2011 19:23

Mám jí už asi rok a půl ale těhotná není když by jo byl bych spokojenej a nemusel bych se bát ale takhle se musí hrozdně trápit :(
Gryntysek
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nefertity » 30 dub 2011 19:40

Tak proč jsi ji ještě nevzal na veterinu? Co nejrychlejc tam utíkej, jestli ji chceš zachránit.. Tohle není něco, z čeho se sama vylíže časem..
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod Gryntysek » 30 dub 2011 22:12

Tak já se domluvím at tam máma skočí protože je to hroozdný když vedle mně už nespí :(
Gryntysek
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Pepinie » 30 dub 2011 22:14

tak to ti radím jí dávat olej...a co nejrychleji to půjde běžet na veterinu...tohle není žádná sranda...mě se takhle taky jednou "ucpala" potkanka, ale já jsem s ní opravdu hned letěla na veterinu...jak by bylo tobě, kdybys hubnul a nemohl se vyprázdnit a nějaký loula by tě "léčil" jogurtem?
Obrázek
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod zaceva » 09 kvě 2011 16:26

Přidávám naše zkušenosti se zácpou.

Odjeli jsme na víkend pryč, myšák dostal plnou misku zrní, salát, jablíčko a kousek tvrdého chleba. V neděli po příjezdu jsem si všimla, že kromě salátu je všechno nedotčené, nikde žádné bobky, myšák byl pořád zalezlý a nechtěl si ani brát mlsky. Dneska jsem ho od rána pozorovala - nechtěl nic jíst, jen pil a polehával, vyloženě nafouknutý nebyl. Několikrát jsem ho viděla, jak se snaží tlačit, nafukoval se u toho jak balón, ale nic z něj nevyšlo. Zkusila jsem dopoledne dát trochu jogurtu a maličko olivového oleje, ale moc to nechtěl a ničemu to nepomohlo.

Odpoledne jsem radši vyrazila na veterinu. Jak celý víkend nejedl, měl střeva prý prázdná, ale těsně u konečníku se mu to jaksi "zašpuntovalo". Veterinář ho prohmatal a pak to z myšáka vymáčkl. Že řval jako tur (myšák, ne veterinář), nemusím asi zdůrazňovat. Bylo to fakt velké, zelené a neuvěřitelně smradlavé. Myšák dostal ještě injekci b-komplexu a něco proti plynatosti. Doma se chvíli rozkoukával a pak se jal dohánět u misky se zrním, co zameškal. Teďka spinká a vypadá spokojeně.

Musím říct, že se tvářil celej den fakt nešťastně, musel mít bolesti, tak jsem ráda, že se to tak snadno vyřešilo. :up:
Obrázek
zaceva
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Čiči, Kim, Tygr a Kocour

Příspěvekod CZpavinka » 09 kvě 2011 17:49

:( když to tady čtu, uplně to vypadá jak ten můj bobišek co mi umřel...fakt si s tím nezahrávejte a dokud vám s tím něco veterinář neudělá, nenechte se chlácholit tím, že je to v pořádku a je jen tlustej trochu, protože je to nesmysl!
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Apple - blue burmese - *1.11.2010 †2.1.2013
Alibaba Al Gabal - ruský silver - *19.12.2010 †19.1.2013
a Hugo

Příspěvekod Pepinie » 09 kvě 2011 18:01

jasně...ony roztrhané střeva nejsou nic ok...nám takhle umřela kočka...měla ucpané střevo a nakonec jí prasklo nejspíše tím jak tlačila nebo se jí tam toho nahromadilo moc...nebyl na ní vůbec hezký pohled...musela chudáček umírat v bolestech...jenže my ji našli pozdě :cry:
Obrázek
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod CZpavinka » 09 kvě 2011 18:05

nevíte náhodou, jestli se to dá zjistit třeba na ultrazvuku? neprůchodnost střev? já měla pocit, že jo, vet mi tvrdil, že ne, že to nemá smysl dělat
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Příspěvekod zaceva » 09 kvě 2011 18:35

Pavi, nevím, jak s ultrazvukem, ale když je neprůchodnost způsobená tím ucpáním jako u nás, tak by to verinář měl poznat pohmatem, alespoň u nás teď to zjistil, dokonce i identifikoval v jakých místech. Ale v jiných případech to nevím... Dokonce mi navrhoval, že kdyby to teď nepomohlo, tak že mu udělá klystýr :shock: takže myslím, že se dá i bez ultrazvuku zjistit a udělat dost... :smi:

ale možná, že u Tebe to byla jiná situace, vždycky je to individuální...někdy se prostě nedá dělat nic :(
Obrázek
zaceva
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod CZpavinka » 09 kvě 2011 18:44

já si hrozně vyčítám, že sem nedala na svůj instinkt :wallb: třeba by se to spravilo tím, že by ho taky prohmátl nebo olejem nebo i tím klystýrem, ale že je ten veterinář blb, to mě nenapadlo v tu chvíli, když si ze mě ještě utahoval že tam jdu s potkánkem, kterej je jen trochu tlustší :( příště bych taky víc hlídala jestli fakt bobkuje hodně, ale ve dvouch v kleci to šlo blbě, v tu dobu měl eplík malý bobečky a já to zaměnila s bobkama miminka :(
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Příspěvekod zaceva » 09 kvě 2011 18:51

já bych si toho taky těžko všimla, kdyby nebyl Tygr v kleci sám - těžko bych poznala, že nežere nebo že nejsou bobečky od něj, takhle to bylo snadný

a s veterinářema je to těžký...blbec se najde všude, ale komu jinýmu má člověk důvěřovat, že jo? :dozey:
už se tím netrap a užívej si myšáky, který ti teď určitě dělají radost ;)
Obrázek
zaceva
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Pepinie » 10 kvě 2011 17:12

CZpavinka píše:ale že je ten veterinář blb, to mě nenapadlo v tu chvíli, když si ze mě ještě utahoval že tam jdu s potkánkem, kterej je jen trochu tlustší :( (

já bych od takového veta hned utekla...však už se mi taky jednou stalo, že se mi pomalu veterinář vysmíval, že jsem padlá na hlavu, že přece hlodavci nemůžou mít zánět močového měchýře...raději jsem šla k jinému a ten mou diagnózu potvrdil a krásně se o maličkou postaral...
a taky si myslím, že by to mělo jít poznat pohmatem...bříško bude určitě tvrdší...však každý už někdy zažil zácpu...
dobře to jde poznat, že má potkyš problémy s ucpanými střevy třeba v přepravce nebo někde kde to nemá rád a místo aby zasmradil celé okolí stresovými bobky tak nic...já to tak právě poznala u mojí Karli, když měla zacpané střeva...
Obrázek
Pepinie
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod CZpavinka » 10 kvě 2011 17:42

no jo, já jsem s potkany neměla zkušenost, původní majitelka říkala že bříško měl větší od malička, přítel už byl ze mě na nerv že jsem jančila že něco není v pořádku a tak ještě uznal, že půjdem pro můj klid na veterinu a když už i tam nám řekli, že je to v pořádku, holt jsem neměla na výběr...v úterý řekl, že je zdráv jak ryba a ve čtvrtek sem měla jít do kina, tak jsem ho raději dala bokem aby mu eplík něco neudělal a dojdu domů a už spinkal napořád :cry: nějak se přes to nemůžu přenést...veterináře všude nedoporučuji, ale to je jediné, co mohu udělat
CZpavinka
Superpotkan
Superpotkan
a Hugo

Další

Zpět na Problémy s trávicí soustavou