Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Tvrdé bobky a problematické vylučování

Zvrací, průjem, nežere, nemůže jíst, pije jak duha, nepije atd.

Tvrdé bobky a problematické vylučování

Příspěvekod Cayro » 14 črc 2010 09:09

Čikíšek má nějaký záhadný problém s bříškem. Nikdy jsem ho zatím neviděla dělat bobky v kleci, ale vím jistě, že venku musí aspoň 15 minut opravdu běhat, aby udělal bobky. A ještě má bobky hodně tvrdé. Jí stejnou stravu, jako Gekýšek - kaše, vařené jídlo, má k dispozici zeleninu i ovoce a baští je, navíc je to lítáček, hodně v pohybu, a přitom Gekýšek je línější a bobky dělá naprosto normálně a bez problémů. Zkusila jsem i SabSimplex, ale nezabralo to. Doktorka ho prohlídla, prohmatala bříško, není nafouklý, nic... prostě má jen tenhle problém. Nemáte s tím někdo zkušenost nebo radu, co zkusit?
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Re: Tvrdé bobky a problematické vylučování

Příspěvekod Haslerka » 15 črc 2010 11:56

Lactulosu - přírodní projímadlo :)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod Cayro » 15 črc 2010 12:12

Haš a to jednorázově? Protože dlouhodobě by to určitě nebylo dobré, ne? A jaká může být příčina? Nebo je to prostě jako u lidí? Někdo má trávení normální, někdo trpí na průjmy a někdo na zácpy?
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Kometa » 15 črc 2010 12:19

Myslím, že ano. Prostě jako u lidí, někdo snese všechno a trávení má pořád ideální, někdo je citlivější.

Vypustila bych vařené jídlo, nevím, co to je za kaše, ale nechala bych ovoce, zeleninu, zrní se semínky (množství dle kondice), kvalitní kysaný výrobky a trošku masa.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Cayro » 15 črc 2010 12:48

Komet, kaše jsou to běžné dětské, jinak vařeným jídlem myslím třeba těstoviny, brambory, jen velice zřídka rýži, zeleninu mají jak vařenou, tak syrovou, maso obvykle ano, občas kousek sýra. Zrní mají běžně podle chuti v kleci pořád. Jak říkám, Gek s trávením nemá sebemenší problémy... Jinak dokud mi kluci jako malí jedli jen zrní, než se naučili jíst i jiné jídlo, tak to byl u Čikíška opravdu velký problém, to jsem do něj doslova cpala jogurty a t museli jsme dávat projímadlo... Takže jsem momentálně dost ráda, že o zrníčka až tak moc nestojí. Jinak mají i celozrnné pečivo na hlodání, prostě nezabírá nic. Dokonce už tu a tam dávám i medík, který má projímavé účinky... nic... :(
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Kometa » 15 črc 2010 13:01

Proč jim dáváš dětské kaše a těstoviny? Co je v tom za prospěšné látky? Vláknina určitě ne. A kde by potkan v přírodě našel vařenou zeleninu? (Myslím opravdu v přírodě, ne v popelnici ;-) )

Zrní - nijak neupravované a neobroušené - je na trávení mnohem lepší než výrobky z bílé mouky.
Pokud nejsou vyloženě vychrtlí, žádnýma kašičkama a těstovinkama jim přilepšovat nemusíš. A pokud jsou, budou mnohem lepší semínka a oříšky, oleje zlepšují vylučování.

Vím, že jsem s tím už maličko otravná, ale převeď je na syrovou stravu, kromě masa jim nic vařit nemusíš. Já sama sebe (a holky taky :-) ) převedla na vita a naopak tělu trvalo 2 měsíce, než si zvyklo a naučilo se materiál s takovým množstvím vody a vlákniny zahustit.
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod nevi » 15 črc 2010 18:42

Tak při tomhle jídelníčku jedí opravdu nezdravé věci v neprospěch zdravých :roll: měli by dostávat to, co žere potkan, ne co jim chutná, jinak budou brzy trpět obezitou a zdravotními problémy s tím spojenými, ostatně to že Pat na téhle stravě ztloustl na 1200 g není zrovna něco, čím by se dalo chlubit :roll:
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Haslerka » 16 črc 2010 11:43

souhlasím s holkama a myslím, že už jsem ti to několikrát říkala, že to, jak krmíš, rozhodně není zdravá strava. určitě se na ty vařené nesmysly vyprdni a klidně bych se i z většiny vyprdla na zrní, pokud to blbě snáší. Zrní vůbec nemusíš dávat denně, klidně stačí obden, polevkova lžíce na hlavu. Jinak dávej syrovou zeleninu a ovoce, občas živočišné bílkoviny (ideálně ve formě masa, tvarohu, kysaných mleč.vyr - prostě toho, co není tak upravované a vidíš, co dáváš) a uvidíš, jak ho to protáhne. Určitě se nic nestane, když mu dáš občas líznout i kvalitního oleje - to zvlášt v případě, že dostane potraviny, co spíš staví.
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Zpět na Problémy s trávicí soustavou