Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Prosím poraďte - potkan odmítá jíst a pít

Zvrací, průjem, nežere, nemůže jíst, pije jak duha, nepije atd.

Re: Prosím poraďte - potkan odmítá jíst a pít

Příspěvekod Kimik » 12 čer 2009 19:17

Když měl Alfík zápal plic, tak po něm nechtěl jíst skoro 14 dní. Naživu jsem ho udržela díky konzervě pro štěňata, kterou nám prodal vet a dala se míchat s vodou nebo s takovým speciálním "iontovým nápojem" od veta, asi mu i chutnala, protože se na tu stříkačku už začínal sápat jako mimino, pak z ní pil sám a později jsem mu to přidávala i do krmení v misce. Jenom bohužel nevím, jak se to jmenuje, ale je ro speciální masová konzerva pro výživu štěňat nebo nemocných psů, vet by to mohl znát. Tak moc držíme palce!
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod chesterfield » 12 čer 2009 19:18

no jo vlastně já hlava děravá! ano je to pasta pro rekonvalescenta, všem moc chztná to zkus.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Cayro » 12 čer 2009 19:25

Tkanu vidáš, ty přesnídávky bych mohla zkusit, to mne nenapadlo, já mu je kupovala, když byl mimi, od té doby ne, zkusím ještě Nutridrink, jestli bude ke koupi mimo lekárnu... ale ten Calopet ...no, jaksi se u nás nechytl... olízl a nechal..
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Cayro » 13 čer 2009 13:17

Jsem zvědavá, jestli my přestaneme někdy bojovat s Jerryho nechutenstvím a problémy s pitim. Dalo by se říct, že Jerry pomalu začíná jíst. Problém je, že nechce jíst z mističky. Nechci ho trápit hlady, když vidím, jak jde k mističce a pak si jídlo neveme, tak mu dám jíst. Naštěstí už ho nemusím krmit z prstu a í ze lžičky, ale proč dělá tohle, to opravdu nevím.
Jinak s pitim je to stále stejné - prostě pít nechce. Nchce z napaječky, nechce z prstu, nechce ze lřičky, prostě nechce. Jenže je hášek, že on nijak moc nepil, ani když byl zdravý a když měl kašovité jídlo, tak mu asi stačilo a tak ho netrápím a říkám si, že mu to snad stačí. Nevypadá dehydrovaně a už ani apaticky.... Takže týrání myšek druhu - nápoj ze stříkačky provádím jen ráno a večer po atb...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod womi » 13 čer 2009 18:00

Cayro, ovoce si sám vezme? nebo zeleninu? okurka je výborná na žízeň a mě kolikrát kluci taky moc nepijou, ale radši skočej po okurce :smi: nebo meloun je plný vody....
život není o počtu nadechnutí, ale o situacích, které dech berou

Šiju pelíšky na přání :-)
Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya
Chovatelská stanice: Womi's Rats

Příspěvekod Cayro » 13 čer 2009 19:15

Womi, nevezme... nejí nic, co není hladká kašička... ale i to mně trochu uklidňuje - jogurt, kaše, dětská výživa, přesnídávka... v tom všem je dost vody...tak jedině takhle. Dala jsem mu definitivně do klece i mističku s pitim, tak uvidim
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Martin16 » 11 srp 2009 09:01

Ahoj mám takový problém mám potkana asi 2 roky stareho posledni tyden vybec nechce jíst a strašně zhubnul. Občas ji když mu dávám jogurt nebo něco měkého jinak sám se nenají s tím souvisí i to, že moc neotvírá oči. Dnes jsem si všiml, že u jednoho mu vytýká nějaký hnědný hnis druhé oko už vůbec neotevírá. Navíc dnes už nechtěl jíst vůbec nevím co s ním. :( :(
Martin16
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 11 srp 2009 09:04

Martine, utíkej na veterinu, pokud potkan nechce jít, není to nic dobrého :-( Budu držet myšákovi palce, dej vědět, co a jak s myšáčkem :loveit:

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor
Potkani: kluci <:3---- Sultán Sulejman Chán, Heimdall, Steve Rogers, Anthony Stark, Rüstem, Bruce Banner, Wade Wilson, Evan McGregor, Percival
holky <:3---- Celia, Fampyra, Filoména, Ayşe Hümâşah, Tülay, Mihrimah, Aygül, Ösgür Olivia, Urd Sigrún, Storm, Levodopa, Rogue, Natasha Romanoff, Čokoláda, Barbra Streissand, Katya

Příspěvekod Martin16 » 11 srp 2009 11:43

Tak než jsem ho stihlo odnest k veterinaři tak umřel :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Chudak malej. :(
Martin16
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod womi » 11 srp 2009 11:46

To mě mrzí :-( Ale aspoň neumřel sám, ale u tebe.

Obrázek
Obrázek
womi
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Emili » 19 srp 2009 20:02

Ahojda, ja mám teď podobný problém s laboratorní myškou ... je jí ani ne půl roku .. od nedělního večera přestala pobíhat po terárku, hodně špatně chodí (teď už skoro vůbec), nebaští, ani nepije..volala jsem na veterinu, jestli má s malinkou myškou cenu přiject..veterinářka mi řekla, že samozřejmě přijet můžem, ale že s ní toho stejně moc nenadělá, vyšetřit takhle malého tvorečka moc nejde, to jsem i předpokládala... dávám jí stříkačkou každou půl hodinku vodu s glukopurem a celaskonem, to jí nemůže uškodit, minimálně jí to aspoň osvěží, nebude dehydrovaná ..ale kdyby jste měl někdo podobnou zkušenost a nějakou radu, dejte prosím vědět... budu ráda za všechno :|
Emili
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Emili » 20 srp 2009 11:29

Tak Kafe už to dneska nad ránem vzdala :cry: .... přes noc začala odmítat pití ze stříkačky...upřímně řečeno jsem ráda, že se už netrápí, ale je mi jí hrozně líto, byla mlaďounká ...
přeju Vám všem hodně radosti s myšákama...
Emili
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Laura » 20 srp 2009 12:50

Emili to je mi líto :cry:
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Za duhovým mostem:
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Příspěvekod luciq » 28 črc 2011 08:35

tak i u nás se už projevilo stáří :( bobince byli včera dva roky, už asi týden má problémy se zadními nožičkami a celkovou motorikou. sice ještě chodí, ale tak nějak neohrabaně, občas se rozplácne jak lachtan. To by mě zastak netrápilo, s tím se dá "žít", jenže ona vůbec nechce jíst a pít, dost zhubla a to je horší :( ráno a večer se jí vždycky snažím nakrmit ze lžičky, jediné co papá je pribináček, trochu vody s echinaceovým sirupem se mi do ní také podaří dostat. po přečtení tohoto vlákna zkusíme ještě ten thiamin, glukopor do vody a pastu calopet. pokud se to přes víkend nezlepší, už je asi její čas... :cry: :cry: :cry:
luciq
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: za Duhovým mostem:
Bobek (27.7.2009 - 29.7.2011) CHS Rats of Darknes, Amálka (21.6.2009 - 25.12.2011) CHS Rats of Darknes, Naty (cca 10.1.2010 - 29.9.2012)

Příspěvekod luciq » 28 črc 2011 08:40

myslíte že má cenu s ní jezdit k veterinářce? že by mi poradila nebo udělala něco víc?
luciq
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: za Duhovým mostem:
Bobek (27.7.2009 - 29.7.2011) CHS Rats of Darknes, Amálka (21.6.2009 - 25.12.2011) CHS Rats of Darknes, Naty (cca 10.1.2010 - 29.9.2012)

PředchozíDalší

Zpět na Problémy s trávicí soustavou