Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Hubnutí

Zvrací, průjem, nežere, nemůže jíst, pije jak duha, nepije atd.

Hubnutí

Příspěvekod pivisko » 13 dub 2008 18:10

Snažila jsem se k tomuto danému problému něco tu najít, ale nepodařilo se. Tak jsem si dovolila jej založit.
Všimli jsme si u jedné nší potkanky, že nám začala více hubnout. Papkat přitom papká snad stejně. Je fakt, že teda hodně běhá, má následky po zánětu středního ucha, ale to takhle dělá rok. Samička má asi rok a půl, a před dvěmaměsíci jsme léčili absces úspěšně. Setkal se někdo s náhlým hubnutím ?
ObrázekObrázekObrázek
pivisko
Skákavka
Skákavka
Potkani: Inetuo z LMG 13.11.2011
Inocenc z LMG 13.11.2011
Fiat of Nippyland 27. 3. 2011
Yarda of Ratenburg 28.10. 2011
V potkaním ráji:
Qinland z LMG 11. 9. 2008 - 21. 7. 2009
Vinod z LMG 17.11. 2008 - 9.1.2010
Olen z LMG 8.7. 2009 - 22.6. 2011
Pireus Vinod van Ratenburg 27.12. 2009 - 26.12. 2011

Re: Hubnutí

Příspěvekod krysa » 13 dub 2008 18:13

není možný nádor nebo vnitřní parazité?
krysa
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Kiwi "ušatý torpédo" Vykřičník od Johanky
Uriáš "tryskomyš" Uracis of Gremleen's
---------
sladkým spánkem spinká Myšina aus zverimex

Příspěvekod eva.jingle » 13 dub 2008 19:45

..a má v pořádku zoubky?Jestli nejsou přerostlé,nebo naopak třeba jestli jí nějaký nevypadl...?že by jí to nějak bránilo v kousání... :|
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod nevi » 13 dub 2008 20:39

Nezkracovali jste náhodou zuby?
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod pivisko » 15 dub 2008 07:17

Tak zoub´ky máme v pořádku. mají v kleci stále něo na hryzání, tak si je brousí sama a nemá je dlouhé. S těmi parazity nevím, z čeho by je mohla mít. Ale zaběhnu radši k doktorovi at mi poví co to je.
ObrázekObrázekObrázek
pivisko
Skákavka
Skákavka
Inocenc z LMG 13.11.2011
V potkaním ráji:

Příspěvekod pivisko » 17 dub 2008 19:13

Tak nakonec nehubneme, jen další dvě potvůrky více přibraly:-) Ale máme problémek s kýlou a nejde s tím nic dělat, je to dosti velké :-( tak si říkám, že ta Baruška myšule jedna chuděra vychytá všechno.
ObrázekObrázekObrázek
pivisko
Skákavka
Skákavka
Inocenc z LMG 13.11.2011
V potkaním ráji:

Příspěvekod myjka » 25 dub 2008 14:04

Neboj aj s kylou moze mat normalny zivot ;)
myjka
černá ofce
černá ofce
Chovatelská stanice: CHS Myjka

drobek

Příspěvekod latisha » 14 kvě 2008 20:01

ahoj nevím jestli to patří přímo sem, ale lepší téma jsem nenašla.
Mám doma dvě potkanky jsou z různých stanic jedna je jen o 4dny starší. Ta starší je už teď hrozně velká (ne tlustá, ale taková mohutná) ta mladší je oproti ní hrozné tintítko, obě mají velké tlapky i hlavu a celkovou stavbu těla, ale ta mladší je hrozně drobná a hubená a má i trochu vystouplý hřbet, i když její rodiče byli pěkní macci. Nevíte čím ji dokrmovat aby trošku nabrala? (dostávají vše potřebné, kvalitní žrádlo, Proplan granule...) je taky docela vybírává a jen tak něco jí nechutná, nemocná není a zoubky má v pořádku. Nevíte někdo prosím co s tím? díky moc
latisha
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Prtaslik » 30 zář 2008 10:12

Ahoj lidi!Už dlouho jsem tu nebyla, ale přesto bych se na vás obrátila, jestli nemáte někdo podobné zkušenosti.....Mám dva kluky a začali se mi prát.Tak jsem je musela od sebe oddělit no a od té doby mi jeden z nich začal nějak hubnout.Včera jsem přišla z práce a všimla jsem si, že je opravdu dost vyhublej a co mi přišlo hodně zvláštní, měl i taková splasknutá varlata.Nechtěl jíst ani nic tvrdého, tak jsem mu rozmočila piškoty v mléce a ty zbaštil.Byl celý takový unavený a malátný a tulivý - normálně chvíli neposedí.Tak jsem si ho dala v přepravce k posteli, dala jsem mu i novou vodu do napáječky.Všimla jsem si, že ta napáječka byla celou dobu nějak nakloněná jako dozadu, tak jsem jí opřela o zeď, aby byla rovně, no a on pak pil a pil a pil...slyšela jsem ho v noci.No a ráno byl jak vyměněný.Zas takový čiperný, jídlo mi rval z ruky....tak to nějak tak dávám dohromady a napadlo mě, jestli nemohl být třeba dehydrovaný??? :smi: Každopádně, na veterinu budu určitě dneska volat a objednám se ohledně toho hubnutí... :cry:
Prtaslik
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 30 zář 2008 10:20

jak je starý?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Prtaslik » 30 zář 2008 10:30

Rok :(
Prtaslik
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 30 zář 2008 10:36

dehydrovaný být mohl, ale asi to opravdu chce veterinu, možná se mu oddělení také nelíbí, záleží na tom jak moc se prali, kluci se perou, to je normální, pokud tam nejsou hluboké kousance, tak to není důvod k oddělení.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Prtaslik » 30 zář 2008 10:55

chesterfield píše:dehydrovaný být mohl, ale asi to opravdu chce veterinu, možná se mu oddělení také nelíbí, záleží na tom jak moc se prali, kluci se perou, to je normální, pokud tam nejsou hluboké kousance, tak to není důvod k oddělení.

No oni se opravdu nesnesli....Tenhle nemocný(Artík) se Fanouše tak bál, že pře ním zdrhal, kam to šlo.Navíc je to plešounek, takže byl zdrápaný do krve.... :cry: Jdu volat na vet., jestli mě večír vezmou.Musím trčet v práci do 20h, chjo :cry: :cry: :cry: :cry:
Prtaslik
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Prtaslik » 30 zář 2008 13:28

Tak večer jedu do Kolmé, tak jsem moc zvědavá, co mi řeknou.Se úplně třesu přijít domů :(
Prtaslik
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Cayro » 05 dub 2009 11:07

Nevím proč, ale nějak mi zhubnul Jerry. Není vysloveně vychrtlý, ale je podstatně hubenější než dřív. Když to vezmu odmala, z poměrně dlouhé a drobné myšky, jakou byl asi tak do 5 měsíců pak přibral na hezky mohutného myšáka a vydrželo mu to docela dlouho. Nevím přesně jak začal hubnout, ono to bylo i dost nenápadné, ale asi tak před týdnem jsem si uvědomila, že opravdu dost drobný. S jídlem je to různé, myslím, že jí o trochu míň, ale říkám si, jestli to není tím, že je mu už skoro 10 měsíců a že třeba přestala ta pubertální žravost, kluci (13 měsíců a skoro 12 měsíců) teď taky tolik nejí. Když jsem ho začala víc pozorovat, jestli jí, tak zase tak málo nebaští. Parazity nemá - na veterině jsme nebyli, ale oni ani nechtěli, chtěli jen vzorek bobků a tam prý nic není. Před týdnem měl Jerry asi 3 dny průjem, ale to dostával dostatek pití, k jídlu ještě i navíc piškoty, nebylo to nijak vážné a přešlo to samo. Chování nezměnil, někdy lítá, jindy je spíš líný, stres taky žádný...Ještě mne napadla taková hloupost - kupuji klukům stále určitý druh suchého krmiva pro hlodavce. Asi před měsícem mi došlo a v obchodě ho nikde neměli, tak jsem koupila jiné - jenže to bylo spíš jak ptačí zob - samé zrní a tu a tam nějaké to extrudované kolečko - Pat a Mat změnu asi ani nezaznamenali, ti suché krmení považují za estetický doplněk klece - ale Jerry, který si rád v noci "přizobl" se ho za celou dobu ani nedotkl. V pátek jsem ho konečně znovu sehnala a včera ho kluci dostali a v noci jsem slyšela Jerryho, jak si chroustá ... tak si říkám, jestli mu to přikrmení nechyběla a nemohl zhubnou kvůli tomu. Jinak mne opravdu nic nenapadá.
Tak jestli by někdo něco věděl, budu ráda.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Zpět na Problémy s trávicí soustavou