Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Potkan nemůže jíst

Zvrací, průjem, nežere, nemůže jíst, pije jak duha, nepije atd.

Potkan nemůže jíst

Příspěvekod Kimik » 21 bře 2007 15:08

Tak sotva se nám uzdravil Sunny po operaci, už máme zase maroda :( Tentokrát to ale bohužel vypadá na něco vážnějšího. Náš Maggi (rok a 10 měsíců) začal hubnout, zhoršila se mu kvalita srsti, má výtok z očí a nosu a stršně mu chrčí na plicích. Dostal antibiotika a něco protizánětlivého, jenže nejhorší je, že nemůže vůbec jíst (asi proto to hubnutí). Na jídlo se vždycky vrhne, ale chvíli ho žvýká a pak zase vyplivne. Není to určitě, že by měl něco se zubama, protože to dělá, i když dostane třeba piškoty v jogurtu nebo něco měkkého. Připadá mi to, jako by měl bolesti při polykání. Doktor už zkusil všechno možné, ale mizí nám před očima. Nenapadá vás, co by to mohlo být? Neměli jste někdy něco podobného? Mám strach, že mi umře hlady u plné misky, chudáček :cry:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Mája » 21 bře 2007 15:13

U mě jak holky přestaly ke stáru papkat, bylo to špatný znamení. Musela jsem krmit stříkačkou, protože nemohly ani měkký věci. Bohužel jsem tyhle boje vždycky prohrála. :( Tak snad se to u vás bude jinak.
Mája
Žabička
Žabička
Potkani: Chlupatá Ponožka, Prasátko Natálka, Ušatá Lexuška, Princezna Amálka a Třeštiprdlo Rozárka
-----------------------------
V nebíčku Džerynka a Oizo, Justýna, Dorotka Cambus, Ártie, Ouško a Bongo Mojo Jojo

Příspěvekod Deidrana » 21 bře 2007 15:23

to ma mrzi :cry: drzim palceky nech sa rychlo zotavi...
Obrázek
Deidrana
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Nergita » 21 bře 2007 15:50

Zkus krmit stříkačkou, rok a 10 měsíců není ještě tak strašný věk. Jinak bych taky skočila k jinýmu vetovi aby se mrknul na to, proč nemůže jíst. Také by to mohlo být nechutenctví, což by se po dobrání léků mělo zpravit.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Kimik » 21 bře 2007 15:59

Kdepak, nechutenství to určitě nebude, na jídlo se vrhá vždycky první, jenže mu to prostě nejde spolknout, tak nad tím smutně sedí, žmoulá to v tlamičce a ostatní mu to mezitím zbaští. Teď ho krmím zvlášť, ale nelepší se to. Při pokusu o podívání se do tlamy pokousal veterináře a utekl mu za skříň. Vet říkal, že by ho na to asi museli uspat (tedy na tu kontrolu tlamy), ale to se mi v jeho stavu zrovna moc nechce. Ale tu stříkačku zkusím. Díky.
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Danny » 21 bře 2007 16:39

to opravdu vypadá jako by měl něco v krku a nemohl polknout... :-(. Když potkánci nechtějí nebo nemohou jíst je to špatné - aspoň já s tím mám špatné zkušenosti. Nám teď Baloun taky moc nejí, ale ten bere ATB, po kterých má asi "bordel" v žaludku a taky je nemocný (nádor v uchu... :-(). Jedině se mu opravdu podívat do té tlamy, zda tam něco nemá...asi jiná možnost nebude...
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Railbot » 21 bře 2007 16:51

Přeju hodně štěstí ať to dobře dopadne. A hlavně pevné nervy.
Je pravda, že když potkan přestane jíst, tak je to nejhorší znamení, protože určo všichni víme jací jsou to jedlíci, zbaští na co přijdou a co nejdřív, aby jim to náhodou někdo nevzal :)
Kdo sežere nejvíc, vyhraje - potkaní přísloví
Railbot
Růžovka
Růžovka
Potkani: Randall, Queliny, Samus

Příspěvekod vcelkaM » 21 bře 2007 20:26

No já také musím přidat špatnou zkušenost. Moje Viki přestala jíst, bohužel i pít tehdy, když dostala injekci ATB, protože měla zánět v rankách od drbání se kvůli parazitům. Těch se sice zbavila, ale dál se škrábala, proto ten zánět a ATB. Přesně stejné chování, vrhla se na jídlo, evidentně hladová, zakousla se, ale dál to nešlo, tak to převracela v pacičkách a pak to pustila, položila na to hlavinku a smutně koukala. Nic porouchanýho v tlamičce neměla, ani nic se zubama. Dodnes nechápu, proč to nešlo, když tak chtěla. Dávala jsem jí samé dobrůtky ... a stejně k ničemu. Fakt je, že i přestala chodit na záchod a pohmatem bylo poznat, že má plná střeva. Nepomohlo nic, po týdnu jsme ji nechtěli nechat trápit, navíc dostávala infuze, měla toho asi dost, chudinka. No snad ti to nedopadne špatně, držím rozhodně pěsti.
Život nemůže být krásný bez smutných chvil.
vcelkaM
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Bethan » 21 bře 2007 22:54

koupil bych v obchodě glukopur a míchala jí ho do vody tak aby to byl fakt nasycenej roztok a to pak stříkačkou do tlamičky, jinak to nevidim :( chtělo by to někoho, kdo jí opravdu pořádně vyšetří te krček...
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod Kimik » 22 bře 2007 09:39

Tak dneska dostal podkožně glukózu nebo nějaký výživný roztok, to aby nebyl úplně dehydrovaný. Zítra jsme objednaní na rentgen a kontrolu krku a tlamy. Ale popravdě řečeno, moc tomu nevěřím. Ne, že bych mu nechtěla pomoct, ale mám strach, že to bude drahé a na nic. Ale stejně do toho půjdu, nemůžu se dívat, jak se trápí :( Už jsme udělali skoro všechno a pořád nám mizí před očima.

Taky by mě vůbec nenapadlo, jak je v Praze těžké sehnat injekční stříkačku. Lékárny ji nevedou, prodejny zdravotnických potřeb tady v okolí žádné nejsou a jediná, co jsem našla, má pracovní dobu od 9 do 17 hod, stejně jako já :x Ještě zkusím veta, jestli by mi nějakou prodal, jinak už mi asi zbývá jenom nějaké centrum pro drogově závislé, tam by snad nějakou měli!
Kimik
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod chesterfield » 23 bře 2007 15:38

Kimíku, jestli chceš tak si můžeš ke mně pro stříkačku přijít, mám doma, bydlím v Modřanech.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Bethan » 23 bře 2007 15:47

na veterině ti jí určitě prodaj, já jich mám taky zásobu a mohla bych nějakou postrádat...
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod nettle » 23 bře 2007 16:15

Já jsem jí dokonce od veta dostala :-) A taky ti jí můžu nabídnout..
Bůh není, snažila jsem se uvěřit, ale pokaždý, když už mě skoro dostal na svou stranu, stalo se něco, takové to něco co vás utvrdí v tom, že víra v boha je absolutní blbost...
nettle
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Alinka a Sárinka

Příspěvekod Nergita » 24 bře 2007 11:12

Nebo ve zdravotnických potřebách se dají koupit, je to otázka pár korun.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod Kimik » 27 bře 2007 08:26

Díky všem za podporu i za nabídky stříkaček, ale náš chudáček malej už žádnou stříkačku potřebovat nebude. Včera jsem ho musela nechat uspat, už se asi prohání někde v potkaním nebi. Doufám, že se mu tam bude líbit, ale nepřiláká mi tam i ostatní kluky. Moc se mi po něm stýská :(
Kimik
Moderátor
Moderátor

Další

Zpět na Problémy s trávicí soustavou