Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Barva a tvar exkrementů

Zvrací, průjem, nežere, nemůže jíst, pije jak duha, nepije atd.

Barva a tvar exkrementů

Příspěvekod Louisianka » 19 bře 2007 13:46

Fufíci mají (nevím, který z nich přesně) už pár dnů takový dost černý hovínka, uplně jak uheeel! :oops: A předtím měli trochu průjem, ale to sem jim dala ananas a jahody, tak to přikládám tomu. Hovéénka už sou pevný, nasadili sme tuhou stravu, ale spíš mě dnes zarazila ta barva, čím to mže být?
Díky:)
KOCOUR:Mohli bysme ho vidět?
RIMMER: Vidět koho?
KOCOUR: Toho krále.
RIMMER: Máte kouzelný koberec?
LISTER:Jo, malej třísedadlovej.
RIMMER: To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?! Řek` bych, že za tohle vyfasujete dvě hodiny BK.
LISTER: A co je to BK?
KOCOUR: Musel ses ptát?
RIMMER: Zkrátka... Bez Kyslíku. Dvě hodiny žádný kyslík. To vás odnaučí bláznění.
Louisianka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Blueberry, Cofi a Himi z Chs NippyLand :}

Příspěvekod Lenucha » 19 bře 2007 15:59

Nebyla ta strava cerna 8) ?
Lenucha
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Bethan » 19 bře 2007 16:30

hlvně to že sou černý rozhodně nevadí ;) může to bejt i něčim, co černý vůbec neni...nevim jak s hovínkama, ale třeba při větší konzumaci červené řepy může mít moč načernalopu barvu ;) třeba jen papali něco, kde bylo víc nějakejch uhličitanů nebo tak...těžko říct :)
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Příspěvekod Tara » 19 bře 2007 17:23

ruf ma ted taky dost cerny hovinka...ale..nejak to neresim...
mozna to ma z leku ktery furt bere..nevim :roll:
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Louisianka » 19 bře 2007 17:41

ok tak snad to bude ok :) mě jenom polekala ta černočerná barva :D :lol: :roflmao:
RIMMER: To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?! Řek` bych, že za tohle vyfasujete dvě hodiny BK.
RIMMER: Zkrátka... Bez Kyslíku. Dvě hodiny žádný kyslík. To vás odnaučí bláznění.
Louisianka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tara » 19 bře 2007 17:45

a nejsou taky takovy..jakoby..ehm..tyden stary-proste suchy jak ...
ne ze bych je tak zkoumala ale on se zrovna ruf vykadil u veta..tak jsem to sbirala :whistle: :roflcry:
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Louisianka » 19 bře 2007 17:49

jj zdají se být takový sušší...teda...to bylo odpoledne, když sme přišla ze školy, ted už sou zas trošku jiný :D já to ted hojně zkoumám, aniž byxh chtěla, protože kluci si našli novou zábavu- kadit do druhýho, nižšího hamaku...v tom nahoře spí a do toho druhýcho chodí většinou vykonávat :/ lenoši jedni!!! jakoby je mělo zabít seběhnout si na záchod dolů!!!! :evil: :evil: :evil: :D
A právě tak předevčírem měli takovou...ehm...srajdu 8) :) měli to rozmáznutý po hamaku (pardon za ty výrazy ;)), tak jim teď dávám zase pevnější stravu, žádný ovoce, jogurtky atd atd...
Louisianka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tuna » 20 bře 2007 08:29

no, černočerný a hodně tvrdý hovínka bývají, pokud tělo vylučuje přebytečné množství železa. Takže pokud je teˇˇd krmíš něčím, co má zvýšený jeho obsah, tak to může být tímto... :blink1: :wink:
Tuna
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Tuna (17.12.2006 přinesena domů - 5.8.2008)
Nudla (12.4.2007 přinesena domů)
Dorotka (17.4.2007 narozena)

Příspěvekod Louisianka » 20 bře 2007 11:58

no, nějak si neuvědomuju, co všechno obsahuje železo- napadá mě jedině špenát....ten nedostali :o fm fm fm...ale myslím, že to byl jen nějaký výkyv, už se to zdá být v pořádku :>
Louisianka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Bethan » 20 bře 2007 13:46

to o špenátu a železe je blábol :D oni totiž inženýři co to počítaly se před těma X lety sekli o destninnou čárku, takže dneska ti každej znalec nových uinformací řekne, že má železa stejně jak salát :) spíš možná vysokym příjmem vlákniny, ale pokud z toho nemaj zácpu, tak je to jeidně dobře, protože se tim to střevo pročistí.

A ještě pár příspěvků navíc - Mj

Nelly píše:možná to sem nepatří,ale při čištění klece sem si všimla,že hovínka mýho zlatíčka mají pokaždý jinou barvu...to je krmením???????Přitom jí nedáván každej den až tak jiný jídlo...zrní,zeleninu ,ovoce a sem tam nějakou n'amku....co to je?

Morrigna píše:ehm, ehm, barva se mění podle toho, jak jsou hovínka stará, ale hlavně podle toho, co potky jí. Jednou se nacpe mrkví, tak je to oranřový, po salátu zelený... Sice mu dáváš zhruba pořád to samý, ale on se vždycky natláskne jednou věcí a pak druhou atd.
Starosti si s tím každopádně dělat nemusíš, víc záleží na konzistenci.
Člověk by se neměl vylučovat z říše zvířat.
Sigmund Freud
-------------------------------------------------
http://www.proximo-shop.cz
Nové zboží :) široký potkaní sortiment
Bethan
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Bass Skanálu alias Coudy, Bentley od Riky alias Miminko, Diodon of Gremleens alias Piškotek; Agnes of FeeDees; Coronella of Gremleens alias Cookie; Bluenny alias Modřenka, Karlík od Adélky alias Samael, Miminko Matheus z Hůrky alias Matyášek
Chovatelská stanice: Proximo

Re: Barva exkrementů

Příspěvekod lucie.jingles » 04 dub 2008 08:23

Ahoj, chci se zeptat - už se mi to stalo asi 3x - pod bobkama a vedle nich taková hodně tmavě vínovo-hnědá barva, taková ale hodně výrazná. Nejdřív jsem si myslela, že to je opatlaný z jídla a vody, ale dneska ráno tam měl rozmazaný jeden bobek a ta barva všude okolo ... čím to může být, něco ze žrádla? Ze zeleniny měl včera jen salátovku, takže mě napadá jen krmivo (Vitapol), ale tam zase nic červenýho není (ale nějaký tmavě hnědo-červený kousky tam jsou). ... nevíte někdo?

Díky :-)
lucie.jingles
Růžovka
Růžovka
Potkani: Pan Jingles :-)

Příspěvekod eva.jingle » 04 dub 2008 09:06

...někdy to dělá červená řepa..podívej se do složení vitapolu,jestli to tam dávají...
...mě se to stávalo ze Zelenou loukou(tam jsou kousky suš.červ.řepy) a ti blbounci když to roztahali po kleci a pak do toho načůrali,vypadalo to jako tmavá krev,párkrát mě s tím vyděsili :smi:
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Bára,Míša a já » 04 dub 2008 09:09

u nás máme barevný (hovínka ),JO jsou pěkně strakatý od všeho něco ale podle mě je to stravou dostávají hodně zeleniny a ovoce (malý kousky a hodně druhů )ale je to zajímavý když vidíte trochu zelený ,červený ,žlutý a v tom takový malý tupky od zrní :
Bára,Míša a já
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: není

Příspěvekod lucie.jingles » 04 dub 2008 09:43

Jo jo, přesně - jako tmavá krev a na tom načůraný ... tak kouknu, jak je to s tou řepou, díky, docela jsem se toho lekla ...
lucie.jingles
Růžovka
Růžovka
Potkani: Pan Jingles :-)

Re: Barva a tvar exkrementů

Příspěvekod Nefertity » 01 úno 2011 11:29

Doufám, že se mi vysmějete..
S klukama už nechci plašit ařešit každou blbost, ale nedá mi to se nezeptat, prostě se bojím, abych něco nezanedbala :roll:

Už dlouho pozoruju v kleci, že cca půlka bobků (tedy pravděpodobně veškeré bobky od jednoho potkana) mají takovou "stopku".. Ono zní strašně směšně řešit tvar bobků, ale prostě vždycky dřív jsme měly "klasické šištičky" a teď polovina bobků vypadá přesně jako kdyby z klasického bobku koukaly 3mm hnědé nitě..

On tenhle dotaz fakt zní směšně, ale napadlo mě, aby to nebyly paraziti, nebo nějaký problém se zažíváním, přece jen se od Sharkiinýho případu bojím :( A pořád jsem čekala, že to přestane, ale očvidině je to pravidlo.. nikde jsem nic takového nenašla.. běže na veterinu na rozbor bobků hned mi zase přijde přehnané, tak se ptám tady, nějaké nápady?
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Další

Zpět na Problémy s trávicí soustavou