Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Obezita

Zvrací, průjem, nežere, nemůže jíst, pije jak duha, nepije atd.

Příspěvekod Tara » 01 pro 2006 14:52

jj
treba eukanuba je snad nejvic kvalitni a psum moc nesmakuje
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Phoebe » 01 pro 2006 14:54

Naše potvora taky víc jede po hnusnejch levnejch konzervách než po kuřecím mase nebo royal caninu. V tomhle se člověk musí řídit rozumem a ne jen citem - to co jí chutná je pro ni nejlepší...
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Tara » 01 pro 2006 14:59

tak gegca granule nezere..eukanuba tfuj hned...pedigree a jiny ...nekvalitni..taky smakuji mnohem vic
ale ona nejvic miluje kureci maso,a praseci cumaky,jazyky..a jiny
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Makushka » 03 pro 2006 12:55

Zcela určitě je potřeba nasadit zeleninu jako základ stravy, občas kousíček něčeho živočišného a výjimečně nějaké to semínko slunečnice nebo kapičku oleje do zeleniny. Těm kočičím paštikám bych rozhodně nevěřila, ani co se složení týče, ani co se týče vhodnosti pro redukční dietu. Velmi obézní lidé, kteří radikálně hubnou, taky žijí v podstatě na zelenině.
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Laura » 04 pro 2006 13:59

Díky moc všem, zkusím to s tou zeleninou a kuřecím masem. Zatím dostává hlavně nízkotučný jogurty s klíčkama.
On je ale strašně rozmlsanej - koupila jsem mu dětskou výživu se zeleninou a ani k tomu nečuchl.
Myslíte, že je správný mu to žrádýlko (i když mu moc nevoní...) tam nechat ve smyslu hesla : "Když máš hlad, tak žer, když ne, tak..."? Že bych ho teda tím DONUTILA k tomu to jíst, i když mu to nechutná, ale je to pro něj zase zdravý....
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Za duhovým mostem:
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Re: Obezita

Příspěvekod Polaire » 22 úno 2008 11:32

Laura: Já myslím že by mu to neuškodilo. Nechala bych to tam a pokud bude mít opravdu hlad, tak to sní. Oni jsou potkýši hrozně vyčuraní. Já mám taky pořádného buřtíka. :D
Polaire
Růžovka
Růžovka
Potkani: Rozára, Josefína a Boxi. Za duhovým mostem řádí Scratchy

Příspěvekod Bára,Míša a já » 22 úno 2008 16:55

a co ryby ty jsou taky dietní a u nás velmi oblíbené konzervy nebo paštičky mi nežerou vůbec ještě tak možná kousek kuřátka ale ryby ty chutnají dnes se podává žralok ten spolu s lososem chutná nejvíc a potom zelenina a zrní se u nás jí jen z nutnosti a to že zrovna doplnujou nějakou složku která je jen tam :whistle:
Bára,Míša a já
Růžovka
Růžovka
Chovatelská stanice: není

Příspěvekod Nefertity » 23 úno 2008 19:13

Hodím sem odkaz na téma o Dietě: viewtopic.php?f=8&t=822&st=0&sk=t&sd=a&start=15 ;)
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod p.hubicka » 24 bře 2013 16:06

ač nerada musím napsat sem :oops: :roll:
Elina je tlusťocha :dozey: pamlsků ( piškoty, paštiku, maso, suchej rohlík, zeleninu, ovoce, sušenej banán, jogurt, kukuřičné lupínky...) vše dostávájí stejně....jak to mají s miskou kde mají směs a granule pro potkany, to nevím...
Elis má ale pěknej pupek :roflmao: I při " výcviku" přiběhnutí na zavolání je u mě Elis asi tak 3x častěji než Dumbina a to dostávají stejně velké kusy sejra :roflcry:
omezím pamlsky u Elis a uvidím... ale budu mít strašné výčitky když dám Déčku a Elince ne :oops:
Elis♥ Dumbina♥ ségry ze zveráku *
p.hubicka
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Elis ♥ pořízená 23.2.2013 věk prý 2 týdny ale zdála se mi větší ;)
Dumbina ♥ údajná sestřička Elis.

Příspěvekod PxNxDx » 08 črc 2013 10:09

Máte někdo zkušenost s tím, že by obezita měla výrazně negativní vliv na dýchání? Zdá se mi totiž, že Dori se špatně dýchá, je-li v pohybu. Pokud spí, je v kleci ticho. Jak se začne hýbat, tak strašně "funí, piští a chrčí". Příští týden jedeme na veterinu, tak jí vezmu s sebou. Spíš mě zajímá, jestli jste se s tím někdo setkal :oops:
Fretka není zvířátko, to je životní styl a pro potkana to platí taky!
PxNxDx
Moderátor
Moderátor
Potkani: Bahati von aukro + 27.10.2011
Bahari von aukro + 28.6.2011
Mumbai z jeskyně + 28.12.2011

Příspěvekod Kimik » 08 črc 2013 10:23

Jo, mě na to před pár měsíci jeden klučík umřel :( Když ho prohlížel vet, tak mě právě trochu peskoval za to, že je kluk tlustej a že jeho problémy s dýcháním jsou možná ne přímo způsobené, ale určitě zhoršené právě tou tloušťkou. Pak chytl zápal plic a štíhlý potkan by se z toho možná dostal, ale tohle tlusté tělíčko to nezvládlo, takže jsem ho nechala uspat. :cry:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod PxNxDx » 08 črc 2013 11:23

ach jo.. a co s tím? :shock: když začnu krmení striktně dávkovat ta Dorka stejně sežere všechno a Bobule umře hlady :| Nebo možná míň směsi a hlavně zeleninu? mám z toho právě strach, že ji jednoho dne klepne pepka, jak je tlustá :(
PxNxDx
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Kimik » 08 črc 2013 11:39

Bohužel, ještě jsem na žádné řešení nepřišla :( U všech zvířátek se mi občas objevil jeden jedinec, co byl prostě extrémně žravý a proto mnohem tlustší než ostatní. To by pak chtělo dietu pro celou skupinu, zkusit omezit to zrní a dávat víc zeleniny nebo zkusit vyrobit dietní směsku. U pískomilů mi to nedávno docela zabralo, tam byli ale všichni trochu obéznější, nějakou dobu dostávali jenom proso (to má hodně málo kalorií) a zelený a teď jsou to kluci štíhlí.
U potkanů se mi to nikdy moc nedařilo, tenhle, co pak na to umřel, chodil vždycky místo večeře do výběhu, jenže on se zvenčí přilepil na mříže a smutně koukal, jak se ostatní cpou a já na to prostě neměla to srdce :(
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod PxNxDx » 09 črc 2013 20:07

Kimik ode dneška zkouším proso a uvidíme :smi:
PxNxDx
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Eva » 12 lis 2014 21:20

Ach jo. Tak mame asi mensi (nebo spis vetsi) problem. Khali dorostla do obrich rozmeru. V roce a 8 mesicich ma neuveritelnych 765 g a je prosta tlusta. No a ja nevim, jak to pri peti potkanech resit, zbyle holky problemy nemaji, ale ona porad nekde neco nekomu krade, hlta jak kdyby uz nikdy nemela dostat nazrat. Mam o ni docela strach, jejimu zdravi to rozhodne nesvedci. Pritom jedi klasiku, smesku a zeleninu, ovoce moc ne, pamlsky ona nedostava. Jedine, co me napada je, oddelit ji a davat jen nejake granule, ale ona by samotku patrne spatne nesla. Nemate nektera obdobny problem, ze bycho udelaly spolecnou odtucnovaci kuru :) .
Stáváš se navždy zodpovědným za to, cos k sobě připoutal ...
Antoine de Saint-Exupéry
Eva
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Athos, Porthos, Aramis, Yonášek, Jim Beam, Tobiáš, Anýzek, Damiánek, Luciánek, Bonifácek, Truhlík, Guttalax

Odešly za Duhový most :,-(
3.2.2015 Dali
5.5.2015 Khalia
1.7.2015. Harmonica
21.9.2015 Kulíšek
Barnabášek
Prašivka

PředchozíDalší

Zpět na Problémy s trávicí soustavou