Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Obezita

Zvrací, průjem, nežere, nemůže jíst, pije jak duha, nepije atd.

Obezita

Příspěvekod Laura » 28 lis 2006 13:19

a protože obezita JE nemoc, tak...

Ahoj!
ráda bych se zeptala na radu. Z mého Kulíska je statný starší pán. Jsou mu 2,5 roku a jeho váha se v posledních měsích vyšplhala na příšerných 800g. Je to střední fuzzík, nejlíp vypadal, když vážil 600g. Teď je z něho přeplněná koule, která se sotva vleče. A to ještěže nemá chlupy, protože kdyby je měl, tak by vypadal ještě 2x tak větší.

Problém spočívá v tom, že po těch operacích, co prodělal, nemůže tuhou stravu, takže dostává samý kašičky, jogurty a mixy a přesnídávky a protože je to už staroch, tak jenom leží a spí. A kyne. :roll:
Neznáte prosím vás nějakou bezpečnou a účinnou odtučňovací dietu pro potkany? Kolik by měl být vlastně správný denní energetický příjem?

Díky moc za radu, mějte se fajn!!!
Laura
Velký potkan
Velký potkan
Potkani: Za duhovým mostem:
Kulísek († 3. 1. 2007)
Elísek († 8. 2. 2012)

Příspěvekod Tara » 28 lis 2006 15:20

o diete je toho hodne v krmeni..
jinak ja jsem mela fleka taky na diete a prestala jsem mu davat veci jako piskotky apod...
davala jsem mu hodne ovoce,zeleniny...a taky ne plnou misku zrni..jen tolik kolik toho snedl..a potreboval
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Ylith » 28 lis 2006 16:48

zkusila bych omezit tuk v potravě, podáváním nízkotučných výrobků
Ylith
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod mikka » 28 lis 2006 16:52

možná ještě taky skusit dětskou výživu....je to tekuté a různé druhy jako zeleninový s masem nebo bramborovoá s masem a td....
ObrázekObrázekObrázek

Enzovo stránky: www.pinckulisek.estranky.cz kočičí utulek- spousta dospělých koček tak kotátek http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node/29
mikka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Eliška a Amálka 8.2013

S láskou vzpomínám:
Mikuška I a II ,Ivy Havelče,Tara,Bessie of Bangala,
Nellinka, Příšera, Raketka a Filípek

Příspěvekod Ylith » 28 lis 2006 17:11

ještě mně napadly kočičí paštiky ty taky bývají dietní ale na to se musíš kouknout vnějakém lepším zverimexu
Ylith
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod mikka » 28 lis 2006 17:14

Ylith píše:ještě mně napadly kočičí paštiky ty taky bývají dietní ale na to se musíš kouknout vnějakém lepším zverimexu

jj ty taky třeba paštička Pro plan senior je docela dietní, ale musí se počítat z vyšší cenou...
ObrázekObrázekObrázek

Enzovo stránky: www.pinckulisek.estranky.cz kočičí utulek- spousta dospělých koček tak kotátek http://www.srdcemprokocky.cz/?q=node/29
mikka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Eliška a Amálka 8.2013

S láskou vzpomínám:
Mikuška I a II ,Ivy Havelče,Tara,Bessie of Bangala,
Nellinka, Příšera, Raketka a Filípek

Příspěvekod Ylith » 28 lis 2006 17:55

jj ty taky třeba paštička Pro plan senior je docela dietní, ale musí se počítat z vyšší cenou...[/quote]

zas myšák toho tolik nespucuje a tak vydrží na víckrát
Ylith
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Phoebe » 28 lis 2006 21:30

Třeba zeleninovou kaši, ovocnou, nastrouhaný jablko s mrkví... takhle hubnul Pan Myšák, když byl malej.
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Morrigna » 30 lis 2006 14:38

Pokud potřebuje zhubnout, paštiky bych mu nedávala vůbec. Spíš rozmixovanou vařenou zeleninu, případně trochu ovoce.
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Ylith » 30 lis 2006 14:54

Morrigna píše:Pokud potřebuje zhubnout, paštiky bych mu nedávala vůbec. Spíš rozmixovanou vařenou zeleninu, případně trochu ovoce.

promiň nechci být trapná ale potkan je všežravec a potřebuje bílkoviny a nejen zeleninu což jsou pouze uhlohydráty
Ylith
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Morrigna » 01 pro 2006 11:27

Ylith píše:
Morrigna píše:Pokud potřebuje zhubnout, paštiky bych mu nedávala vůbec. Spíš rozmixovanou vařenou zeleninu, případně trochu ovoce.

promiň nechci být trapná ale potkan je všežravec a potřebuje bílkoviny a nejen zeleninu což jsou pouze uhlohydráty

Nemyslela jsem, že by se měl živit POUZE zeleninou, ale že by po dobu hubnutí mohla tvořit významnou složku jeho stravy. Bílkoviny bych mu ale dávala v jiné formě než je paštika - třeba rozmixovaný kousek vařených kuřecích prsou, malinko vaječného žloudku. Možná tě to překvapí, ale žádný z mých potkanů v životě neměl pastiku a vypadají dobře - já prostě tomuto typu výrobků nedůvěřuju, semele se tam, co jim příjde pod ruku.
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Ylith » 01 pro 2006 11:40

Morrigna píše:
Ylith píše:

Nemyslela jsem, že by se měl živit POUZE zeleninou, ale že by po dobu hubnutí mohla tvořit významnou složku jeho stravy. Bílkoviny bych mu ale dávala v jiné formě než je paštika - třeba rozmixovaný kousek vařených kuřecích prsou, malinko vaječného žloudku. Možná tě to překvapí, ale žádný z mých potkanů v životě neměl pastiku a vypadají dobře - já prostě tomuto typu výrobků nedůvěřuju, semele se tam, co jim příjde pod ruku.

no to stím vším co příjde pod ruku není pravda konzervy pro zvířata hlavně ty dražší jsou kontrolované víc než lidské jídlo
Ylith
Skákavka
Skákavka

Příspěvekod Phoebe » 01 pro 2006 14:23

No jistě, obzvlášť ty, ve kterých jsou 4% živočišných výrobků :roll: VŽDYCKY
je nutný dívat se na složení, cena bohužel nic nezaručuje. Vím to sama, měla jsem drahý hypoalergenní kapsičky a to, co se v nich našlo... no nic.

Myslím, že to je něco, bez čeho se potkan obejde, kuřecí maso je mnohem dietnější. Minimálně v tomhle případě mi to přijde jako lepší alternativa.
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tara » 01 pro 2006 14:48

jj to je pravda..v kapsickach je jen malo masa...a to dalsi slozeni..no fuj
lepsi je doopravdy uvarit kousek kureciho masa...je to lepsi,potkankum to vic smakuje a urcite je to maso..narozdil od tasticek
a tastickama hubnout?no ja tim prave vykrmila Fleka tak nevim..
kdyz flek hubnul davala jsem mu vzdy v sobotu vetsi jidlo(ryze,kureci maso,zelenina)
a v tydnu jedl hlavne hodne ovoce..zeleniny
a urcite nedavat nadmerny porce...

penize a reklamy doopravdy nekdy nejsou dukaz kvality vyrobku...ono kdyz se podivas na znacky typu..Chapi..Pedigree...nejvic znamy znacky krmeni pro psy a kvalita je otresna...
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Phoebe » 01 pro 2006 14:49

Taruško naprosto souhlasím, akorát myslím, že jim někdy můžou právě ty levný kapsičky a konzervy chutnat nejvíc. V těch je totiž nejvíc aromat, aby to přebilo "vůni", která by se jinak linula z "kvalitních" surovin :roll: :roll: :roll:
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Další

Zpět na Problémy s trávicí soustavou