Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nadměrné pití

Zvrací, průjem, nežere, nemůže jíst, pije jak duha, nepije atd.

Re: Nadměrné pití

Příspěvekod nevi » 11 čer 2009 13:49

Zkus zavolat, za zeptání nic nedáš...
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Kometa » 12 čer 2009 08:58

Tak tohle mi dneska vyšlo od Šmouly:

Obrázek

Bohužel po tom v tý přepravce schvíli hamtala, tak nevím, jak je to vypovídající... ale docela mě to překvapilo.
Je to změna pH a erytrocyty. Co to může znamenat?
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod nevi » 12 čer 2009 16:39

To je ten zánět močových cest, mazej na veterinu, měli jsem úplně to samé u Lahji - neboj, není to život ohrožující, přišla jsi na to hnd ze začátku.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Kometa » 12 čer 2009 18:14

nevi píše:To je ten zánět močových cest, mazej na veterinu, měli jsem úplně to samé u Lahji - neboj, není to život ohrožující, přišla jsi na to hnd ze začátku.

Nojo, ale má tohle člověk šanci poznat, když je nebude paranoidně kontrolovat co tejden?
Koupila jsem brusinky a kustovnice čínské, tak je jdu nadopovat...
Kometa
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Ariela min Jerth alias Šmoulinka (am.blue, varieberk, dumbo, moje láska nejmilovanější)a Adélka by Gutterboy (black velveteen, berkshire, moje sluníčko) -zvané Kyselinky, sestřičky Bonnie (fawn) a Ballari (beige) of Ituri alias Blondýnky.

Příspěvekod Kometa » 14 čer 2009 20:35

K Mikulcový jsme objednaní na zítřek, ale musí tam s nima přítel, já budu celý týden pryč. Dělala jsem teď Adélce znovu test, ale zrovna se jí čůrat nechtělo tak jsem to vzala ze značkování a otestovala jen ty bílkoviny. Výsledek se mi zdá docela jednoznačný :( ( (leda by to ještě mohla ovlivnit nečistota vzorku, ale to nevím)

Pro porovnání přidávám nepoužitý papírek:

Obrázek
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kometa » 14 čer 2009 21:35

Do Šmouly jsem nastrkala jogurt ředěný vodou, trošku mlíčka a okurku a vylezlo mi z ní tohle:
bohužel ale zas trošku rozhamtaný, ona dlouho dlouho nic a pak příjdu a přepravka uplně očůraná, ale louže jsou zas procapkané, jak v tom pořád tajtrdlíkuje.
Prosichr jsem udělala 2, z různých loužiček a pořád to samý, pH9 (zcela vpravo). Adélka měla pH normální. To, že bílkoviny zezelenaly i Šmoule už snad ani neřeším, třeba je to zblblé tím vysokým pH. Sem někde četla, že silně alkalické moče nejsou vhodné pro testování těmahle papírkama.
Obrázek

Alespoň že už nereagovaly ty erytrocyty. O vysokém pH jsem našla (ale je to o lidské moči):
"Vysoké pH moči může být při močových infekcích, moč by správně měla být mírně kyselá (pH 5-6). Posun pH směrem k zásaditým hodnotám může svědčit pro infekci bakteriemi, které tvoří amoniak, či kvasinkami."
"Fyziologické rozmezí moče je mezi 4,5-7,0, závisí na obsahu dihydrogenfosforečnanových a ammonných iontů a na obsahu bikarbonátu. pH moče za normálních podmínek významně ovlivňuje složení potravy (alkalické pH při rostlinné stravě), ale také individuální metabolická situace.

Hodnota pH moče se za různých patologických stavů mění, může být ovlivněna léky, přítomností močové infekce apod. Močová infekce ureázu štěpícími bakteriemi (Proteus, Pseudomonas) vede ke zvýšení pH moče (nad 7,0), naopak nízké pH moče (kolem 5,0) může provázet mykobakteriální infekci v moči. Změny pH moči hrají významnou úlohu při tvorbě urolitiázy. Nízké pH moče nacházíme u pacientů s urátovou či cystinovou litiázou (pH kolem 5,0), vysoké pH (kolem 7,5) vede k tvorbě magnezium-amonium fosfátových konkrementů. Při renální tubulární acidóze nedosahuje pH moče hodnot pod 6,0 a při acidifikačním testu (viz kapitola č. 13) neklesne hodota pH moče pod 5,5."

Tak Šmoula sice má rostlinnou stravu, ale to Adélka taky a takovéhle pH nemá
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kometa » 15 čer 2009 13:20

Tak přítel byl s myšma u Mikulcový a co mi tak po telefonu převyprávěl, tak se mu vpodstatě vysmála, co testujeme moč papírkama, že je to hodně orientační. Že aby se ta moč nějak vyšetřila, tak by ji bylo třeba dovézt čerstvou ráno někam do Holešovické tržnice na rozbor. Takže je jen prohmatala a dala nějaký bylinkový kapičky pro Šmoulu, cena něco přes 400.

A Adélka je s tím pitím podle tabulek ještě v normálu...no, nevím :?

Co teď? Ani mě nenapadá, jak tu moč takhle chytat, leda by člověk vpasoval do přepravky vyvýšené pletivo, aby se ta moč neznečistila.

Co byste mi poradili vy? Mám s tím takhle šaškovat? Díky
Kometa
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Cayro » 15 čer 2009 14:21

Kometko, to pití je asi opravdu relativní, některá myš holt pije víc, některá míň...
Jestli Mikulcová nezjistila nic vážného (a soudím, že je to hodně pečlivá doktorka), tak bych zatím zkusila jen myšky pročistit něčím přírodním - hele, když dáš ty kapky do vody nebo čajíku, tak je budou pít obě, ne? Zkus jim vařit řepíček, čisticí čaj s červenou řepou, dávat jahody a možná i kousek melounu... A uvidíš, co se bude dít.
Jinak nevím, kde to kdo psal, ale bacha na urologický čaj - pro potkánky, některé složky pro ně nemusejí být zdravé. Zkuste raději ledinový čajík, je šetrnější...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Tkanu » 15 čer 2009 14:36

:shock: Zrovna dávám Sametce urologický čaj! Co je na něm nebezpečného? Abych jí ještě neublížila :(
Tkanu
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Sametka
Vzpomínáme: Tkanička Mašlička Hvězdička Knoflenka

Příspěvekod Cayro » 15 čer 2009 14:50

Možná je to tam dokonce napsané, ale oni do toho dávají lékořici a pelyněk... To není zrovna nejlepší. Resp. není to zrovna škodlivé, ale dost to vadí na žaludek... Opravdu, jestli máš možnost, dej jim spíš ledvinový čajík... Já ho piju taky a na rozdíl od urologického není tak agresivní na žaludek a je i chutnější...
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod siglinde » 15 led 2013 15:31

Mám podobý problém s mou potkanicí Kufinou...Je měsíc a třičtvrtě stará, asi tak půl roku má rány na hřbetě. Na klinice jí dali ATB, protože vyloučili parazity a že to je zánět kůže...Když jí ATB nezabírali, tak až teď mi řekli, že by mohla mít nádor nadledvinek a že z toho má i ty rány na těle. A řekli mi, že vzhledem k vysokému věku to už nebudeme nějak řešit Takže vlastně nevím, co s ní přesně je. Hodně vypije, možná i močí více, ale není to nic hrozného...venku jen značkuje, žádné problémy nemá. Chci se jen zeptat, zda tu někdo nemá podobný problém, nebo zda jste se někdo nesetkal s něčím podobným.
siglinde
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 16 led 2013 09:24

prosím upřesni věk - měsíc a třičtvrtě je jistě error.
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod siglinde » 16 led 2013 11:19

Omlouvám se....rok a třičtvrtě je stará
siglinde
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 17 led 2013 08:17

a dělali ji stěr z těch ran? Já jsem se s něcím podobným setkala jednou - byl to zlatý stafylokok, který myšce v kožíšku dělal boláky. Nic ovšem nepomohlo :cry:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod siglinde » 20 led 2013 22:18

Ano dělali, parazity vyloučila..prý je to zánět kůže. Ale naposledy mě právě zvyklala, že se teď bojím, aby v sobě neměla nějaký ten nádor.
siglinde
Růžovka
Růžovka

Předchozí

Zpět na Problémy s trávicí soustavou