Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Nadměrné pití

Zvrací, průjem, nežere, nemůže jíst, pije jak duha, nepije atd.

Nadměrné pití

Příspěvekod Haniccka » 10 lis 2006 12:30

Moje Sirka asi tak dva týdny nadměrně pije... Pokaždé když přijdu večer domu, tak má prázdnou misku s vodou. Dřív jsem měnila misku každý den e ještě v ní voda byla. Teď když přijdu, tak se ke mně žene, leze na mně a otravuje, dokud jí nenaplním novou vodu. Pak u ní stojí a chlemstá a chlemstá, až má bříško jako balon. Normální to teda určitě není.. Čůrá normálně, možná trochu víc než dříve. A taky se poslední dobou dost drbe. Nadnormálně. Může to mít spojitost? Sirce budou na jaře tři roky, může to tedy být věkem? Jinak je naprosto v pořádku, žere, hraje si se svojí dcerou Karamelou. Poradíte co s tím?
Pamatuj, že i ta nejtěžší hodina ve tvém životě má jen 60 minut. Sofokles

Kdo nemá jediného přítele, toho život nestojí za to, aby byl žit. DÉMOKRITOS z Abdér
Haniccka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Evula » 10 lis 2006 12:58

Nejsem sice odborník, ale myslím si že tři roky to už je celekem dost... Že to klidně s tím věkem může souviset... Chovala jsem křečky, a starší křečkové mi dělali to samé, hodně pili... S tím škrábáním, mohla by mít nějaký všenky, blechy nebo něco takového.. Možná by nebylo špatné navštívit veta, určitě by ti poskytl spostu užitečných rad a pomohl by ti. :wink:
Evula
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Phoebe » 10 lis 2006 14:11

Pokud by měla parazity, nejspíš by je chytila i její dcera, zkus jí prohlídnout kožíšek.

S tím pitím nevím, může to být stářím, pak mě ještě napadlo, jestli nejsou třeba moc blízko topení nebo nemáte moc suchej vzduch, my bohužel obzvlášť takhle v zimě ano :(
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod nettle » 10 lis 2006 14:14

Pokud je už starší a nadměrně pije, můžou to být potíže s ledvinama, četla jsem v nějáký příručce, že se to u starších potkánků stává docela často...zajdi s ní k vetovi ať máš jistotu.
Bůh není, snažila jsem se uvěřit, ale pokaždý, když už mě skoro dostal na svou stranu, stalo se něco, takové to něco co vás utvrdí v tom, že víra v boha je absolutní blbost...
nettle
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Alinka a Sárinka

Příspěvekod Phoebe » 10 lis 2006 14:15

Ledviny mě teď taky napadly, těžko říct, jestli by s tím vet mohl něco dělat... ale jestli mívá, jak říkáš, nafouklý bříško, asi by bylo lepší tam zajít. Ale chce to najít někoho, kdo tě neodbude (protože je to už "stará myš" nebo protože neví).
Optimista si myslí, že žijeme na nejlepším možném světě. Pesimista se obává, že je to pravda.
Obrázek
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Haniccka » 10 lis 2006 15:14

Kožíšek jsem prohlížela, nic vidět není. Karamela se nedrbe. Oni mají výběh po celém bytě, jen jíst a pít chodí na jedno místo. Spí v bedně se senem. Nejraději. Pak taky spí v gauči, který stojí na dřevěné podestě a právě když se drbe, tak vlastně nohou naráží do toho dřeva a zní to jako buben. Asi zkusím v lékárně koupit nějaký preparát proti roztočům, veterinář u nás ve městě totiž nedávno umřel a další co tu je, ten ordinuje jen dvě hodiny večer od sedmy do devíti a je to u něj hrozně dlouhý čekání... Navíc je dost drahý a nepříjemný.. :(
Co se pití týče, tak jsem nemyslela, že má nafouklý břicho, spíš prostě když pije, tak se napije tak, že ho má plný vody.. Zkusím jí vyfotit, aby to bylo vidět.. Každopádně díky za vaše rady...

Kdo nemá jediného přítele, toho život nestojí za to, aby byl žit. DÉMOKRITOS z Abdér
Haniccka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod očko » 10 lis 2006 17:04

S tím senem...nedávno jsem tady četla..že si někdo nachystal na mimi seno..ale někdo mu radil, že to seno není dobré, protože od něj mývají potky všenky, nebo já nevim co...ale nevim jestli to říkala k tomu miminku...je fakt že Shima ho v kleci taky občas měl rád se v něm crtal..takže nevim..tím to asi nebude
očko
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Shimonek- uz je za duhovym mostem :-(
Marlenka s Rozarkou :)

Příspěvekod Sedulka » 10 lis 2006 18:29

Já dávám seno myškám běžně, a ještě nikdy nic nechytly. Ale možné to je...co se toho pití týče, mohly by to být ty ledviny anebo (teda to jsem četla o psech, tak nevím ...:oops: ) zánět dělohy...
Sedulka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Arioši Sawako of Algernon, Arsinoe of Algernon, Cassey of zverimex, Růženka, Šedulka II a Krteček:-)

Příspěvekod Nergita » 10 lis 2006 19:49

Taky bych vzhledem k věku potkaničky hádala, že to budou ledviny. Jinak všenky ze sena jsme měli my a to seno bylo koupený ve zveráku.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod očko » 10 lis 2006 19:51

jo...a myslím že Labi to psala té chovatelce..že tý malý nachystala seno..a ona jí napsala aby ho raději dala pryč...Já nevím.. :lol: :lol:
očko
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Shimonek- uz je za duhovym mostem :-(
Marlenka s Rozarkou :)

Příspěvekod Tara » 10 lis 2006 21:01

ze sena muze potkanek dostat svrab..vsenky..proste breberky..i my je dostali..takze nedoporucuju
Obrázek
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Adéla » 18 lis 2006 22:17

Ledviny nebo cukrovka... Spíš to první, to druhé by se myslím projevilo už dřív. Mohly by s tím souviset i ty kožní problémy (špatná správa tekutin v organismu -> suchá kůže -> svědění). Určitě bych zašla k doktorovi a preventivně bych nasadila ledvinovou dietu (to znamená vůbec žádnou sůl a mám pocit, že se nesmí i bílkoviny).
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Haniccka » 20 lis 2006 10:06

Adéla píše:Ledviny nebo cukrovka... Spíš to první, to druhé by se myslím projevilo už dřív. Mohly by s tím souviset i ty kožní problémy (špatná správa tekutin v organismu -> suchá kůže -> svědění). Určitě bych zašla k doktorovi a preventivně bych nasadila ledvinovou dietu (to znamená vůbec žádnou sůl a mám pocit, že se nesmí i bílkoviny).

Jo to by mohlo být ono. taky mně to napadlo, snažila jsem se bránit, ale asi tomu neujdu... Odstraním ze stravy cukry a sůl (sice žádnou nedávám, ale..).. a zajdu k tomu veterinářovi.. snad jí ale teď na stará kolena nebude ničím trápit... mám bohužel zkušenost opačnou... léčit léčit léčit za každou cenu.. no snad to bude lepší.. díky všem za rady

Haniccka
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chiki » 21 lis 2006 10:57

ahojte Kessy mi ted taky zacal strasne pit...pred tydnem sme byli u veterinare protoze mel v kozisku stroupky...veterinar rekl ze paraziti to nejsou a dal mu injekci proti svedeni...vypada to ze se to lepsi...pil normalne...ale v sobotu sem mu davala cistou vodu do napajecky a dneska rano ji mel uuuuplne prazdnou..je to takova ta stredni...myslite ze to sou ledviny?...nebo to muze byt vzduchem kdyz se ted zacalo v bytech topit?pije takhle moc posledni tri dny...
chiki
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Adéla » 21 lis 2006 21:20

Chiki, mohlo by to být i topením, je to logické. Cukrovka by měla jít poznat z moči, a kdyby to byly špatné ledviny, tak by nejen hodně pil, ale taky hodně močil a to močení by nejspíš bylo něčím zvláštní (jako že co nejdéle čeká a pak vypustí hotovou přehradu, nebo je v moči krev, kal, písek). Kromě toho se selhávající orgány obvykle projevují sníženou tělesnou teplotou, to je poměrně spolehlivý příznak, ale nevím od které fáze.
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Další

Zpět na Problémy s trávicí soustavou