Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Časté průjmy - dlouhotrvající

Zvrací, průjem, nežere, nemůže jíst, pije jak duha, nepije atd.

Příspěvekod Mela » 24 kvě 2006 11:52

Phoebe píše:Mě by spíš víc zajímaly ty příčiny - jsem zvědavá, co mi řeknou. Měla jsem si včera schovat ten zelenej vzorek :roll: Mně prostě přijde divný, že třeba teď je tak 90% bobků normálně suchejch. Prostě je to záhada.

Jinak myšáci se tváří naprosto spokojeně, srst se leskne, žerou a lítaj jak diví. Aspoň že mají oni dobrou náladu.

Tak už jste byli na veterině.Snad je všechno v pohodě.Držíme pěstičky
Nauč se smát se slzami v očích,
pomalu jít,když pospícháš.
Nauč se pohladit zaťatou pěstí,
jedině tak Ti nikdo neublíží,
nevezme štěstí.

…Hlupákovi
přes rozum neprojdeš.
Mela
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Danny » 24 kvě 2006 11:53

Urcite zajdi na tu veterinu a uvidis, co ti reknou. Uz bych necekala... ja nekdy litam na veterinu i s blbostma :roll: ... a taky toho nemam malo :? . Treba to bude blbost, ale nestoji to za to, aby se to pak nejak vic rozneslo nebo tak... u potkanku jde vsechno strasne rychle a pak uz neni cesty zpet.... :cry:
Danny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Lenucha » 24 kvě 2006 13:14

A nemas nejakeho mileho bratricka, ktery je necim "dobrym" prikrmuje? Opravdu je to divny, ze to maji obcas. Aby to nebyla sabotaz ze strany rodiny. Hlavne je z niceho neobvinuj, ale zkus to nenapadne zjistit (pamatujes na Slunce, seno, jahody a barvicky pro kraliky?).
Lenucha
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Phoebe » 25 kvě 2006 14:55

Lenucha píše:A nemas nejakeho mileho bratricka, ktery je necim "dobrym" prikrmuje? Opravdu je to divny, ze to maji obcas. Aby to nebyla sabotaz ze strany rodiny. Hlavne je z niceho neobvinuj, ale zkus to nenapadne zjistit (pamatujes na Slunce, seno, jahody a barvicky pro kraliky?).

Mýmu bráchovi je 21, sice si stěžuje, že smrděj, ale vzhledem k tomu, že mu to vadí je asi přikrmovat nebude. Ostatní je vnímají jen jako moje poklady, sice na ně nadávaj, ale když jsem je chtěla dát pryč mi to rozmluvili. Takže tohohle se nebojím, něco takovýho by mi fakt neudělali. A Slunce, seno jsem nikdy neviděla :)
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Phoebe » 25 kvě 2006 15:01

No a teď konečně to nejdůležitější:

byli jsme u veterináře. Šli jsme tam zároveň s potkanama a se psem, což se nakonec neukázalo jako špatnej nápad. Náš pes trpí na podobně podivný průjmy, první parazitologii měl negativní, ale teď se bude dělat druhá, protože paraziti (nějací prvoci, co ničí sliznice - předtím jsem vzali nevhodný vzorky trusu) jsou nejpravděpodobnější. A tím pádem je prý i u potkanů nejpravděpodobnější, že by je od něj chytli.

Prý si ale nemusím o kluky dělat obavy, vzhledem k tomu, že jsou jinak naprosto normální a je to jen tak malá část denní stolice to nebude nic vážnýho. Na to, aby se přesně zjistila příčina (pokud to nebudou ty paraziti a neustane to) by se musel odebrat vzorek PŘÍMO ze střeva a k tomu bych se teda uchýlila až za předpokladu, že by byli vyloženě nemocní. Dieta v podobě zrní je prý jediný, co jsem mohla zatím udělat a až se to úplně uklidní mám zkusit čas od času dát něco dobrého, ale zatím vynechat všechny potraviny, které by mohly působit průjmy včetně těch jogurtů. Živin mají dost i v zrní a pijou o sto šest.

Docela se mi ulevilo. Myšáci hlavně vypadají úplně v pořádku, až na tohle. Nebyla jsem v Liliový, byla jsem tam, kam chodíme se psem, ale je tam nová doktorka a je super. Bylo vidět, že o tom opravdu něco ví a zabývá se tím. V případě, že se neprokážou paraziti a bude se to zhoršovat mám přijít. Tak uvidíme.
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tara » 25 kvě 2006 15:16

jsem rada,ze to skoncilo takhle..a ne hur! :) drzim palecky,aby se z toho jak pejskek tak i potkanci brzo dostali.a informuj! :)
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Phoca » 25 kvě 2006 15:37

z takých prvokov, ktoré sa uchycujú na sliznicu prísavkami a nijako ju nenarušujú, ale pri premnožení spôsobujú hnačky - práve preto, že obsadia črevnú stenu a živiny z potravy sa nemajú ako resorbovať - si momentálne spomínam na Giardiu intestinalis, ale či to bude ona... veď potom napíš :wink: ohľadom toho zŕnia som rada, že som ti napriek ostatným radám tu, radila dobre, keď to aj lekárka povedala :up:
tak držím pastičky, aby to dobre dopadlo, aj s chalanmi, aj s havinkom :winknkiss:
Stát, stát, někde na kopci stát
a zapálit ohně, višňový sad
potichu kousám a deru se ven,
ve dne jsou noci a v noci je den

...ve dne jsou VLCI.

Obrázek
Phoca
Moderátor
Moderátor
Potkani: ----------------------------------------
6 BUFEŤÁKOV:
*Sardinka - OdAdush (d, pearl self)
*Čiman - LMG (r, beige irish)
*Otario - Yawner's (d, rus.blue self)
*Eduardo - Niflheim (d, topaz self)
*Ugomon - Sibirskij (burmese self)
*Dr. Emmet Brown - Yawner's (d, beige self)
-----------------------------------------
SPOMÍNAME na:
Myšiho, Axíka, Milkyho, Ájinka, Hasiho, Ufinka, Bertíka, Alfíka, Jogiho, Vinýska, Darwina, Budulínka
------------------------------------------
Chovatelská stanice: Chiquitos de Phoca

Příspěvekod Helinka » 25 kvě 2006 16:04

Taky drzim palecky at se to co nejdriv zlepsi.
Helinka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Phoebe » 25 kvě 2006 18:56

Phoca píše:z takých prvokov, ktoré sa uchycujú na sliznicu prísavkami a nijako ju nenarušujú, ale pri premnožení spôsobujú hnačky - práve preto, že obsadia črevnú stenu a živiny z potravy sa nemajú ako resorbovať - si momentálne spomínam na Giardiu intestinalis, ale či to bude ona... veď potom napíš :wink: ohľadom toho zŕnia som rada, že som ti napriek ostatným radám tu, radila dobre, keď to aj lekárka povedala :up:
tak držím pastičky, aby to dobre dopadlo, aj s chalanmi, aj s havinkom :winknkiss:

Jojo je to on :) právě že nás pejsek vylučuje takový... slizy, takže to vypadá, že to bude ono, musíme doufat. Byla by to totiž ta nejjednodušší varianta.

Jinak děkuju všem za podporu!!!
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Makushka » 25 kvě 2006 20:10

Phoebe píše:To si nemyslím, ale taky se nemyslím, že jim pomůže pestrá strava za cenu toho, že se zese*ou. Nebo ty si dáš na průjem hrušky? :roll: Holt mi nezbejvá nic jinýho, než veterinář, ale už přístí týden odjíždím a nevim, co s něma bude pak :cry:

Podle mých zkušeností průjem běží pořád svým vlastním tempem bez ohledu na to, co člověk jí. Je jasný, že když jeden s průjmem skoro nejí, že nese*e, protože nemá co, ale to neznamená, že se uzdravil. A po nějakým tom týdnu jen na rýži/zrní člověk/potkan musí být úplně zesláblej.
Ale chápu, že to je těžký. :( Snad se to už vyřeší.
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Makushka » 25 kvě 2006 20:14

Phoebe píše:Prý si ale nemusím o kluky dělat obavy, vzhledem k tomu, že jsou jinak naprosto normální a je to jen tak malá část denní stolice to nebude nic vážnýho.

Jejdamane, já jsem si tady z toho všeho myslela, že mají průjem neustále pořád furt a ne že jen občas! Tak to bude určitě v pohodě...
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Phoebe » 25 kvě 2006 20:16

Já jsem to sem několikrát psala, ale až později.

Jinak si nemyslím, že ze zrní by byli zesláblí, podle mě je poměrně kalorický a oni ho mají opravdu rádi. Zesláble nevypadaj, přibíraj :) takže to snad bude ok. Nenapadlo mě, že si někdy budu vysloveně PŘÁT, aby měly moje zvířata parazity :roll:
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Lenucha » 30 kvě 2006 10:15

Mam radost, ze to neni nic horsiho. Hlavne je dobre, ze maji radi zrni. Ta moje potvora ho moc nechce, takze z ty smesky vyzere vsechny dobroty a zrni zahrame mezi spinave hobliny :roll:
Lenucha
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 30 kvě 2006 18:07

Lenuško, ta Tvoje potvora je čistotné a pořádně zvíře, moji kluci se tam vy.... a Zanzika do toho pracně namontuje ponožku, aby to nemusela ani vidět. :lol:
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Lenucha » 31 kvě 2006 17:38

Neboj, zas tak cistotna neni. To ona podle nalady. Nekdy to cely vysype, jindy obsah zahrabe, pak si do toho nasype hobliny... Nakonec se nastve a vsechno, co ma (vcetne hracek) nahrne na domecek a jde spat. Az si poridim fotak (stary dofotil tak, ze z nej ani nejde vyndat film), tak sem dam fotky, i kdyz tohle je spis na video, jaky dela rodeo :lol:
Lenucha
Růžovka
Růžovka

Předchozí

Zpět na Problémy s trávicí soustavou