Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Časté průjmy - dlouhotrvající

Zvrací, průjem, nežere, nemůže jíst, pije jak duha, nepije atd.

Příspěvekod Phoebe » 23 kvě 2006 18:41

Já teda nevim, používám pestrou směs zrní, oblilovin, jsou tam i nějaký "masový" kousky a opravdu spousta různých. Zrní zbožňujou víc než jogurt. Nehodlám to už riskovat, možná jím dám rejži, ale nic tekutýho. Včera mi posrali čerstvě napsanou slohovou práci, protože jsem se vrátila k pestré stravě :roll: :x
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: dřívě KriKri, nyní Pan Myšák

Příspěvekod Phoebe » 23 kvě 2006 18:42

Krom toho absolutně nevypadají, že by jim něco bylo, nehubnou, řekla bych, že i rostou, jen mají prostě... trochu jinou konzistenci ve střevech :((
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tara » 23 kvě 2006 19:00

jj nedavala bych jim zadne ovocenebo tak :roll:
dej jim kdyztak rejzi ale ne nic tezkyho
a myslim,ze kdybys je nechala tejden jen o zrni tak se nic nestane :roll:
ja bych to zkousela jako prvni nechat je jen o zrni-treba jestli jim neco nesedi
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod Makushka » 23 kvě 2006 19:52

Phoebe píše:Krom toho absolutně nevypadají, že by jim něco bylo, nehubnou, řekla bych, že i rostou, jen mají prostě... trochu jinou konzistenci ve střevech :((

No tak jestli to na nich nejde moc poznat, tak je do jisté míry můžeš omezit, ale ne na dlouho. Ta rejže a podobně se sice pořád traduje, ale rozhodně to neřeší příčinu potíží.
Makushka
Moderátor
Moderátor
Potkani: Klobása, Drobka, Poupa, Brůna

Ve věčné spíži: Meloun a Myškin; Bojík, Hypík a Bačutek; Babočka, Kolda, Bezík a Listík.

Příspěvekod Helinka » 23 kvě 2006 20:18

Phoebe me se to taky nezda kdyz to maji tak dlouho a tak casto tak nic dobryho nevesti a zrni nebo ryze to nevyresi, ja bych necekala az jim neco bude :?
Helinka
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Phoebe » 23 kvě 2006 20:20

Makushka píše:
Phoebe píše:Krom toho absolutně nevypadají, že by jim něco bylo, nehubnou, řekla bych, že i rostou, jen mají prostě... trochu jinou konzistenci ve střevech :((

No tak jestli to na nich nejde moc poznat, tak je do jisté míry můžeš omezit, ale ne na dlouho. Ta rejže a podobně se sice pořád traduje, ale rozhodně to neřeší příčinu potíží.

To si nemyslím, ale taky se nemyslím, že jim pomůže pestrá strava za cenu toho, že se zese*ou. Nebo ty si dáš na průjem hrušky? :roll: Holt mi nezbejvá nic jinýho, než veterinář, ale už přístí týden odjíždím a nevim, co s něma bude pak :cry:
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Morrigna » 23 kvě 2006 20:23

To se snad do týdne spraví...
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Phoebe » 23 kvě 2006 20:25

Jenže je to nebude nikdo pouštět a nikdo na ně není zvyklej, takže na ně i zapomínaj :( a nemá mi je kdo pohlídat, protože jedu s přítelem... bude mi po nich strašně smutno.
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Adéla » 23 kvě 2006 20:25

Tak musíš k tomu veterináři jít hned! Na co sakra čekáš? Až budou mít poškozená střeva a začnou mít ve stolici krev, nebo až se jim ta infekce nebo parazity nebo co to maj pěkně rozleze po celém těle a zabije je? Je potřeba vyšetřit trus i potkany a vyloučit vážnější příčiny, pak teprve můžeš dělat pokusy se stravou. Jeden potkan mi na průjem umřel i přesto, že jsem šla k veterináři hned a léčili jsme to.
Obrázek
Adéla
Malý potkan
Malý potkan

Příspěvekod Phoebe » 23 kvě 2006 20:32

Adéla píše:Tak musíš k tomu veterináři jít hned! Na co sakra čekáš? Až budou mít poškozená střeva a začnou mít ve stolici krev, nebo až se jim ta infekce nebo parazity nebo co to maj pěkně rozleze po celém těle a zabije je? Je potřeba vyšetřit trus i potkany a vyloučit vážnější příčiny, pak teprve můžeš dělat pokusy se stravou. Jeden potkan mi na průjem umřel i přesto, že jsem šla k veterináři hned a léčili jsme to.

Ještě pár facek přidej prosím :roll: Tvojí rady si vážím ale... Jen mi prostě přišlo divný, že to mají v takovejch divnejch intervalech a že je to vždycky jen pár bobků. Zbytek je normální. Navíc mám práce na hlavu, přes den jsem ve škole, odpoledne v práci a po večerech překládám, v noci krmim psa injekční stříkačkou a pokaždý mě několikrát na delší dobu vzbudí. Spim průměrně tak 5 hodin, myšáky nemůžu skoro pouštět, protože mi tu leží zničenej pes...

Ještě se do mě pusťte prosím... za chyby se platí :roll:
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Phoebe » 23 kvě 2006 20:33

Vim že je nechutný se takhle litovat, ale už toho mám vážně po krk. A už vůbec nestojim o to, aby na mě někdo řval, když požádám o radu.

Doma neustále poslouchám, že jsou to nejhorší zvířata, co jsme kdy měli, že smrdí, že dělají bordel, že je málo pouštim, že je pouštim moc, protože tu nemůže bejt pes, že je pokoj plnej jejich krámů... prostě už mi nestačí nervy.
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Morrigna » 23 kvě 2006 20:38

Někteří lidi mají tendence se veterinářům vyhýbat za každou cenu, i za cenu života svého zvířete. Tím nemyslím, že je to tvůj případ, ale když jsm,e nevěděli, jaké máš další starosti, nemohli jsme tím pádem vědět, proč nejdeš na veterinu, což je u průjmu trvajícího déle než pár dní potřeba. Ostatní rady, které jsi tu dostala řešily následky, ne příčiny (proto to bylo možná jednou za čas).
Chápu, že toho máš po krk, ale nic jiného ti poradit nemůžeme, tak se drž a napiš, co ti zítra Vítková řekne.
Pro celý svět jsi jen jedním z mnoha. Pro potkana jsi celý svět.
Morrigna
VIP
VIP

Příspěvekod Phoebe » 23 kvě 2006 20:48

Mě by spíš víc zajímaly ty příčiny - jsem zvědavá, co mi řeknou. Měla jsem si včera schovat ten zelenej vzorek :roll: Mně prostě přijde divný, že třeba teď je tak 90% bobků normálně suchejch. Prostě je to záhada.

Jinak myšáci se tváří naprosto spokojeně, srst se leskne, žerou a lítaj jak diví. Aspoň že mají oni dobrou náladu.
Phoebe
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Tara » 23 kvě 2006 21:06

drzim jim palce aby to nebylo nic vaznyho!!!!!budu na ne myslet!
Tara
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jupiter PotkanMarvel,Dark von chs Proximo,Alfonz(Vanius) PotkanMarvel,ufounek Vincentek,Obelix(Wizard )Rats of Darkness
odešli za Duhový most:-(((:
Flíček starší,Flíček mladší,Rufíček,Marfíček

Příspěvekod chiki » 24 kvě 2006 06:41

Phoebe píše:Mě by spíš víc zajímaly ty příčiny - jsem zvědavá, co mi řeknou. Měla jsem si včera schovat ten zelenej vzorek :roll: Mně prostě přijde divný, že třeba teď je tak 90% bobků normálně suchejch. Prostě je to záhada.

Jinak myšáci se tváří naprosto spokojeně, srst se leskne, žerou a lítaj jak diví. Aspoň že mají oni dobrou náladu.

...snad bude všechno ok...držíme pěstičky...
chiki
Malý potkan
Malý potkan

PředchozíDalší

Zpět na Problémy s trávicí soustavou