Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Průjem

Zvrací, průjem, nežere, nemůže jíst, pije jak duha, nepije atd.

Re: Průjem

Příspěvekod Nergita » 10 led 2008 00:57

Neboj, taky bych to přičítala stresu, je to nové prostředí, jiný potkani, najednou je bez mamky, taky se mi to u mrňat někdy stane.
Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě trvá jen 60 minut. Obrázek
"Každý tě jednou opustí, nakonec jsme všichni sami. Všechno co máme, je to, čím jsme se během života stali"
Máme miminka!!! http://www.nergita.estranky.cz/stranka/miminka
Obrázek Obrázek Obrázek
Nergita
Superpotkan
Superpotkan
Chovatelská stanice: Nergita

Příspěvekod eva.jingle » 10 led 2008 07:11

Díky Nergi,opravdu vypadá lépe,když byla přes noc sama v klidu,holky na ní byly přece jen velké sousto. ;) Prdelku i ocásek má čisté a průjmové bobky se už neobjevily,takže asi opravdu od nervů ;) .
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod Haslerka » 10 led 2008 11:23

já bych jako probiotika doporučila:
Bio lapis http://adakam.eu/?p=productsMore&iProdu ... is-5-x-2-g
Fibreplex http://adakam.eu/?p=productsMore&iProdu ... plex-15-ml
Pro-kolin http://adakam.eu/?p=productsMore&iProdu ... olin-15-ml
Probican http://adakam.eu/?p=productsMore&iProdu ... pasta-15-g

Bylo mi totiž veterinářkou sděleno, že každé zvíře má trochu odlišnou střevní floru a tudíž by měli hlodavci dostavat probiotika nejlepe přímo pro ne(první dva ze seznamu), případně alespon pro jiná zvířata(zbylé dva preparaty), lidské preparáty jako je hylak aj. prý rozhodně nemají dostatečný ucinek(musím potvrdit, bohužel mi u morčat ani jednou nepomohl) a jogurt s kulturou prý také není o moc lepší.
Ale pokud samozřejme zvire dostane prujem necekane a není doma nic jineho než jogurt či hylak, tak samozrejme radsi zkusit to než nic...
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

Příspěvekod eva.jingle » 10 led 2008 11:31

U kluků,když měli problémy se mi osvědčil bio-lapis-ale ten je s prominutím drahý jako prase ;) ..a protože po laboratorním rozboru se u nich žádný problém neprokázal-přestala jsem ho dávat,vyzkoušela jsem tu probiofloru a je dobrá,ale nakonec jsem skončila u kočičích granulí Gimpet-light .Dávám jako odměnu a střevní potíže-smrduté,řídké bobky jsou pryč ;)
U Danae to byly myslím jen nervy. ;)
eva.jingle
Stylová krysa
Stylová krysa
Potkani: Krteček-černá rexatá myšulka

Za duhovým mostem:
Sněhurka ,Vločenka , Bačík , Jingle , Dumbička - Angela z Black Hole , Holynka , Danae z Angarats , James , Sundance , Fanynka , Světluška , Bahathi z Angarats , tulák Ferda , pan Houstička , Chika Bahja , Márinka , Happy , Amálka , Ágneska , Altaj z Ituri , Edík ,Ouško ,Ronie ,Plašánek
Taji , Červenoočka -Makaronek , Curie , Tlapička a její překvapení : Ribana , Běloušek , Mazlíček a Strakáček , Sera , Mey , Miss Marple z chs Sunny rat , Běluška z Boleslavi , Vdoleček , divočák Ača a Koblížek

Příspěvekod nevi » 09 úno 2008 22:58

Tak dneska jsem vyměňovala hamaku v kleci a Sára mně kousla - nikdy předtím to neudělala. Nejspíš cítí nějaký pach ze srazu. Lahina totiž začala napruženě skákat z mého dosahu, jak jsem strčila dovnitř ruku. Sára kousla do krve, vytáhla jsem ji tedy ven a otočila na záda. Na tohle ode mně taky zvyklá není. Chtěla jsem počkat, až se vzdá, ale ona se místo toho pos...a. Naštěstí ne moc. Zítra se na ni kouknu - budu stejně uklízet a uvidíme... snad to bylo jen dočasné.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

Příspěvekod Veve » 10 úno 2008 22:28

něco podobného udělala Bobina, ale nekousla, ale hodila taky řiďase na přítele... potom už to bylo v pohodě
Obrázek
Veve
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: František, Ibišek a Kuba

za duhovým mostem:
Stříbřenka z Letohradu, Muffina a Pepa z Letohradu, Agáta z Letohradu, Mája z CHS PotkanMarvel, Alcobaca z CHS Ituri, Oggy z Prahy, Krisi z Trutnova, Brusinka od Chebu, Bobina od Brna

Příspěvekod Cayro » 27 črc 2008 15:27

Myšík si taky dneska prodělal průjem - tedy, něco podobného - ráno se asi 3x pokadil a měl to řídké. Myslím si, že to bylo po bramboru (vařeném), ale zase takový kus ho nedostal (tak 3x5 cm), tak nevím, nic jiného taky neměl, po čem by to mohlo být. Každopádně je dneska na dietě - suché krmení, suchý rohlík, rýžový chlebíček, piškot. A místo vody dostal ovocný čajík, který miluje, aby víc pil. Ale on si stejně naordinoval dietu sám, za celý den si jen trochu zobnul piškotu a kousíček granulky, co mu zbyla od včera a jinak nic nejí... Trochu mě to znervózňuje, jinak sice nejí moc, ale celý den si tu a tam kousíček zobne a dneska nic... ale může to být i počasím..když byly minule horka, tak taky spal celý den. Teď spí a připadá mi unavený, ale to už je asi třetí den, prostě od té doby, co se začalo měnit počasí, tak je to snad tím a ten průjem jen že mu něco nesedlo.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: potkaní kluci:
Jerry - moje sluníčko (*10.5.2008 +20.6.2009)
Mat - Čotoje of Navel - moje myšátko (*14.3.2008 - +5.3.2010)
Pat - Eště kousek of Navel - moje mazlítko (*29.4.2008 - +16.6.2010)
Čuk of Zverimex - dumbo rex (*5.3.2010
Gek of Superzoo - (*5.3.2010 +4.3.2012)
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Prujem? Duvod neznamy.

Příspěvekod Railbot » 04 říj 2008 09:20

Ahoj, mam s jednim z mych kluku problemy. Pred par tydny zacal mit obcas nestandardni exkrementy, rekl bych ze prujem. "Hovinka" jsou svetlejsi, docela snadno se rozmazavaj (ano, chutovka) a netvrdnou, ale co je nejhorsi - desne zapachaji. Potravu dostavaji oba kluci stale stejnou, smes zrni (klasika cincila atp.), ovoce/zeleninu, obcas tvrdy kousek chleba, jednou za uhersky rok kousek syra nebo nejake masicko. Uz rok a pul, jen posledni dobou zacal mit jeden tyhle potize, objevuji se jednou nebo parkrat do tydne, absolutne netusim cim by to mohlo byt.

Mate nekdo nejakou radu nebo recept cim potkyse krmit, aby se tomu zabranilo?

edit: omlouvam se, az ted jsem si vsiml stejneho tematu dole :whistle:
Kdo sežere nejvíc, vyhraje - potkaní přísloví
Railbot
Růžovka
Růžovka
Potkani: Randall, Queliny, Samus

Re: Prujem? Duvod neznamy.

Příspěvekod Cayro » 04 říj 2008 10:05

Důvod může být jakýkoliv. Jiné problémy potkyš nemá? Ale stejně, jestli to trvá delší dobu, doporučila bych navštívit veterináře. Jinak preventivně zkus dát myšáčkům do druhé napaječky čaj z řepíčku nebo čisticí s červenou řepou (nelekni se, když pak budou mít čůrání nebo i bobky do červena. Myšáčkům čaj neuškodí a pročistí jim organismus.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod masoxik » 04 říj 2008 17:57

nejsem sice odbornik ale nedavala si jim kapustu nebo hlavkove zeli? nebo nejakou spinavou zeleninu?? :wallb:
masoxik
Růžovka
Růžovka
Potkani: Samice(dumbo)/solid černá/
Samice(standart)/backshire/
Chovatelská stanice: Nic nemam

Příspěvekod Nefertity » 04 říj 2008 18:02

Mívám občas stejný problémy a to, když dám příliš ovoce či zeleniny. V tom případě vysadím průjmové ovoce a zeleninu a dávám hlavně banán (způsobuje zácpu - v tomto případě uklidní) a okurky (hydratuje). Ostatní vysadím, dokud bobky nejsou normální.

Cayro: Řepu na pročištění, když má průjem?! To se mi dost nezdá..

masoxik: Mohl/a bys omezit svoje projevy? Vše se dá napsat různými způsoby..

sloučeno.
Váš potkan právě spí? Zkuste žonglování.
Nefertity
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Nikdy nezapomeneme:
Karbanátek 22.10.2010 - 15.1.2013
Dalamánek (Chrusty) 20.11.2010-25.11.2012
Hope 9.5.2008-14.10.2010
Cesmínka (Holly) 9.5.2008-17.6.2010
Ouzinka 17.10.2006-13.12.2008
Ofinka (Ophidie) 17.10.2006-27.3.2009

Příspěvekod Railbot » 04 říj 2008 18:33

Nefertity
Diky. Ovoce a zeleninu teda vysadim, i kdyz meli v posledni dobe jen okurku, jablicko a hroznove vino. Zkusim ten banan, tech ted mame doma nastesti plno.

Potkys jinak zadne jine potize nema, je zcela v poradku. Zdalo se mi divne, ze mel prujmik jen obcas, i kdyz mel jen suchou stravu, ale to se stalo mohlo projevovat jeste z predesleho dne, kdyz meli ovoce a zeleninu. Zkusim tyden+ jen suchou stravu + ten banan a uvidime. Zatim diky za rady i tohle tema, nacerpal jsem cenne info.
Kdo sežere nejvíc, vyhraje - potkaní přísloví
Railbot
Růžovka
Růžovka
Potkani: Randall, Queliny, Samus

Příspěvekod Cayro » 05 říj 2008 11:17

Nefertity: Ono to jen pročistí celkově organismus. Není to žádné projímadlo nebo tak, nezpůsobí to průjem.... asi jsem se špatně vyjádřila. A myslela jsem konkrétní čaj, ne červenou řepu.
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Cayro » 27 lis 2008 18:29

Tak už třetí den bojujeme se sice mírným, leč vytrvalým průjmem a nevím, co s tím... myšáček je jinak čilej, veselej, žádné problémy, bříško měkké... Jen se toho nějak nemůžeme zbavit - není to přímo akutní průjem, spíš jen hoooodně měkké bobky. Zatím nezabrala ani rýže, ani borůvky... Myslíte, že by mohl pomoct slabý černý čaj?
Cayro
Superpotkan
Superpotkan
Tip - husky (*5.3.2012
Ťap - (*5.3.2012

Příspěvekod Haslerka » 27 lis 2008 20:26

zkusila bych Smectu a probiotika (probican, bio-lapis, hylak)
Moje parta Osmyšáků
Neber život příliš vážně,
stejně z něj nevyvázneš živý...
Haslerka
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Vzpomínáme: Moby, Dick, Delli, Sushi, Joelle, Kyra, Tkanička, Sůva, Tarantule, Uzlenka, Bešerka, Jezinka, Sluníčko, Limetka, Rozárka, Beruška, Usáma Bezkulek, Pohádka, Čéňa, Esterka, Hadimrška, Nutriční Hodnota, Márinka, Linda, Kokoska
Chovatelská stanice: ex CHS Ze Země Nezemě

PředchozíDalší

Zpět na Problémy s trávicí soustavou