Oznámení

V případě problémů s přihlášením pište na mail potkani.forum@gmail.com
Adresa NENÍ určená pro dotazy ohledně potkanů.

Průjem

Zvrací, průjem, nežere, nemůže jíst, pije jak duha, nepije atd.

Re: Průjem

Příspěvekod Dr.Jenny » 31 led 2013 20:18

:roflmao: holka je kreativní no..... tak jí tam nech na noc jen to krmení a vodu a uvidíš jaký to bude zítra..:-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan
Potkani: Jůlinka, Lízinka, Stuart

Příspěvekod Taruška » 31 led 2013 20:24

moc ti děkuju za rady tohle se mi totiž v životě s žádným mimčem nestalo
u PC se mnou sedí Kofina,Žába,Taruša a Cappuccina :)
Taruška
Malý potkan
Malý potkan
Potkani: Kofi
Žába
Tarča
Cappy

Příspěvekod Dr.Jenny » 31 led 2013 20:32

nemáš za co.... ;-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod kvalouchova » 07 kvě 2013 23:06

Ahojte,
prosím o radu, mám doma 4 dny ani ne 7-týdení samičku z chs. Dělá mi starost, že má tmavě zelené, hodně měkké a dost páchnoucí bobky, na mládě taky dost velké. A to jak v kleci, tak i když je puštěná na posteli. Má je takové celý den.Taky jsem si všimla, že hodně a často pije, narzdíl od ostatních potkanek a k jídlu se má taky hodně. Na jídlo dostává nrmálně zrní, zeleninu a ovoce, kterou ale skoro vůbec nejí, piškot nebo suché pečivo, vitamín a odpoledne nějakou mňamku, zatím měla těstovinky, bramborovou kaši a kousek sýra. Jinak je úplně v pořádku a nějaká vyplašená taky není, spíš naopak. Tak fakt nevím z čeho to je, nebo zda je to u mláďat normální. Moc děkuji za odpovědi.
kvalouchova
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Dr.Jenny » 08 kvě 2013 09:38

světle zelený páchnoucí měkký bobečky bývají tzv. stresový...neznamená to, že je permanentně ve stresu, ale často se takhle pokakaj ve chvíli, kdy se něčeho polekali.....může to být ale i přechodem do neznámýho prostředí...jinak mimina dokážou vyprodukovat takovej bobek až se divim kam se to do nich vejde... ;)

já bych jim asi upravila dietu na nějakej čas....vynechat ovoce, ze zeleniny maximálně mrkev, nic vodnatýho....žádný pochutiny jako těstoviny nebo sýr....těstoviny max v suchym stavu. Celkem jsem čuměla, jak jim to chutná i neuvařený...:-) nechala bych je několik dní jen o zrní...nevim jaký žrádlo používáš, ale jestli to je nějaká kupovaná už namíchaná směs, tak tam by měli mít zhruba všechno co potřebujou....jediný co jí můžeš uvařit, je rýže, ta staví...a nechat jí přístup k čerstvý vodě kolik jen chce...jako pamlsek se dá použít opravdu tvrdý pěčivo...ideálně celozrnný, i obyč chleba jde....ne že jim to ale budeš ládovat každej den, fakt to je jen pamlsek... ;) já jim rozlámu půlku krajíce tvrdýho chleba asi na tři kousky, rozmístim po kleci a pak je sranda je pozorovat, jak si to přenýší z pelechu do pelechu a kradou nazájem...:-)
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Průjem!!!!

Příspěvekod Kukyna » 30 črc 2013 13:33

Ahoj, potřebuju poradit. Mám dva potkany (samice) asi dva měsíce staré. Mají průjem, nevím jestli jenom jedna, nebo obě, a ani nevím která z nich by to byla. Průjem není nijak extra silný, nevíte, jak ho zastavit a z čeho může být? Nic nového nedostaly, krmím směsí, občas dostanou dropsík(ten v poslední době neměly). Vodu mají stále k dispozici. Děkuju :)
Čím více poznávám lidi, tím mám radši zvířata. :)
Kukyna
Růžovka
Růžovka
Potkani: Zatím žádného nemám :( , ale budu mít dva kluky :)

Re: Průjem!!!!

Příspěvekod chesterfield » 30 črc 2013 13:49

jak vypadá ten průjem? Je v kleci, nebo jenom u Tebe, úplně řídky, jak smrdí? Není to když můžou být ve stresu?
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Kukyna » 30 črc 2013 13:54

No nemají vyloženě průjem, jenom to nemá konzistenci, jakou by mělo...Smrdí to prostě jako...průjem :D Já nevím jak to popsat :) Ze stresu...no nwm, čistila jsem jim klec a byly zavřené v přepravce. Jindy mi je někdo hlídal (choval v náručí a tak) a dneska nikdo nebyl po ruce, tak šly do přepravky :) Ale v kleci sem si ničeho nevšimla...byly tam asi 5, 10 min. Nevím, jestli je možné aby to šlo tak rychle..
Kukyna
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod chesterfield » 30 črc 2013 14:32

pokud to bylo takto v přepravce a strašně to smrdělo :grc: jsou to jenom stresové bobky. Tyto dokážou vyrobit během chviličky smrdí příšerně a jsou měkčí než obvyklé. Sleduj, jestli se něco objeví v kleci, ale myslím, že můžeš být klidná, s tím se nic nedělá - jsou to bobky stresáky
mám: jarní unavu po ní přijde letní letargie, podzimní nostalgie a zimní deprese

Všichni moji mrtví - krouží nade mnou. Ochraňují mne, pomáhají mi. Chtějí abych byla šťastná.
Jak můžu být šťastná když nejsem s nima, ale jenom oni se mnou?
chesterfield
Bááááááásník
Bááááááásník
Potkani: Dámy:
Nelinka, Andromeda
Parta: Smrček, Vočko, Lefík, Romboló
Raubíři: Zipík, Hugo Boss, Rokforek
Mazlík a Uzlík

Za duhovýhový mostem: Chesterfield, Myška, Xantypa,Krteček, Krasotinka, Zanzibára, Smetánek,Medík, Rexik, Standa, Kominíček, Hasso, Pišta, Kofik, James, Havlínka, Popeluška, Jurášek, Princezna Julinka, Špagetka ze Žižkova, Adoptíci: Kápo, Ratík, Remy, Pekelníček Břicháček, Frabbi-Krabbi od NIFL, Kishka Myška od Johanky, Design of Navel,Siegfried von Krčwald, Plašík, Hanibal, Malachit, Zkoumáček, Hopkýsek, Štaflík Kulifuč, Ignác Polníček od Nergity, potomek Břicháčka Leonhard Havel von Chumladlo, Nutella,Ovečka,Hóka Havel von Chumladlo, Despero
Kulíšek Armand al Gabal, Hussein Bolt
Eli Vačice, Klubíčko,Fantom Opery samotář, Havelčata - Pacík, Tortelini,
Belgarat od Womi, Malenka, Francesca, Fujtajblík, Akátek
Horůrky Aslana a Xanetie, Womi, Dizzi Myšutka
Havelče Chvostík, Zeus od Womi, Zoufálek Erion, Balú,
Margin-Gin Havelčata Vřeténko, Kolínko a Ravioli

Příspěvekod Kukyna » 30 črc 2013 18:12

V kleci nic, takže to byly ty stresové bobky :D Děkuju :)
Kukyna
Růžovka
Růžovka

Příspěvekod Kimik » 31 črc 2013 18:46

Ještě nikdy jsem se s tím nesetkala, ale mám tady pacienta, co už týden dostává injekčně ATB (dýchací problémy) a dneska koukám, že má děsně zalepený zadek průjmem :grc: Jak to tady pročítám, může to být způsobené těmi ATB? Dál jsem se tu dočetla o probiotikách, podávali jste je někdo? A má to smysl dávat je hned nebo až po skončení léčby? No, abych byla upřímná, léčba spíš nezabírá, kluk se sice snaží, ale skoro nejí (aspoň dost pije), dávám tomu ještě den dva a pak se asi poradím s vetkou o uspání, jestli se nezlepší. Tak se mi v téhle fázi nechce kupovat nějaké drahé přípravky, které pak nevyužiju. Co byste poradili?
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Dr.Jenny » 31 črc 2013 19:14

a kolik mu je?? třeba to je špatná reakce na ATB....
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod Kimik » 31 črc 2013 20:24

Kolem dvou let, ale je to zverimexák, takže celý život trochu povrkával a teď se mu to v tom vedru zhoršilo. Možná to s těma ATB souvisí, ale dostává je od pátku a průjem má až dneska, tak kdyby to byla reakce, tak by přece musela přijít dřív. Ještě navíc zítra ráno na dva dny odjíždím, uvidím, jak na tom bude ráno, kdyžtak bych se ještě zaběhla poptat na veterinu, ale celkově mi připadá spíš horší, takže bohužel budu muset uvažovat o tom uspání :cry:
Kimik
Moderátor
Moderátor
Potkani: Valentýn of Navel, Divočáci Aragorn a Pixel, Jannis van Grave, Falco, Albínci Sněhulák a Andílek, Aaron Al Gabal, Ulli Ulihrach, LMG Cédric, LMG Tim, Filip, Benjamin, Pacík, Fabián, LMG Simon, Adam, Oliver

Příspěvekod Dr.Jenny » 31 črc 2013 20:37

tak reakce nemusí být hned... průjem po ATBje celkem běžná věc... ale jak říkáš, celkový "dojem" z potkánka je nejdůležitější, tak asi jedině ta veterina ti trochu pomůže v rozhodování... :smi:
Dr.Jenny
Superpotkan
Superpotkan

Příspěvekod nevi » 13 čer 2014 18:37

Teď jak jsou horka, každý den utírám průjem z pater - vím určitě, že ho má Hex, který bere antibiotika, ostatní nevím... dala jsem jim sušený chleba, ale moc to nepomohlo, nenapadá vás něco dalšího? Hex a Fred budou brát atb do středy.
nevi
Moderátor
Moderátor
Potkani: Gigi & Strakatice & Béďa & Míša & Lauri & Veli & Fridtjof

PředchozíDalší

Zpět na Problémy s trávicí soustavou